Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehetne előzni a sértődésü...

Meg lehetne előzni a sértődésüket?

Figyelt kérdés

Párom szülei sosem tudnak semmivel időben elkészülni, az étkezésekkel sem.

Ebből van a konfliktus, amikor megyünk hozzájuk, mert cukorbeteg vagyok és nekem időre pontosan kell ennem.

Próbáltuk megbeszélni, az “nekik nem megy”, hogy besegítünk, “őket ne surgessék”, de mindenhogyan elcsúsznak.

Mivel muszáj ennem, végső elkeseredésemben viszek magammal ebédet/vacsorát és amikor eljön az idő, azt eszek. Abból meg persze a sértődés van…


Mit tehetnék meg szerintetek?

A szokásaikkal természetesen semmi bajom, elfogadom őket ilyennek, de az egészségem miatt ebben nem igazán tudok kompromisszumot kötni.



2022. dec. 26. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Ha nem érik fel ésszel, hogy ez nem játék, és nem úri huncutság, akkor sértődjenek. Gondolom ha mentő vinne el, akkor nem lenne problémájuk.
2022. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyél ilyenkor pár szem kekszet (akár titokban, akár nyilvánosan) es étkezz velük rendesen.


Egyébként megertelek nagyon is, nekünk a baráti körben van ilyen, és nem vagyok cukorbeteg, mégis rendkívül idegesítő, hogy ebédre hívnak és kettőkor kezdenek neki a fozesnek. Emiatt én eleve megebedelve megyek oda.

2022. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet ezzel mit csinalni, egyél ha kell, ha sértődnek ha nem.
2022. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudsz mit csinálni. Egyszerűen nem szeretnek, és nem is akarnak úgy tenni, mintha igen.
2022. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Türelmes ember vagyok, szóval az 5. ilyen alkalom után nem mennék többet.
2022. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom nálatok hogy van de nálunk akkor is vinnem kell ételt ha időre készen vannak, mert az anyósom magas ívből fosik rá, hogy én nem ehetek krumplit, meg rizst, meg fehér kenyeret, meg rántott húst, meg nokedlit, meg tésztát, meg sütit, levest amiben sima tészta van, stb. stb.


A leggázabb az egészben, hogy az aposom is 2.t cb, de ők nem foglalkoznak ezzel.. ő azt eszik ami eppen jól esik neki...


Savaznak is állandóan, hogy en akkor miért foglalkozom ezzel hiszen ők már öregek és mégis élnek így.

2022. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Tehát még az ő sértődésüket kellene megelőzni?
2022. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetne. Legfeljebb akkor, ha tudomást sem vennél a betegségedről, de azt csak belátod, hogy a sértődés megelőzése annyit nem ér.
2022. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem mentegetőzök, de kedvelem őket mert egyébként rendes emberek. Csak ez az étkezés kérdés nem sikerül nekik.
2022. dec. 26. 21:02
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Oké, akkor folytasd a struccpolitikát. Így nem lesz megoldásod.
2022. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!