Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez, jogosan...

Mit szóltok ehhez, jogosan érzem úgy, hogy cserbenhagytak?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden annyi lenne, hogy már egy hónapja elkezdtük a lakásfelújítást. Akkor a tesómmal úgy beszéltük meg, hogy ne csinálja festő a tapétázást, mert ő majd megcsinálja velünk, tudja hogyan kell. Tényleg sok mindent megcsinált már, soha semmi gond nem volt, mindig segítünk egymásnak. Csak most elég nagy felfordulás lett itthon. Csütörtökön tapétázott volna, de mivel csak glettelték a festők a falat, nem tudtuk (mivel azt mondták tapétázásra kész), hogy utána mélyalapozni is kell. Azt meg is csináltuk csüt. délutánra, de a tesóm pénteken azt mondta, hogy inkább a szekrényt rakjuk össze. Ma meg folytattuk volna a tapétázást. Este 6kor még beszéltünk is, a lényeg, hogy minden rendben volt, De 7 kor miután beszélt a barátnőjével mondta, nem jön. A lakás a felfordulás szélén, lógnak a vezetékek, a villany és a kapcsolók is ki vannak már szedve, a barátnője miatt mondta le tulajdonképpen, mert ki van akadva a csaj, hogy itt van nálunk és segít nekünk. Nem a tesómra vagyok dühös, mert most jól itt vagyunk a kakiban erre a pár napra, a csajjal 5 hónapja jár csak. Én kb. 4x láttam, és a tesóm annyit mondott, hogy még nem ismerem, nehogy idejöjjön az x mert lehet kiabálna ez miatt. Én finoman közöltem a tesómmal, nem hiszem, hogy ehhez köze lenne, nem a felesége vagy ilyesmi, továbbá ha a mi lakásunkban elkezd velem kiabálni én az ajtót mutatom neki, mert ő sem ismer engem, a tiszteletet pedig egy lakásban megadom a tulajdonosnak.

A bajom az, hogy ez miatt itt áll a bál, minden a feje tetején van. Mit képzel a tesóm barátnője??? Ilyet az én féjrem 8 év alatt soha nem mondott volna (miatta nem jön ma)- semmi extra csak a csaj kiverte a hisztit.

Még ide egyenlőre nem jött, de akkor biztos megmutatom neki az utat, de a tesómmal ez miatt nem akarok összeveszni.

Szerinetek?


2010. okt. 2. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van, de a kupi miatt azért biztosan ingerültebb vagy mint alap esetben.
2010. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Az egy dolog, hogy rokonok vagytok, de a tesód is pihenhet egy kicsit. Elég sokat segített.
2010. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Én is voltam hasonló cipőben. Az exem egész hétvégén ott volt a tesójáéknál, ingyen dolgozott nekik 4 hétvégén át.

Mondtam neki, hogy a testvére annyit nem tud tenni érte, hogy hazahozza, vagy főzzön neki egy kávét, esetleg csináljon egy szendvicset, azt persze elvárja, hogy ingyen dolgozzon neki.


Szerintem túlreagálod, megértem tesód barátnőjét, hogy ki van akadva.

Elég sokat segített, megérdemli hogy pihenjen, és elhiszem hogy neki a barátnője fontosabb, mint hogy a te lakásodban dolgozzon INGYEN!

2010. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Én megértem azt is amin te mérgelődsz mert jogos de a barátnőt is.Az én párom is állandóan eljár mindenhova mindenkinek segíteni ingyen,dolgozik mellette és alig van ideje velem lenni.Amikor már 2hónapja ez megy kicsit beleunok én is engem sem érdekel hogy hol "lógnak a vezetékek stb" és rohadtul ráér még egy napot.Viszont ha így járnék én is mérgelődnék(jártam már igy de nem testvérrel).
2010. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elöször is nem hónapokról van szó, az egész felújítás alatt ennyi lenne az egész. csüt. kb. 3 órát volt itt, tegnap meg kb. 5 órán át. És enni inni kapott.

De akkor se egy számomra vadidegen csaj jöjjön ide, hogy mi hány km a saját lakásomban, meg egyántalán mit képzel magáról.

NEm járnak még csak pár hónapja, más lenne ha a felesége vagy éves kapolcsatról lenne szó...

2010. okt. 2. 14:59
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a kapcsolatban nem a tesód hordja a nadrágot, de ettől még joga van megtalálni a boldogságot, és talán ő tudja, hogy nem a te lakásod kitapétázásában fog kiteljesedni az élete, akármennyire is a testvéred.


Nem szép tőled, hogy kihasználod, aztán még köpködsz is rá!

Örülj, hogy eddig is segített, a többit meg oldd meg magad, elvégre nem kell agysebésznek lennie gy szar tapétázáshoz, de a villanyszereléshez sem!


Nevetséges!

2010. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyébként meg ilyen rokonok mellett elég nehéz lesz összehoznia egy éves kapcsolatot, egy feleséget meg mégnehezebb..


Én emiatt nem tartom egy rokonommal se a kapcsolatot, mert mind önző szar alak és csak maguknak kaparnak.


Te pont ugyanezt csinálod..

2010. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

"Enni inni kapott" :D:D


Megalázó, erről beszélek..


Fogadok hogy vidéki suttyók vagytok, ott gondolkodnak így!

2010. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért a vidéki suttyó kicsit durva. Jártál már Pesten, na ott parasztok az emberek. Mi vidékiek megadjuk az elsőbbséget, nem szorítjuk le a bicikliseket.
2010. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát a vidéki suttyó erős kicsit, de mindegy a válaszolóhoz mérem. Ezzel saját magát mintázta.

Nem vagyok a tesómra kiakadva, tisztában vagyok vele, hogy segít.

A barátnőjén van a hangsúly, és az én férjem sosem mondott ilyet és nem is mondana, amikor én vagy mi mentünk ugyanígy segíteni az elmúlt években. Nem megalázásra írtam, csak mert valaki azt írta, hogy olyan is van, ahol enni és inni sem adnak az embernek a segítségért.

Egyenlőre még itt vagyunk a semmiben az előszoba romokban, a nappali meg felfordulva...

2010. okt. 2. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!