Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átraktam máskorra a vizsgámat,...

Átraktam máskorra a vizsgámat, hogy tudjak segíteni. Miért kell ezért lehordani mindenféle felelőtlen gyökérnek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, ez az első vizsgaidőszakom. Az egyik vizsgámat átraktam későbbre és most ezen háborognak otthon a szüleim.(Ők nem jártak egyetemre)

Három hétig itthon voltam, mert ideiglenesen ki kellett költözni a koleszból, tök sokat tanultam, de leginkább akkor, amikor nem látták, így azt hiszik, hogy semmit nem tanultam. Lement az első vizsgám, a legnehezebb tárgyam, hármas lett, tök jó, örülök, mint majom a péniszének, pláne, hogy a kétharmada a szaktársaimnak azon az időponton bukott, és senkinek nem lett hármasnál jobb. Amikor megkérdezték a szüleim, hogy hogy ment, válaszoltam, tökre kiakadtak, hogy szr lett, nem készültem, jó lenne ha végre komolyan venném, mert ők nem látnak készülni.

Viszont van az a nagy probléma, hogy van egy demens mamám, nem igazán tudja ellátni magát, felügyelet nélkül előfordul, hogy önveszélyes dolgokat csinál, amíg nincs valami jobb megoldás anyuék meg nagynénémék felváltva van táppénzen, és ők látják el. Viszont van egy nap, amikor egyikőjük se tud menni. Nekem meg vizsgám lett volna, de inkább leadtam az időpontot, és felvettem egy másikat, hogy ok, arra a napra hazajövök, figyelek mamámra. Amúgy is könnyű vizsga, már bőőőven fel vagyok készülve.

Anyám meg itt őrjöng, hogy ez kamu, csak nem készültem, halogatok, felelőtlen vagyok stb. Oszt közben meg csak nem szeretném, hogy a nagymamám magára gyújtsa a házat, elfelejtsen enni/inni, vagy bármi egyéb, mert 1 nap senki más nem tud menni, és nem is találtak senkit arra az egy napra.


Most tényleg velem van a gond..???


2023. jan. 13. 12:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10 Ha baj történik, akkor pont mindegy lesz, hogy kinek kellett volna vigyáznia. Ha most az a kérdés, hogy vagy bevállalom én, vagy valószínűleg nem lesz senki, és reménykedünk, hogy hátha nem történik baj, akkor pont nem érdekel, hogy van-e főnök, és az mit mond.

Mondjuk több, mint egy hete hallgatom, hogy ezt a napot nem tudja senki sem megoldani, nem találnak mást. Ha meg mégis sikerül, és feleslegesen tettem át a vizsgám, akkor mi van? Három nappal később ott a következő alkalom, ami után még van belőle vagy 4 másik, ha valami oknál fogva buknék, még a pótvizsgák is beleférnek. Lett még három napom készülni az addigra már az utolsó vizsgámra. De ha addig kiderül, hogy meg van oldva, még fel tudom venni újra ugyanazt az időpontot.

2023. jan. 13. 14:19
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látszik, nem akarod megérteni, mindegy is...


Annyit jegyezz meg, hogy kommunikálni kell, úgy lehet az ilyen szituációkat elkerülni. És ez az élet más területén is így lesz.

2023. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#11 Értem én, csak hogy kommunikáljak le valamit, ha őket ismerve már a kérdés felvetése miatt ordítás lesz, ami azt eredményezi, hogy mégis megoldja anyu felügyeletet, azzal, hogy elhalasztja azt, ami miatt nem jó neki, aztán én leszek a hibás, hogy elhalasztotta hónapokkal későbbre? Itt csak akkor nem lett volna vita, ha fel se merül bennem, még egy kérdés erejéig se, hogy azt az egy napot én megoldom, és akkor várhatóan mamám egyedül és bizakodunk, hogy nem csinál hülyeséget. Inkább állítom őket tények elé, minthogy baj legyen, vagy hónapokig hallgatom, hogy anyám miattam tett át valami fontosat X hónappal későbbre. Ráadásul ha előző nap 12:00-ig kiderül, hogy mégis meg lehet oldani, akkor felveszem újra a lemondott időpontot ahelyett, hogy hazamennék, és akkor levizsgázok.
2023. jan. 13. 14:36
 14/15 anonim ***** válasza:
Így utólag msot már lényegében mindegy is nem?
2023. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen jól csináltál mindent. 2 diplomám van és én is mamám mellett voltam sokszor. Az pedig nem a te hibád, hogy anyukád ilyen és őszintén tisztelem, hogy még emellett is ilyen tárgyilagosan és logikusan gondolkodsz (és írsz). Tarts ki, helyén van az eszed és a szíved is. :)
2023. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!