Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átraktam máskorra a vizsgámat,...

Átraktam máskorra a vizsgámat, hogy tudjak segíteni. Miért kell ezért lehordani mindenféle felelőtlen gyökérnek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, ez az első vizsgaidőszakom. Az egyik vizsgámat átraktam későbbre és most ezen háborognak otthon a szüleim.(Ők nem jártak egyetemre)

Három hétig itthon voltam, mert ideiglenesen ki kellett költözni a koleszból, tök sokat tanultam, de leginkább akkor, amikor nem látták, így azt hiszik, hogy semmit nem tanultam. Lement az első vizsgám, a legnehezebb tárgyam, hármas lett, tök jó, örülök, mint majom a péniszének, pláne, hogy a kétharmada a szaktársaimnak azon az időponton bukott, és senkinek nem lett hármasnál jobb. Amikor megkérdezték a szüleim, hogy hogy ment, válaszoltam, tökre kiakadtak, hogy szr lett, nem készültem, jó lenne ha végre komolyan venném, mert ők nem látnak készülni.

Viszont van az a nagy probléma, hogy van egy demens mamám, nem igazán tudja ellátni magát, felügyelet nélkül előfordul, hogy önveszélyes dolgokat csinál, amíg nincs valami jobb megoldás anyuék meg nagynénémék felváltva van táppénzen, és ők látják el. Viszont van egy nap, amikor egyikőjük se tud menni. Nekem meg vizsgám lett volna, de inkább leadtam az időpontot, és felvettem egy másikat, hogy ok, arra a napra hazajövök, figyelek mamámra. Amúgy is könnyű vizsga, már bőőőven fel vagyok készülve.

Anyám meg itt őrjöng, hogy ez kamu, csak nem készültem, halogatok, felelőtlen vagyok stb. Oszt közben meg csak nem szeretném, hogy a nagymamám magára gyújtsa a házat, elfelejtsen enni/inni, vagy bármi egyéb, mert 1 nap senki más nem tud menni, és nem is találtak senkit arra az egy napra.


Most tényleg velem van a gond..???


2023. jan. 13. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
A szüleid gyökerek, és ha nem mennél át egy vizsgán? Akkor mi van? Háromszor lehet felvenni ugyan azt a tantárgyat, tény, csúsznál vele egy fél évet, de kit érdekel. Az egyetem a te felelősséged, mond meg hogy ne ugassanak addig, amíg nem azt látják, hogy teljesen kibuktál volna.
2023. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Itt a probléma nagyon sokrétű, és vannak dolgok, amikről nyilván nem fogsz beszélni (mint például mennyire voltál régebben felelőtlen meg hasonlók).


A jó megoldás az lett volna, hogy felveted ötletnek, hogy ezt találtad ki, mit szólnak hozzá, nem pedig a hátuk mögött szervezkedsz.


Egyébként ezeket a köröket még sokszor le fogod futni, mert a szüleid nem tudják, hogy működik az egyetem. Én anyámmal csináltam ezt végig, mindig problémázott valamin.

2023. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Ezt miért nem vele beszéled meg?
2023. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod. Elég nagy vagy már, hogy beoszd az idődet, ha meg nem sikerül, akkor vállald a következményeket.

Én általában vizsgaidőszakban mindent alárendeltem a vizsgáknak, de utolsó évben pl. megbuktam egy szigón (alábecsültem a vizsga nehézségét, az én hibám volt 100%), mégis elmentem egy már félig-meddig lekötött nyaralásra (amit végülis anyagi következmények nélkül lemondhattam volna), és utána mentem UV-ra, amin simán átmentem.

2023. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 Ha buknám a tárgyat se lennék instant csúszásban, mert nincs ráépülő.

#2 Szerintem nem voltam felelőtlen régen sem, maximum általánosban sokszor hallgattam el az ötösnél rosszabb jegyeket, gimiben meg a legtöbb négyesnél rosszabb jegyet, mert ment az ordibálás elég rendesen. A másik indokuk, hogy kb sose látnak tanulni gimi eleje óta, igaz kolis voltam már akkor, és úgy osztottam be az időm, hogy lehetőleg ne legyen dolgom, meg online alatt mindennel végeztem, amíg dolgoztak, vagy éppen éjjeli bagolyként kevés alvási igénnyel este, most meg háromhetente jártam haza.

Persze, felvethettem volna ötletnek, de minek? Őket ismerve előre ment volna a veszekedés. És akkor ott lettünk volna, hogy senki nem tud menni mamámhoz, én ne menjek, legrosszabb esetben magára gyújtja a házat, ugyan, mi baj történhetne...?


#3 Úgy azért elég nehéz bármit is megbeszélni, hogy a másik csak ordít, ha meg megpróbálod elmagyarázni, akkor kiakad, mondván, hogy hülyének nézed/lenézed, mert ő nem járt egyetemre.

2023. jan. 13. 12:47
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
#5, én megértem a te oldaladat is, de a szüleid a „főnökök”, és ha azt mondják, hogy nem kell a mamára vigyáznod, akkor elfogadod és csinálod a dolgodat. Én azt is értem, hogy jót akartál, de akkor is a legfontosabb a kommunikáció (ami nálatok nem nagyon megy ezek alapján, de ez van).
2023. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Jó, én meg elég felnőttnek gondolom magam ahhoz, hogy ne gondoljam azt, hogy anyámék a "főnökök", még akkor sem, ha ők így gondolják. (Gondolom mondhatom magam felnőttnek, ha anyagilag boldogulnék nélkülük is, csak akkor nem tudnék alkalmanként szórakozni) Inkább vizsgázom három nappal később, minthogy vizsga után jöjjön a hír, hogy senki nem tudott vigyázni mamámra, és csinált valami önveszélyes dolgot.
2023. jan. 13. 13:00
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

"Úgy azért elég nehéz bármit is megbeszélni, hogy a másik csak ordít, ha meg megpróbálod elmagyarázni, akkor kiakad, mondván, hogy hülyének nézed/lenézed, mert ő nem járt egyetemre."

. És azzal mire mész, ha megérted őt?

2023. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

"anyuék meg nagynénémék felváltva van táppénzen, és ők látják el. Viszont van egy nap, amikor egyikőjük se tud menni"


És fölvetődött, hogy vigyázzál aznap rá? Nyilván nem, mert akkor mondtad volna nekik, hogy szívesen, de egy vizsgádat emiatt máskorra teszed.

Ha nem kérték, akkor meg érthető, hogy úgy érzik, neked minden más fontosabb, csak ne kelljen tanulni és vizsgázni.

Az lett volna a helyes, ha nem önhatalmúlag intézkedsz, hanem elmondod nekik, hogy veszélyesnek tartod a nagymamát egyedül hagyni, és szívesen vállalod arra a napra, de akkor egy vizsgádat emiatt 3 nappal későbbre tolod.

Kicsit képmutatónak tűnsz, hogy úgy csinálsz, mintha kizárólag téged bántana, ha nagymamádat baj érné.

2023. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

#7, most nyilván megsértettem a büszkeségedet ezzel a dologgal, de tedd fel magadnak a kérdést; A TE DOLGOD A MAMÁRA VIGYÁZNI?

A válasz: nem. Akkor, kinek a dolga?

A válasz: a szüleidnek.

Szóval innentől kezdve ebben a kérdéskörben ők a főnökök.


Szép és jó dolog, hogy te is be akarsz ebbe a dologba szállni, de akkor is meg kell beszélni. Honnan tudtad előre például, hogy nem tudják nélküled is megoldani, te pedig fölöslegesen tetted át a vizsgádat?


Ez pont ugyanaz a szituáció, mintha nyavalyognál, hogy jaj, nem tudsz elmenni a vizsgára, aztán apádék szó nélkül kivennének egy szabadnapot csak azért, hogy téged furikázzanak, közben pedig te már rég megoldottad, mert mondjuk az egyik haverod elvisz kocsival. Abból is csak a feszültséggerjesztés menne, mert nem tudtok kommunikálni...

2023. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!