Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családból...

Mit tegyek, ha a családból kilógok mindenféle szinten, mert alkalmatlan vagyok mindenre?

Figyelt kérdés

Anyám és apámnak komoly sportmúltja van, öcsém kiemelkedően jól sakkozik, egyik nagynéném grafikus, a másik ékszerész, apám felőli nagynéném pedig tanár. Unokatesóim közt van nb1-es és magyar válogatott játékos is, grafikus, séf (díjak, kitüntetések, neves éttermekben dolgozott), eu bajnok kajakos.


Bennem megvan annak a vágya, hogy én is legyek valaki, de nem vagyok jó semmiben sem. A fotózáshoz, dekorációkhoz, kézműves dolgokhoz nincs tehetségem, a sportok alapból ki voltak lőve egész életemben, mert 154 centi vagyok, nem egy sportolóalkat, nincs jó eszem.

Továbbtanulás is az off-os kategóriába tartozik, mert nekem az érettségi is combos volt, rengeteget tanultam rá, az egyetemet, főiskolát ilyen szinten nem bírnám, tisztában vagyok a képességeimmel.


A nagymamám házában sorra ki vannak rakva az érmek, kupák, oklevelek, kitüntetések, mindig mindenki van méltatva, aztán mellékesen meg van jegyezve, hogy "Hát Petra, rád is büszkék vagyunk!".



Sokszor hazudtam már magamnak eredményeket, hogy pl.: 4. lettem egy sakkversenyen, vagy hogy fociztam és én lettem a gólkirály és a legjobb játékos is egyben, stb.


2022. szept. 3. 14:42
1 2
 11/13 kovpet ***** válasza:
100%

"alkalmatlan vagyok mindenre"


Amellett, hogy ilyen nem létezik, nem attól leszel jó ember, hogy valami extra teljesítményt hoz létre. Nem kell kiemelkedőnek lennie mindenkinek, teljesen elég, ha simán egy jó ember vagy és hasznos tagja a társadalomnak. Ha mindenki ilyen lenne, sokkal jobb hely lenne a világ.


Máskülönben: a grafikus, ékszerész és tanár az három szakma. Ugyan olyan mint egy IT-s, mérnök vagy szobafestő. Mindannyian lehetnek jó és rossz emberek és jó és rossz szakemberek egyaránt.


Az meg, hogy alacsonyként ne sportolhatnál... hát hogy a viharba ne már, egy zsokénak pl pont ez a megfelelő alkat (ha nem vagy túlsúlyos persze). Meg száz másik sportot is űzhetsz, nyilván dobóatléta nem leszel így.

2022. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kései Sirató ***** válasza:

Mindenki jó valamiben, tehát te is.

Tölts ki teszteket, ha szeretnéd megtudni, hogy mik a te erősségeid, de lehet, hogy magad is tudod, ha végiggondolod, hogy mi az, amiben otthonosan érzed magad.


Pl. kézügyesség

2022. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon akarnod kell valamit alkotnod és kierőltetni magadból. ez életem szenvedése de tőlem elvárt. ha azt tettem volna amit akartam sose csináltam volna semmit de nem bántam meg amiket csinákltam de sajna...előltetni kell mindig mindent.
2022. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!