Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma este öngyilkos akart lenni...

Morals kérdése:

Ma este öngyilkos akart lenni az anyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!


22/F vagyok, és anyám sajnos nagyon depressziós alkat. A nagyapja 56-ban öngyilkos lett, az anyja 40 éves kora körül leépült, s ő maga is elég dekadens, sokat iszik -főleg bort, kivétel nélkül minden este. 1 hónapja le állt az anti-depresszánsokkal, és ma nagyon csunyán kiakadt. Sajnos kb. a családban mindenkinek az agyára megy a folyamatos hiszti és sírás, így apám már nagyon unja és inkább melózik éjjel-nappal. A hugom egyetemre jár, nem foglalkozik vele, az öcsém pedig 13 éves...

Ma este egy üveg borral, egy rakás altatóval fogta a kocsikulcsot és el akart húzni, de én az utolsó pillanatban észrevettem, és a testemmel álltam el az útját. Kikaptam a kezéből a gyogyókat, és behúztam a lakásba, megpróbáltam bezsélni a fejével, de kb. ki se lát belőle. Nem tudom mit csináljak, apán totál papucs, mellette már 3x megölte volna magát az anyám.

De egyedül nem tudok rá vigyázni egész nap, mert egyetemre járok...

Mit kéne tennem?


2010. okt. 3. 01:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Valahogy a kozelebe ferkozni "lelkileg", es lassan a beszelgetesek soran kideriteni azt, hogy miert is viselkedik igy,

de mint irod, hogy mar az osei is ilyen gyenge lelkek voltak, akkor elkepzelheto, hogy azokat az eseteket nem tudta feldolgozni, mivel az Edesanyja mellett nem lehetett konnyu elete, mint jelenleg ezt Te is ateled, amit az Edesanyad atelt annak idejen.


Az En erzesem az, hogy a kivalto ok, amit O atelt annak idejen fiatalon es nem birta feldolgozni, igy ahelyett, hogy segitene Onmagan, inkabb a lelki seruleseit igy oldja meg, hogy az italhoz menekul, de nem figyel arra, hogy kozben mennyire art onmaganak, mivel tul melyen el benne a mult, a megtortent esetek, amik meg elnek benne legbelul.

Nagyon szomoru az esete, de hidd el, hogy Senki nem tud segiteni Rajta, csak O onmaga, nagyon sok esetet ismerek hasonlot, es mindig egy komoly betegseg az, ami megszokta allitani ezeket a szemelyisegeket, fuggetlenul a foglalkozasuktol.

Probalj szeretettel melle ferkozni, probald elerni azt, hogy a multrol meseljen, a nagyszuleirol az Edesanyjarol, es akkor amikor mesel, akkor mar eszre lehet venni a viselkedesen, hogyan reagal a regi emlekekre.

2010. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

07.12! Szerintem te nem vagy tisztában a depresszióval! Igenis a gyógyszer a segítség, a depresszió az agyban lezajló kémiai folyamat

amit csak gyógyszer tud visszaállítani!! Én 5 évig szenvedtem ebben a betegségben, nem szülhettem gyereket mert gyógyszert szedtem évekig. Ez a betegség sajnos alattomos és ha nincs kezelve levisz a pokol legmélyebb bugyrába! 38 évesen gyógyultam meg és bár félt az orvosom, hogy a terhesség alatt kijön , nem lett baj. Már 7 hónapos a kislányom és megmondom őszintén , hogy amíg az egészséges barátnőim beleestek a szülés utáni depresszióban és lazán és problémamentesen éltem meg ezeket a hónapokat!


A kérdezőnek először is , hogy gratulálok, a korához képest sokkal érettebb gondolkodásra vall, hogy Ő tud lenni a családfő! Ez nagyon tiszteletre méltó!

Az én tanácsom az, hogy anyukádat el kell vinni egy igazán jó dokihoz aki beállítja a megfelelő gyógyszert, én évekig rosszat kaptam amitől csak romlott az állapotom, míg egy igazán nagy szaktekintély át nem állított a helyes terápiára! Ez érzékeny dolog és ha nem jó a gyógyszer sokat ronthatnak! lehet, hogy anyukád eddig nem megfelelően volt kezelve!

Sok sikert és kitartást kívánok neked, anyukádnak pedig gyógyulást!

2010. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem be kell vitetni egy elvonóra. hogy közveszélyes illetve önveszélyes. talán utána ha nem inna nem lennének ezek a problémák. sajnálom, hogy 22 évesen ilyen felelősség zuhant a nyakadba, hidd el, megérteleke nagyon, 18 évesen elmenekültem otthonról. az én apám is alkoholista és nem lehet elviselni. 23 éves vagyok, szerencsére van egy párom, dolgozom és főiskolára járok levelezőn, de nekem is hamar meg kellett tanulnom, milyen is az élet. .. a gimis sulitársaim, akikkel anno együtt jártam még mind otthon vannak és szórakoznak meg suliba járogatnak ki ide ki oda nappalin. kicsit irigylem őket, de nekem ez jutott. :)

23/L

2010. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Először az apukáddal kellene beszélned,ha orvos tudnia kell mit kell tenni ilyen esetben,vagy beszélnie valamelyik kollégájával.Ha nincs más választás gyógykezelésre "bezárni".Ha anyukád ilyet csinál orvos létére,akkor ott komoly problémának kell lenni,amit sürgősen kezelni kell!Egyébként gratulálok,hogy ilyen lelki erőd van!
2010. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves fiatalember! A baj legnagyobb forrását apukádban látom. Ő aki elfordult a beteg felesége mellől, orvos létére bizonyára tisztában van a helyzettel, de átnéz szerencsétlen anyádon Édesanyád leállt az antidepivel, felerősödtek nála a tünetek, most azt sem tudja mi van. Összezavarodott. Én pánikbeteg lettem 5 évvel ezelőtt, nem akartam elhinni, hogy azok a borzalmas tünetegyüttesek pánikbetegségre utalnak. Nem ittam, mert cukorbeteg is vagyok. Nekem lelki trauma hozta ki, ami az évek soráncsak rakódott. Bizony én rajtam sem segített senki, mert mit tudtak volna tenni. A férjem azért mellettem állt, és buzdított, menjek el pszichiáterhez. Elmentem és nagyon jól tettem. Áldom azt a napot, amikor elkezdtem szedni az antidepresszánst, amit a mai napig is szedek. Igaz nem nagy dózisban, napi fél szem, este, de egyenlőre elég. Ha már apukád nem törődik az anyukáddal, te próbáld meg elkísérne egy jó szakemberhez, hogy kihozza a mélyből. Biztos vagyok benne fokról-fokra jobban lesz, de neki is akarni kell gyógyulni. Igen a pánikbetegek, a depressziósok, nagyon sokan az italba menekülnek, én még abba sem menekülhettem, mert annyi eszem volt, hogy inzulinos cukorbetegnek méreg az alkohol. Mégegyszer hangsúlyozom, legalább apukád abban segíthetne, hogy orvos létére egy jó pszichiáter szakembert találjon, aki elmondja a további teendőket. Egyébként neki kellene elsősorban elvinni az édesanyádat. Gratulálok neked, amiért ilyen törődő fiatalember vagy, és kívánom édesanyádnak, hogy lépjen a gyógyulás felé.
2010. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! AZONNAL vidd Neki az antidepresszáns gyógyszereit!!! Ez nem így működik, h egyik napról a másikra leállunk vele! Ezért van ennyire rosszul, mert ha így abbahagyja a gyógyszer szedést, súlyosabb állapotba kerül, mint elötte volt! Ha nem lehet Édesanyádat egyedül hagyni, akkor nincs más, mint a pszihiátria. Inkább az, minthogy megölje magát...mérlegelj!
2010. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Amenyiben nem sikerül eltántorítani az ivástól végleg, úgyis megöli magát. Megakadályozni nem lehet. Az alapbetegségét /alkoholizmus/ kellene meggyógyítani. Akkor megváltozna az élethez, a családhoz való viszonya.
2010. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

08:35

Sajnos Enis ismerem ezt a betegseget, igy tapasztalatbol tudom, hogy csak maga a gyogyszerek nem fognak segiteni!


Egy nagyon jo orvos szukseges ilyenkor, es az az erzes, hogy a szeretet melletted van, es szeretnek es fontos vagy

es szukseg van Rad,

ugyanis ha ez nincs meg, akkor meg a regi serelmek /lelki/ serelmek is visszajonnek, es igy csak sulyobbosodni fog a betegseg.


Igy maga a gyogyszer "keves", mivel kabit, de nem fogja kigyogyitani a betegsegbol.

2010. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiás Osztály? (pl. Tündérhegy, Thalassa Ház)
2010. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%

"A depresszió ellen sokkal inkább egy átfogó táplálkozási paradigmaváltásra lenne szüksége nálatok mindenkinek."


Te magadtól vagy ennyire idiótɐ, vagy iskolában tanulod? Leírta, hogy alkesz az anyu, én meg leírtam, hogy az alkohol csak elmélyíti a depressziót. Első kézből tudom. A többiek is leírták, hogy az antidepresszánsokat nem lehet csak így, ukmukfukk abbahagyni, mert végzetes lehet.


Erre te jössz a burkolással. Hát neked elmentek otthonról, édes fiam, te ƕülyegyerek!

2010. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!