Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az apósom alkoholista.Évek óta nagyon iszik,rengeteg pénz elmegy a piára,cigire.Havi kb. 50 ezer.Az anyósom már nagyon ki van idegileg,de sajnos nem tud hová menni,mert a mi lakásunk félkész állapotban van,a másik fiánál pedig nem fér el,mert sokan vannak.Az apósom nagyon agresszív,ha nem tud inni,minden áldott nap kocsmába megy.Én már azt találtam ki,hogy akkor mi a párommal nem megyünk ki az anyósomékhoz és megbeszéljük a másik fiával is,hogy ők se menjenek,hátha az apósom észreveszi magát.De ezzel csak az anyósom büntetnénk.Alkohol elvonóra nem megy,az tuti.Már ott tart,hogy könyörögni kell neki,hogy fürödjön meg,a fogmosásról nem is beszélve.Válás kizárva,mert az anyósom havi 42 ezret keres,olyan helyen laknak egy faluban,hogy semmi más munka nincs.Örül,hogy legalább ennyi van neki.A házuk is olyan lehetetlen helyen van,hogy képtelenség eladni.Hogyan lehetne rávenni az apósom,hogy változtasson?Az anyósom már teljesen tönkremegy mellette.Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 3. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Úh ez keményen hangzik, nagyon sajnállak.Anyósod váljon el.És költözzön hozzátok az anyósod.
2010. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akar hozzánk jönni,most amúgy nem is tud,mert mint írtam félkész a lakás... Ha könyörögnénk neki,ő akkor sem jönne,mert az a mániája,hogy ő senkinek nem lesz a terhére...
2010. okt. 3. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Albérlet? Aztán, ha rendeződik a válás, akkor valami kisebb lakás.


Ugyanis lehetetlen küldetés, hogy akarata ellenére leszoktassátok apósodat az ivásról.

2010. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod felnőtt ember. Pontosan tisztában van a lehetőségeivel: elköltözni nincs pénze, a gyerekeihez meg nem akar menni, nem akar a terhükre lenni. Márpedig akkor marad az, hogy tűri az apóst. Neki kell választani: a "terhetekre" lesz vagy tűr. Ezen nincs mit szépíteni.

Vagy... elfogadja, hogy a két gyereke közösen kifizeti neki az albérletet, ha hozzájuk menni nem akar. Kérdés, hogy ti tudjátok-e ezt finanszírozni, és ha igen, elfogadja-e, hiszen ez is teher.

2010. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnois a részegeseknek nincs gyógyulás, nincs menekvés. Megoldhatalan. Mégiscsak az anyóskát kellene valahogy odaszerkeszteni hozzátok. Mondhatjátok, hogy átmeneti időre... aztán majd elhúzódik a dolog.... Azt is lehetne próbálni, hogy erősödjön meg lelkileg, tegye meg ami tőle telik, úgy értem a lakás, főzés, ilyenek, és ne törődjön a részegessel. Had igyon... ne bánja. Csak hogy lelkileg ne fájjon neki.
2010. okt. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Após nem fog megváltozni, a többi meg anyósod dolga.

Ha nem akar válni, költözni, akkor nem is of, neked kár foglalkoznod a kérdéssel és beleszülni az életükbe. Ne menjetek hozzájuk, anyós meg jöjjön látogatóba, ha akar, egyedül. Ha jól érzi magát a gyerekeinél, esetleg eszébe jut, hogy el is lehetne végleg menni onnan.

2010. okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 5. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyja abba az ivást, előbb utóbb fel fogja dobni a talpát. Inkább előbb... Ez tuti. Nem tudom mióta és mennyit iszik de sanszos hogy a mája, hasnyálmirigye, emésztőrendszere már tropán van. Én apám nem ivott vészesen sokat, kb napi egy üveg bor, talán kicsit több, és kijutott neki a jóból...Épphogy túlélte, de csak mert amikor először ütött be a ménkű, azonnal abbahagyta az ivást, egy konyakmeggyet se evett meg azóta. De sose épült fel teljesen.
2010. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na az én apósom meló után azonnal a kocsmába megy,ott megiszik 1dl konyakot és egy korsó sört.Aztán,ha otthon van,akkor megint sört... Ezt minden áldott nap.Plusz napi 1.5-2 doboz cigi.Nem lehet neki semmit mondani,mert agresszív is.Szerintem az anyósomnak kellene a sarkára állni,mert én már kiraktam volna az öreget... És nekem nem lenne gusztusom egy ilyen ember mellé befeküdni az ágyba.
2010. okt. 13. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!