Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Adrián...

Mi a véleményetek az Adrián névről?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 10:39
1 2 3
 11/22 Cass90 ***** válasza:
53%
Nekem személy szerint nem tetszik hangzása, de ízlés kérdése.
2010. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
A mostani osztályomban három Adrián van, bár nem szabad általánosítani, egyik sem az eszéről híres:) Bár ez valószínűleg véletlen..
2010. okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg nagyon szép név, és pont lesz@rnám, hogy kinek mi jut róla az eszébe! Adrienn...ennyi erővel a Gábor is női név, mert ugyanúgy becézik, mint a Gabriellát...hülyeség...Még annyit, hogy szinte bármelyik névvel lehet csúfolódni, úgyhogy ez hülye indok. Szóval kérdező, ha neked tetszik, akkor rajta! :)
2010. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%
Nekem nincs különösebb véleményem erről a névről de hozzászólnék annyit hogy szinte tök mindegy milyen nevet adsz a gyereknek ugyis fogják csúfolni valamiért.Ha nem a neve miatt akkor azért mert szőke,barna,fekete,vagy duci esetleg vékony :)
2010. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Innen ered a név: Angol: Adrian /magyarul ejtsd: Édrien/ Sztem így jobb, de magyarul fura olvasni.
2010. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
Annyira idegen ! Akkor adnám, amikor az angolok pl. a Kendét.
2010. okt. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik! Rajta van a 20as listámon (nem nevetni, 50ig is elmeny az a lista :)).

Mondjuk nekem minden -ánra végződő fiúnév bejön: pl még ilyen Dorián, Ilián, Maximilián...

Az Adriennel nekem is jöttek mikor mondtam ismerősöknek, de szerintem nem csak úgy lehet becézni hogy Adri, lehetsz kreativabb.

Szép, ritka név, ha neked tetszik, hajrá, csúfolódás itt nem jogos max ha pl az lesz a vezetékneve hogy Tap...

2010. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én Adriennt nem ismerek viszont az egyik legjobb barátom Adrián őt már ismerem több mint 10 éve :D És nekem pl. fura néha, hogy az Adri az miért női? Szal sztem csak megszokás kérdése... jó név :)

23/F

2010. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Az én kisfiam Adrián, én nagyon szeretem. Sokan megdícsérik, és mindeki emlékszik rá. Az Adri becézést viszont nem szeretem. Ez a név így szép, ahogy van.

Az egyik hozzászóló azt írta, hogy van több Adrián nevű ismerőse, és nem az eszükről híresek. Hát az én kisfiamról csak annyit, hogy 5 éves, de folyékonyan olvas, számol, ír, és szinitanodába jár.:)

2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Kicsit off: :)

Mielőtt még bárki azt feltételezné, h az angol nyelvből származik, az félre van informálva, hisz az csak egy másik nyelvben élő változata.

Az Adrián latin eredetű férfinév, a Hadrianus névből származik. Jelentése: (a Velence tartományban levő) Hadria városából való, azaz: hadriai. És ugyanitt olvashatjuk /Wiki/ h eredetileg a lánynév-párja az Adriána, szóval nem sok köze van az Adriennhez:)

2010. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!