Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokott "segíteni" az anyósoto...

Szokott "segíteni" az anyósotok? Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Párom anyjáék a szembeszomszédban aknak, anyós nem bír két percig a seggén ülni, mindig csinálnia kell valamit, de másnál. Tök mindegy, hogy az ő házuk rendetlen, dzsuvás, mindig itt pattog és majd ő segít. Ma reggel például valami zuhogásra ébredtem (párom dolgozni van), erre kinézek az ablakon és anyós pakolja a fát. Mondom ilyen nincs... Megbeszéltük már százszor, hogy mi megcsinálunk mindent, nem kell a segítsége. Felhívom a párom, hogy az anyja már megint itt van, erre ő: "Tudom, felhívott, de mondtam neki, hogy persze csinálja nyugodtan"... bakker...így soha az életben nem lesz nyugtunk...
2010. okt. 2. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem idegesíteném magam azon, hogy ő nálunk fát pakol. Pakolja. Addig elmennék a boltba, a házban tennék-vennék, ha befejezte, megkínálnám egy kávéval, aztán kalap, kabát, mehet.

Az én anyósom folyton a pénzünket akarja beosztani. Szerencsére a párom mindig a helyére rakja az anyukáját. :)

2010. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ő ilyen, ne haragudj rá ezért. Örülj hogy ilyen anyósod van, az én anyósom le...ar, pedig nem ártottam neki soha. Egyszerűen nem vesz tudomást rólam.
2010. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi anyósunk messzebb lakik, persze busszal 10-12 perc.

Sokszor már reggel 6kor itt van, hogy öltözzek és menjünk együtt bevásárolni.

Persze ilyenkor minden sz.rt bedobál a kosárba, és eljátssza hogy "otthon hagyta a tárcáját".

Már megszoktam, és a hülye szokásaitól eltekintve szeretem..:)

Néha jó lenne ha hagyna minket élni...

2010. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vadas Barbara ***** válasza:
54%
költözzetek el. ez elég radikális, de tuti nyugtod lesz.
2010. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az lesz, elköltözök innen a csába, nekem ebből már elegem van. Párom úgysem fog jönni, mert nem hagyja itt a házát, amin anyuci haszonélvezete van.
2010. okt. 2. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:

ott akarod hagyni a párod?egy ilyenért?


inkább örülj neki hogy anyósod segít!!!lehet kicsit túlzásba viszi de akkor te mond el neki miben kéne segítség és akkor nem kezdene bele magától mindenbe!


az én anyósom alszik jó sokáig,és nem csinál túl sok mindent.szóval én örülnék ha megkérdezné hogy miben segíthet!pedig én nem szeretem az anyóst

2010. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le, de amit a kérdező anyósa csinál az minden, de nem segítség. A segítség az, ha olyan dolgot csinálnak meg helyettem, amit én is igénylek. A kérdező esetében viszont nem erről van szó. Amit az anyós csinál az a pofátlanság, vagy szebben a mások személyes zónájába való behatolás.


Tapasztalatból tudom milyen ez, az én anyósom is állandóan "segíteni". Pl. kamionnal hordta hozzánk az ételt, amikor meglátogatott vidékről, de ha én megkínáltam valamivel, akkor csak ennyit vakkantott oda: "Hoztam szendvicset, majd azt megeszem hazafele a vonaton." Hála Istennek, a párom mellettem van és sikerült leszoktatni az állandó "segítségről". Nem tudom a Te anyósodat mi motiválja, de az enyémet a hatalomvágy. Ugyanis akinek segítek, annak szüksége van rám, és annak jogomban áll beleszólni az életébe. Könnyen lehet, hogy a Te anyósodat is ez motiválja. Elhiszem, hogy nagyon zavar, tényleg tegyetek valamit ellene.

2010. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!