Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma este öngyilkos akart lenni...

Morals kérdése:

Ma este öngyilkos akart lenni az anyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!


22/F vagyok, és anyám sajnos nagyon depressziós alkat. A nagyapja 56-ban öngyilkos lett, az anyja 40 éves kora körül leépült, s ő maga is elég dekadens, sokat iszik -főleg bort, kivétel nélkül minden este. 1 hónapja le állt az anti-depresszánsokkal, és ma nagyon csunyán kiakadt. Sajnos kb. a családban mindenkinek az agyára megy a folyamatos hiszti és sírás, így apám már nagyon unja és inkább melózik éjjel-nappal. A hugom egyetemre jár, nem foglalkozik vele, az öcsém pedig 13 éves...

Ma este egy üveg borral, egy rakás altatóval fogta a kocsikulcsot és el akart húzni, de én az utolsó pillanatban észrevettem, és a testemmel álltam el az útját. Kikaptam a kezéből a gyogyókat, és behúztam a lakásba, megpróbáltam bezsélni a fejével, de kb. ki se lát belőle. Nem tudom mit csináljak, apán totál papucs, mellette már 3x megölte volna magát az anyám.

De egyedül nem tudok rá vigyázni egész nap, mert egyetemre járok...

Mit kéne tennem?


2010. okt. 3. 01:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz egyedul megkuzdeni vele. Jar pszichologushoz? Volt mar elvonon? Az antidepresszanst ki irta ki neki?
2010. okt. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán hívhatsz hozzá mentőt, hiszen önveszélyes.
2010. okt. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen beszélj most vele. Próbáld szóval tartani, akármivel, de tereld ezt a témát egyenlőre. V.mi abszolút más, nem ehhez kötődő dologról beszéljetek, ezt csak holnap hozd fel. Próbáld rávenni mindenképp, hogy menjen orvoshoz, vagy h szedje tovább az antidepresszánsokat. De most semmiképp se hagyd egyedül. Figyeld, hogy mit csinál.
2010. okt. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

a szomorú az egészben, hogy ő maga és apám is orvos.

hívhattam volna mentőt, leszedázzák, és a neurológiára kerül.

most egyenlőre figyelem, úgy látszik megnyugodott.

köszi a tanácsokat, igyekszem figyelni rá, apám nyugodtan lefeküdt, vicces, hogy 22 évesen nekem kell a "férfinak" lennem, de ez van, legalább edzett leszek az életre

2010. okt. 3. 02:10
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben vagy. Nem a neurológiára kerül, hanem a pszichiátriára, annak is a megfigyelőjébe. Amíg önveszélyes, addig ki nem engedik. De ez nem megoldás, mert ott agyongyógyszerezik, zombit csinálnak belőle, és az legalább olyan jó lesz neki, mint a pia. Ha tudna odabent gondolkodni, és magától rádöbbenne, hogy bizony, neki abba kell hagynia az ivást, akkor talán meg tudná állni. De belőve nem igazán.


Az alkohol pedig elmélyíti a depressziót. Legtöbb depressziós azzal próbálja meg magát gyógykezelni, de csak ideiglenesen dobja fel, utána általában kétszer olyan erővel tör a emberre, hogy utálja az egész világot és az életet, és mindenképp ki akarja nyírni magát. Én is így jártam. Aztán leálltam a piával önszántamból, szedem a gyógyszereimet, tiszta a tudatom, és próbálom értelmesen elfoglalni magam. Nem érzem magam szomorúnak, vagy depressziósnak. Persze azért megvan még, szorongok, meg minden, de alkohol nélkül sokkal kisebb az egész jelentősége.


Szóval elsősorban a piáról kéne valahogy lebeszélni. Ha az megy, a többi is helyre rázódna.

2010. okt. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
nem kellett volna leállnia az antidepresszánsokkal, ezt valszeg ő is tudja. beszélni kell vele, pontosabban a kezelőorvosával, hogy szednie kell őket, mert egyáltalán nem úgy fest hogy túléli nélkülük.
2010. okt. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Ácsi és vigyázni az antidepresszánsokkal.

A depresszió ellen sokkal inkább egy átfogó táplálkozási paradigmaváltásra lenne szüksége nálatok mindenkinek.

Ha valóban orvosok a szüleid és maradt még bennük tenniakarás, akkor haszonnal olvasgathatnák az alábbi linkeket:

[link]

[link]


És a lényeg! Apádat kapd el és beszélj nagyon komolyan a fejével! Ha nem akar megözvegyülni, akkor sürgősen lépnie kell. Lehet hogy szegény anyukád is könnyebben kijönne ebből, ha a férje támogatná és vele lenne minél többet.

2010. okt. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni.Őrt állítanál mellé éjjel-nappal?Aki tényleg meg akar halni,azt nem lehet megállítani.Az életet elvehetik tőled,de senki nem veheti el tőled a halált.Anyád jogot nyert a halálra,azzal hogy öntudatra ébredt.Az állatok nem képesek az öngyilkosságra.

De azért nem olyan könnyű meghalni.Gyógyszerre inni,a bódulat egy újabb formája.Az alkoholizmusát kéne elsősorban gyógyítani,ha bemenne egy elvonókúrára.De ha nem akar magán segíteni,és te sem tudod meggyőzni,akkor nem lehet kényszeríteni.

2010. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Azt tanacsolom, hogy ne ezen a forumon kersztul, akard megoldani a problemat, mert a valaszokbol vilagos h. fogalmuk sincsen.

En szandekosan nem tanacsolok semmit, csak azt h. az eremnek mindig ket oldala van.

Minden jot

2010. okt. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj apáddal! Meg kell értenie, hogy pokoli stressz neked és a 13 éves öcsédnek ezt elviselnie.

És hogy szükségetek van az anyátokra, és tennie kell valamit. Nem beszélve arról, hogy ezt a családi kínt tovább lehet vinni.

Jár anyád pszichológushoz? Mert kellene. Van egy csomó alternatív, de pszichológusok által is szívesen használt módszer: NLP, HEILINGER terápia.

Még alternatívabb: Jóga, kineziológia.

Egyetértek azzal aki azt írta, hogy le kell állnia a piával. Szerintem Magyarországon is van anonim alkoholisták csoportja. Ők is segíthetnek.

Én bizony megmondanám anyámnak, hogy kötelessége a gyerekeiért élni, és a gyerekeiért megtalálni az útját a gyógyulásnak. Mert ugye nem akar ilyen felnőttkort nekik.

Nagyon tisztellek azért amit teszel, de a Te vállad egy gyerek válla. Kérd meg apádat segítsen, ne dugja homokba a fejét, ha nem anyádért, hát a gyerekeiért.

2010. okt. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!