Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen "egycsaládvagyun...

Hogyan legyen "egycsaládvagyunk" érzésem?

Figyelt kérdés

2019-ben mentünk szét, azóta nincs család-érzésem. Van már párom, és velük se érzem azt, hogy egy család lennénk, ez lesz az első közös karácsonyunk.


Az én gyerekeim 2 hetente egy napot vannak az apjuknál egész nap, másnap dél körül hozza őket vissza. A párom gyerekei 1-2 hetente vannak itt egész hétvégén plusz péntek este. Minden olyan össze-vissza van, nincs egység, nincs "anya és apa közé befekvés", se semmi. Én még vágytam volna egy kisbabára, de válásomkor eldöntöttem, hogy nem szülők féltestvért, nem felezem meg a kapcsolatokat. (Ebbe is bele lehet kötni, hogy akkor miért vannak mostohatesók, amik nem az én döntésem, és nem a párom gyerekeibe szerettem bele, hanem a páromba).


Itt a karácsony, és ugyanúgy nem készülődök jó kedvvel, mint az elmúlt 3 évben. Nem érzem magunkat egy családnak.


2022. dec. 20. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem lehet erőltetni, vagy már a kezdetektől fogva megvan, vagy soha nem lesz.
2022. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb csak eltolja a ahngualtot ha eröltetni akarjátok.
2022. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg magadnak csinalod a problemakat. Ha kijottok egymassal meg egymas gyerekeivel akkor mi a gond? En is egyedul vagyok a fiammal, orulnek ha a te helyzetedben lehetnek. Ne idegeskedj annyit, becsuld meg hogy melletted vannak. Nem kell ahhoz egy agyban aludni veletek a gyerekeknek hogy szeressetek oket. En se alszok a fiammal, megse erzem hogy ne lenne a csaladom😁
2022. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nemcsak arról van szó. Nincsen családias légkör, a gyerekek idegenek egymásnak, nem a párommal, hanem a volt férjemmel kell megbeszéljem a dolgokat, másoktól függ a hangulat, a terv mindig, és nem érzem hogy ez egy család lenne.
2022. dec. 20. 16:51
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg ha ilyen szinten nem működik, nem értem miért vagytok együtt. A volt férjeddel beszéled meg a problémáidat? What??
2022. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A te gyerekeidel kapcsolatban persze hogy a volt férjedel beszéled meg a dolgokat,a párodnak semmi köze a gyerekeidhez,nyilvàn ö is az exével beszéli meg a gyerekei dolgát
2022. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És ez a baj. Hogy nincs egység.
2022. dec. 20. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egységnek csak lenni kéne,ne hogy a gyerekeken csattanjon az ostor hogy egyik vagy másik oldalon ki rekesztve érezzék magukat
2022. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Hát tökéletes egység nem is lesz mozaikcsaládban, azért ez teljesen más ilyen szempontból, mint a hagyományos család.

A gyerekeid mindig a legközelebbi családtagjaid lesznek, ez megmaradt, de ha ilyen nagy hiányt érzel, talán mérlegelni kellene, hogy érdemes-e így összeköltöznötök más férfival.

2022. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De akkor legyek egész életemben egyedül?

Mindig van valami, ami megbontja a még el sem kezdődött idillikus helyzetet. Hol az egyik oldal, hol a másik oldal a problémás. Plusz vagy hetente vagy két hetente itt vannak a gyerekei, és állandóan köréjük van csavarva minden, mert akkor lehetnek az apjukkal, csak akkor mindig az van, amit ők akarnak. És mivel a gyerekeim 14 napból 12-t itt vannak, kussoljanak azon a 2 napon, és sokszor nekem is el kell tűrni mindent. És lehet úgy gondolkodni, hogy egy hónapban maximum 8 nap (sose volt még annyi), de hétfőtől péntekig 5:30-kor kelek, 8:00-tól 4-ig dolgozok, alig van valami időnk, főleg a párommal együtt lenni, és máris vége a napnak.

2022. dec. 20. 20:35
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!