Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom van megoldás?

Mit kéne csinálnom van megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukám kiment Londonba dolgozni h megtudjunk élni,csak 3-4 havonta jön haza egy hétre. Én 15 éves vagyok,nővérem 19. Az ő gondjaira vagyok bízva. Anyu neki küldi a pénz t a számlákra meg kajára,meg némi költőpénz neki is meg nekem is.

Csakhogy tesóm nem adja oda nekem a költőpénzt amit anyu nekem szán,meg egy csomó mindent nem enged. A pasiját ide költöztette,és arra megy el az én zsebpénz félém h fedezze a pasija kiadásait. Nekem meg azt se engedi meg itt legyen a barátom,akivel már 6 hónapja járunk.

Anyunak hiába irok e-mailt h mi van itthon tesóm kimagyarázza. H azért nem adta oda a zsebpénm

zem mert rossz jegyet kaptam,meg h azért nem engedi h talizzak barátommal mert nem segítek itthon semmit. Holott igaz,néha becsúszik nekem is egy egy rosszabb jegy,de kb átlagos tanu vagyok,meg segíteni is szoktam. Meg azt irja anyunak h eltulzom h itt néha itt alszik a barátja! Pedig már rendesen beköltözött! Anya meg csak karácsonyra jön haza,nem tudom hogy bírom ki addig :S

nagyszüleim meghaltak,apám meg munkanélküli és mindig vmi alkesz haverjánál csövezik,ugyh hozzá nem mehetek. Keresztszüleimhez se mehetek,mert ők messze laknak és iskolát kéne váltanom,amit meg nem szeretnék


2010. okt. 3. 13:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
tesóm is meg a pasija is tanul,meg a számlákat azokat kifizeti meg amit kell,meg végülis főzni is főzőget. Az más kérdés h mindig csak olyan ételeket amiket a pasija szeret. Nem foglalkozik azzal h én azt nem szeretem mondjuk. Meg a zsebpénzt amit anya nekem szán,azt együtt elöltik :S
2010. okt. 3. 14:28
 12/20 anonim ***** válasza:
A gyámügyet hanyagold, mert gyanítom, hogy nem teljesen legális, hogy kereső 18 éven felüli nélkül laksz egy házban. Küldj képet a nadrágról, amit kaptál, biztos nem 24 óra nonstop vannak ott, készíts képeket, amikor ott van a srác minden cucca, küld el a jegyeid beszkennelve vagy fotózva, h mutasd nem olyan rosszak a jegyeid. Aztán hosszú távon gondolkozva, kérd meg az anyukádat, h hazudjon a legközelebbi hazajövetelről, és jöjjön korábban, mint mondta, h a srác ne tudjon addigra kiköltözni, mint egy meglepi. Illetve ha kicsit is jóban vagytok valamelyik szomszéddal, akkor mint tanu esetleg ha nem érzed cikinek, megkérheted valamelyiket, h írja meg, hogy igenis ott él a srác. esetleg ha tudod, gyűjtsd össze a blokkokat a vásárlásairól, ha nem máshol dobja ki, akár a kukából, hogy meg tudd mutatni az anyukádnak.. Jobb ötletem nincs.
2010. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ami a másik, hogy nem sok egy OTP junioros bankkártya fenntartása, nem tudom hogy küldi a pénzt, de akár kérj magadnak, mondd meg anyukádnak, hogy oda küldje és hogy mivel nem tudhatja mi itthon a helyzet, találjanak ki más büntetést, mint a pénz elvétele, mert így úgy érzed nem mehet tovább, h hazugságok miatt egy nadrágot sem tudsz venni...
2010. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Szerintem próbáld meg megbeszélni a nővéreddel,de úgy hogy elérd nála,hogy egy kis lelkiismeretfurdalása legyen!

Ezt azért minden embernél el lehet érni valamilyen mértékben. Vagy mondjuk próbálj meg beszélni a nővéred pasijával,hogy beszéljen a nővéreddel vagy valami. Vagy még azt tudom mondani,hogy küldd el ezt a kérdést anyukádnak. Van még egy elég egyedi megoldás (ez most jutott eszembe),beszélj a nővéreddel és rögzítsd valamilyen hangfelvevő eszközzel (telefon,vagy akármi) és azt már nem tudná kimagyarázni a nővéred.

És ne aggódj! Jóra fog fordulni minden:)

Semmi rossz nem tarthat örökké^^

2010. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Első közelítésben bizalmi alapon kéne az ilyen helyzeteket kezelni, de a nővéred és teközted ez láthatóan nincs meg. Ilyenkor a megoldás a határok kijelölése.

Bankszámlát nem tudsz nyitni? Kérd meg anyukád, hogy a neked szánt pénzt oda utalja. A nővéredtől meg kérdezd meg, hogy mi az, amit szeretne, hogy te csinálj meg otthon, és azt csináld meg. Legyél elszámoltatható, hogy a vitákban legyen hivatkozási alapod.

2010. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Anyádat nem érdeklik az ilyen csip-csup dolgok, a megélhetésért dolgozik.
2010. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A gyereke életkörülménye nem csip csup,ha meg igen,minek szült,amúgy lehet a megélhetésért gürcöl,de a nővérke meg elkölti azt amit haza küld.
2010. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Anyuci biztos nem azért küldi haza a zsét,hogy a ribanc lánya psaiját eltartsa.
2010. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem anyukádon keresztül fog ez a probléma megoldódni. Köss a tesóddal kompromisszumot. Mondd, hogy mindenben mellette fogsz állni, anyukátoknak mindent úgy fogsz elmondani, ahogyan ő szeretné, szóval rendes tesó leszel, összefoghattok ti ketten, de akkor legyen olyan kedves, ő is juttasson a Neked szánt pénzből. Jól mondta az egyik válaszoló, anyukád azért dolgozik valószínűleg nem keveset, hogy ne legyetek hajléktalanok, pont nem fogja érdekelni, hogy nem jöttök ki tesóddal. Neki az a fontos, hogy ne éhezz, bejárj iskolába, ennyi lenne az ő felelőssége is, amit most az idősebb lányára kellett bíznia. Szóval hagyd békén szegényt, és a nővéreddel próbálj meg "lepaktálni" valahogy. Ha mindig ellenséges vagy vele, sosem fog engedni ebből a helyzetből. Szóval hajrá, legyél kicsit taktikusabb! :)
2010. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Fényképekkel bizonyítsd a beköltözés tényét, főképp a nővéred pasijának életvitelszerűen ott tartott cuccait.

Nyúld le a számlakivonatokat, amit havonta küld a bank, fénymásold, vagy fényképezd le, ha valami olyanra költené esetleg a pénzt a nővéred, amire nem kéne.

Találj minél több hazugságot, amit bizonyíthatóan le tudsz leplezni.

De ne áraszd el ezekkel folyamatosan anyukádat, a kisebb dolgokkal kezd, és hagyd abba, ha hatásos. A többivel esetleg zsarolhatod a nővéred, ha szeretnéd, de az csúnya dolog, és rosszabb is annál, amit ő tesz, nem ajánlom. Legyél inkább nagyvonalú, és ne áruld be, csak annyira, hogy meglegyen a kellő hatása.


Persze ez akkor működik, ha te igazat írtál ide, mert lehet, hogy ez a kérdés is csak a te manipulációd része.

2010. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!