Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehetne előzni a sértődésü...

Meg lehetne előzni a sértődésüket?

Figyelt kérdés

Párom szülei sosem tudnak semmivel időben elkészülni, az étkezésekkel sem.

Ebből van a konfliktus, amikor megyünk hozzájuk, mert cukorbeteg vagyok és nekem időre pontosan kell ennem.

Próbáltuk megbeszélni, az “nekik nem megy”, hogy besegítünk, “őket ne surgessék”, de mindenhogyan elcsúsznak.

Mivel muszáj ennem, végső elkeseredésemben viszek magammal ebédet/vacsorát és amikor eljön az idő, azt eszek. Abból meg persze a sértődés van…


Mit tehetnék meg szerintetek?

A szokásaikkal természetesen semmi bajom, elfogadom őket ilyennek, de az egészségem miatt ebben nem igazán tudok kompromisszumot kötni.



2022. dec. 26. 20:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Amit a 2-es írt... Viszel kis kekszet... Nem megoldás???


Amúgy messze laknak? Nem tudjátok rugalmasabban időzíteni a találkát? Pl. Felhívnak, hogy fél óra és kész a táp, gyertek át.... ?!?

2022. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Rendes emberek, csak épp totál telibeszrják a betegségedet.


Oké, dugd csak homokba a fejed nyugodtan.


Nálunk a párom családja simán alkalmazkodik a gluténérzékenységemhez. Amikor odamegyünk, pl mindent rizsliszttel sűrítenek, vezsnek külön tésztát a pörkölthöz, a húslevesbe nem főzik bele a tésztát vagy a daragaluskát, stb. Nem én kérem, egyszerűen csak figyelmesek.

2022. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

2; 11, egy komoly cukorbetegségnél nem játszik a viszek egy kis kekszet, amiben szénhidrát van, hanem adott étkezést nagyjából tűpontosan be kell tartani - kiszámolt szénhidrát mennyiséggel.


A kis keksz nem megfelelő étkezés - főleg mivel gyorsan felszívódó szénhidrát, egy cukorbetegnek nem jó opció - de a normális kaját teljesen felborítja.

2022. dec. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ezt a témát, mert bunkók és nem is szeretnek, ha így állnak hozzád.

Vidd a saját kis kajádat, kezdd el enni, ha nincs még kész az általuk készített.

Ha az ostobák szóvá teszik, akkor elmondod, hogy bekómálhatsz és meghalhatsz.

Így ilyen nyersen, úgyis hülyék hozzá.

2022. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2022. dec. 27. 14:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy nem mennék, nem is értem az ilyen erőltetett dolgokat.
2022. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megoldás, ha nem étkezésre mentek, hanem uzsonnára.


Ha kérdezik miért, akkor el kell mondani, hogy mert se azt nem szeretnétek, hogy te kórházba kerülj az ünnepekre, se azt, hogy nekik rosszul essen, hogy nem tudsz velük enni.

2022. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!