Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom van megoldás?

Mit kéne csinálnom van megoldás?

Figyelt kérdés

Anyukám kiment Londonba dolgozni h megtudjunk élni,csak 3-4 havonta jön haza egy hétre. Én 15 éves vagyok,nővérem 19. Az ő gondjaira vagyok bízva. Anyu neki küldi a pénz t a számlákra meg kajára,meg némi költőpénz neki is meg nekem is.

Csakhogy tesóm nem adja oda nekem a költőpénzt amit anyu nekem szán,meg egy csomó mindent nem enged. A pasiját ide költöztette,és arra megy el az én zsebpénz félém h fedezze a pasija kiadásait. Nekem meg azt se engedi meg itt legyen a barátom,akivel már 6 hónapja járunk.

Anyunak hiába irok e-mailt h mi van itthon tesóm kimagyarázza. H azért nem adta oda a zsebpénm

zem mert rossz jegyet kaptam,meg h azért nem engedi h talizzak barátommal mert nem segítek itthon semmit. Holott igaz,néha becsúszik nekem is egy egy rosszabb jegy,de kb átlagos tanu vagyok,meg segíteni is szoktam. Meg azt irja anyunak h eltulzom h itt néha itt alszik a barátja! Pedig már rendesen beköltözött! Anya meg csak karácsonyra jön haza,nem tudom hogy bírom ki addig :S

nagyszüleim meghaltak,apám meg munkanélküli és mindig vmi alkesz haverjánál csövezik,ugyh hozzá nem mehetek. Keresztszüleimhez se mehetek,mert ők messze laknak és iskolát kéne váltanom,amit meg nem szeretnék


2010. okt. 3. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Írd meg édesanyádnak az igazságot, ha nem tudod jobb belátásra téríteni a testvéredet. Először csak említsd meg, ha nem változik, tedd meg.
2010. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Hiába irja,meg mert nővérke kimagyarázza.Szerintem,hivd fel valahogy,és közöld vele,vagy küldj képet a kialakult helyzetről,vagy szökj el,és akkor mivel kiskorú vagy rendőrségi ügy lesz, anyukádat biztos értesítik.Amúgy nővéred leírásából,neki ez szuper jó helyzet,van pénze ingyen,és még k*rválkodhat is a házba.
2010. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

HIába irom neki,tesóm kimagyarázza! Mikor meg hazajön,arra az egy hétre a pasija is hazacuccol,és tesóm meg anyám szemébe pofátlanul hazudik,h én reagálom túl a dolgokat!

Most is kéne nekem uj nadrág,már ki is néztem amit anya küld nekem pénzt abból simán megtudnám venni,csak 3500Ft,de tesóm nem ad pénzt. Inkább hozott ilyen gagyi turis undorító gatyát nekem 500Ft-ért :S amit ugyse fogok sose felvenni!

Már mindjárt sírok,olyan ideges vagyok rá!!

2010. okt. 3. 14:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha rendőrségi ügy lesz belőle akkor anyunak haza kell jönnie,és az meg nem jó,mert sok az adósságunk és csak így tudjuk kifizetni őket,h anya 1-vagy 2 évig külföldön dolgozik
2010. okt. 3. 14:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg anyukádnak, h mi megy otthon a távollétében.

De előtte próbálj beszélni a testvéreddel, h ne bánjon így veled.

Mond meg neki, h téged nem zavar, h itt van a pasija csak akkor te is had legyél néha eggyütt a barátoddal.

Legyen végre jó testvéred.

Mi is mindig martuk egymást a tesómmal mikor gyerekek voltunk.

Később ez elmúlt.

2010. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik,csak anyukád hazaérkezése vet véget ennek a konfliktusnak,de akkor miből éltek majd?Beszélj anyukáddal,ha nincs más akkor gyermekjóléti,gyámügy?Más ötletem nem nagyon van,ha ti a nővéreddel nem tudtok egyességet kötni...
2010. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A nővérednek ez a helyzet szuper,csak kétlem,hogy kitudjátok majd fizetni a tartozást ha a hazaküldött pénzt is nővéred lenyulja meg a psijára költi,dolgoznak ezek egyáltalán,vagy csak élősködnek?
2010. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Van msn címed? Velem megbeszélhetsz bármit, tudok sokmindenben segíteni. Küldd el privátban, és beszélünk.

Szia

2010. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
szerintem az is elég lenne ha az e-mailban belinkelnéd ezt a kérdést és a tesód sem tudja már kimagyarázni.. nem tudok jobbat:/ vagy csak kérdezd meg a tesódtól hogy mért nem adja oda a pénzedet. kiváncsi vagyok hogy mit mondd.
2010. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
A nővéred kihsználja anyukádat.
2010. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!