Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családból...

Mit tegyek, ha a családból kilógok mindenféle szinten, mert alkalmatlan vagyok mindenre?

Figyelt kérdés

Anyám és apámnak komoly sportmúltja van, öcsém kiemelkedően jól sakkozik, egyik nagynéném grafikus, a másik ékszerész, apám felőli nagynéném pedig tanár. Unokatesóim közt van nb1-es és magyar válogatott játékos is, grafikus, séf (díjak, kitüntetések, neves éttermekben dolgozott), eu bajnok kajakos.


Bennem megvan annak a vágya, hogy én is legyek valaki, de nem vagyok jó semmiben sem. A fotózáshoz, dekorációkhoz, kézműves dolgokhoz nincs tehetségem, a sportok alapból ki voltak lőve egész életemben, mert 154 centi vagyok, nem egy sportolóalkat, nincs jó eszem.

Továbbtanulás is az off-os kategóriába tartozik, mert nekem az érettségi is combos volt, rengeteget tanultam rá, az egyetemet, főiskolát ilyen szinten nem bírnám, tisztában vagyok a képességeimmel.


A nagymamám házában sorra ki vannak rakva az érmek, kupák, oklevelek, kitüntetések, mindig mindenki van méltatva, aztán mellékesen meg van jegyezve, hogy "Hát Petra, rád is büszkék vagyunk!".



Sokszor hazudtam már magamnak eredményeket, hogy pl.: 4. lettem egy sakkversenyen, vagy hogy fociztam és én lettem a gólkirály és a legjobb játékos is egyben, stb.


2022. szept. 3. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanez.

Nálunk nincsenek sportolók (én nem tudok róla), viszont erősen dominál a művészet-zene vonal.

Cselló, hegedű, zongora, furulya, minden játszik. Tanárok, együttesekbe vannak benne, nagy emberek előtt zenélnek. Aki nem, az fest, rajzol, szobrászkodik, stb. A nővérem a család büszkesége, ő egyszerre fest és 4 hangszerem is játszik, kiemelkedően jó belőle. 17 évesen kezdte az egyetemet, több diplomája is van. Én mindig az árnyékában éltem, de persze rám is büszkék voltak, csak nem tudom hogy mire. Nekem nehezen ment a tanulás, a hármasért vért izzadtam, nincs ritmusérzékem sem kézügyességem. Bal kezes vagyok, a pengetős, vonós hsngszerek alapból kiestek, de ha jobb kezes is lennék, akkor sincs ritmusérzékem.

2022. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd el magad, azt keresd, hogy miben lelsz örömöt.

nálunk a 3-ból a legkisebb lógott ki kicsit, nem volt semmiben kiemelkedő. Jelenleg olyan egyetemen tanul, ahova iszonyat nehéz bejutni (16 főt vesznek fel arra a szakra) és olyan ösztöndítat kap, amit a teljes egyetemről 6-an. Megküzdött a szülőkkel, hogy ebbe az irányba tanulhasson, és kiemelkedően tud teljesíteni. Lehet neked is csak idő kell.

2022. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tehetség csak egy dolog. Kedved mihez van? Szorgalmad? Önmagában a tehetség még édes kevés. Kiemelkedő teljesítmények kemény munkából szoktat születni.
2022. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Most hány éves vagy? Férfi vagy nő? Valaki a rokonságból beszélgetett már veled ezzekről a dolgokról?

Amíg otthon laksz ez nem fog megváltozni mert mindig Ő HOZZÁJUK fogod mérni magad. Így nem fog kialakulni az egészséges én képed. Mert most sajnos hiányos vagy nagyon torz.

2022. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előre is bocs, ha kreténnek fogok tűnni. Te a családod Ron Weasley-je vagy. Mit tegyél? Amit ő. Legyél vicces, kedves, gondoskodó, legyél te a legjobb fej a családban. És engedd el, hogy olyan sikerekre vágyol, amiket azonnal elérhetetlennek is minősítesz. Vagy harcolj értük, vagy keress reális célokat.
2022. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gimiben megbuktam, az érettségit összeszenvedtem mègis tudtam azt, hogy ha olyan egyetemre megyek ami érdekel is végig tudom csinálni.. és tényleg.. szerintem ha van valami ami érdekel legalább megpróbálhatnád..meg amúgy egy csomó mindent megpróbálhattál volna mielőtt azt mondod ki van lőve/nem megy..stb.. mostmár felnőtt vagy vagy lassan az leszel, ideje lenne tenni magadért valamit és nem azért hogy másoknak megfelelj vagy valamiben legjobb legyél.. ha mindig csak azt próbálod amiben maximumot nyújthatnál és amiben ezt nem látod el se kezded sose leszel boldog.
2022. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért vagy ilyen szerencsétlen, mert rosszul gondolkodsz. Mit gondolsz, a neves séf unokatestvéred nem küzdött ezzel)? Előtte is ott volt a példa, a mindenféle díjakat nyert rokonság, de ő nem megfelelni akart, hanem simán kijelentette, hogy ő szakács lesz. Valószínűleg a jegyei alapján neki sem volt túl sok lehetősége, hiszen a kitűnő tanulókból nem lesz szakács a mai magyar valóságban.

Te is szépen nézd végig, hogy milyen szakma jöhet szóba, aztán nyújtsd ott a maximumot.

2022. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keresd azt, amiben te örömöd leled. Amit szeret az ember, azt fogja gyakorolni és ezért abban lesz ügyes. Ennyi a nagy varázslat.
2022. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát majd ha idősebb leszel rájössz hogy mindez mit sem ér.

Egyébként én 30 felett találtam meg nagyjából hivatásban azt amiben kitűnhettem a többiek közül és amiben én lettem a legjobb.

Mindenkinek más képességeik vannak, másban vagyunk jók. De olyan is van aki sosem találja meg miben lehet kiemelkedő.

Nincs ezzel baj. Ettől nem leszel boldog , vagy elégedett.

2022. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Járd a saját utad.
2022. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!