Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hárman lakunk a párommal és...

Hárman lakunk a párommal és Anyukámmal egy házban. Nem tudom, hogy fog-e sokáig ez így működni. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Anyukám kicsi korunktól egyedül nevelt engem és a testvéremet, aki már nem él itthon, kb. 2 havonta jár haza. A párom már 3 éve nálunk lakik, és mindig úgy tűnt, hogy jól kijönnek Anyukámmal. Tervezgettem is, hogy házasság, gyerek után is itt fogunk továbbra is élni, csinálunk külön bejáratot a házon. Anyukám azonban nagyon negatív gondolkodású, sokszor a kákán is csomót talál. Próbálom neki elnézni ezeket, mert nagyon sokkal tartozom neki, és úgy érzem nem hagyhatom magára. Lassan nyugdíjas lesz, el sem tudom képzelni, mivel fognak telni a napjai, attól félek, még több "csomót" fog találni. Egyre több nézeteltérés van a párom és közte, amin idővel mindig túllendülnek, de félek, ha ez sokáig így megy, nagyon megromlik a kapcsolat (főleg ha gyerek is lesz). Elég antiszociális, nem jár társaságba. Úgy érzem ketté szakadok, Anyát nem tudnám magára hagyni, viszont a páromtól se várhatom el, hogy alkalmazkodjon mindig. Mit gondoltok?
2010. okt. 3. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Simán az a baja, hogy nincs senkije. Egy idő után ebbe beleizél az ember nagyon. Valahogy a társkeresésre kellene rábírnod, mert így akaratlanul és önhibáján kívül is irigy lesz rátok és cirkusz lesz. Szóval készítsd elő anyukádat, fodrász, kozmetikus, hátha megjön a kedve :) Hidd el nekem, utána szárnyalni fog :)
2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Beszélj a pároddal. Akármennyire is negatív anyukád, hihetetlenül nagy segítség, ha ott van melletted, amikor mondjuk először kellene tisztába tenni a babát és neked még fogalmad sem lesz arról, mit csinálj. Neki is nagyon nagy segítség, ha később ott vagytok mellette, segítetek neki, amikor betegeskedik vagy csak egyszerűen gyengül. Na meg nem is lesz egyedül. Szóval jó dolog ez, szimbiózis.


De nagyon vigyázz, mert sajnos ha olyan a párod, akkor erre rámehet a házasságod! Beszéljetek erről!

2010. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van mindkettőtöknek. Sajnos semmiféle változásra nem tudom rábírni, rögtön ideges lesz. Nem jó egyedül...

És tudom, hogy sokszor nagy segítség. Gyereknevelésnél is sokat fog számítani, hogy közelebb lesz, de azért vannak ennek árnyoldalai is.

2010. okt. 3. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor talán kicsit komolyabban kellene ezt kezelned. Szóval mondd meg neki, hogyha képtelen változtatni elköltöztök. Hátha ettől észbe kap. És persze a segítséged ajánld fel neki, hátha tényleg találna valakit akit szeret és boldog vele.
2010. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Olyan helyre sosem szabad költözni, ahová rokon papucsban át tud járni, egy fedél alá meg pláne! Párodnak elismerés ez a 3év.

Az lehet hogy sokkal tartozol anyukádnak, de nem az egész életeddel!

Saját példa: nőrokon a 2 lányát maga köré gyűjtötte családostul egy utcába, miután megházasodtak. Ma ott tart a dolog, hogy egymásra se néznek, mert mindenbe meg lett mondva, h márpedig az úgy jó ahogy mondom...

Ezen kell elgondolkodni, a végtelenségig nem lehet tűrni, ha meg tele a hócipő, akkor szimpatikus az ajtókilincs.

2010. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez hülyeség, hogy nem szabad költözni olyan helyre. Egészen 13 éves koromig mamámékkal laktuk, semmi baj nem volt, most is egy utcában lakunk és most sincs semmi baj, pedig én már 21 elmúltam..szóval ez csak egy új divat.
2010. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért ne hagyhatnád magára? nem élhetsz helyette is az ő terheit nem neked kell cipelni még akkor sem, ha ezt akarja elhitetni veled. És nem a párod lesz a fsz, ha úgy lesz vele, hogy akkor legyél boldog anyáddal, ő nem akar a hátra lévő életében úgy élni, hogy kuss a neve, mert anyucika jobban tudja, meg anyucika így, meg szegény anyucika.
2010. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, jól gondolod, baba mellett ez így nem fog menni. Tapasztalat. Oké, hogy anyud sokat segítene, de túlzásba is vinné, állandóan kritizálna titeket, hogy mit nem csináltok jól, ö nem így csinálta régen stb., és ez még több konfliktushoz vezetne.

Mi együtt lakunk anyuval, fater már elköltözött szerencsére, van egy 1 hónapos babánk. Én is azt hittem, hogy hú de jó, bármikor itt van, segít, amikor tud...ez így is van, de mellette rengeteg mindenbe próbál beleszólni. Pl. Mi 3 hetesen levittük sétálni, erre elkezdett velem vitába szállni, hogy ilyenkor még nem lehet meg beteg lesz, én meg kiakadtam hogy nem kell túlfélteni és burokban tartani. De mással kapcsolatban is ez megy.

Szerintem költözzetek el ha tehetitek feltéve ha valóban ez a szándékotok.

22/L

2010. okt. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alapvető tulajdonság, van aki keresi a csomókat, van aki meg nem... Anyukád ilyen kötöszködős, és ezen nem fog változtatni semmi.


Az én anyukám nem ilyen. Ez nem attól függ hogy van-e pasija vagy nincs. Sokszor nagyobb teher egy férj, mintha nincs pasi. Ezt csak 50 felett érti meg egy nő :)


32/N

2010. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!