Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy együtt élő nőt és férfit...

Egy együtt élő nőt és férfit hívhatunk családnak? Gyerek nincs. Párom szerint csak akkor leszünk család, ha lesz gyerek is.

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 08:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalosan valóban nem vagytok család, hiszen nincs köztetek sem hazassag, sem leszarmazott általi kapcsolat. De kit érdekel a hivatalos verzio? Az a lényeg, hogy maga a szemely mit érez.
2022. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem tekint titeket családnak, akkor nehéz lesz családként gondolnod magatokra.
2022. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

Akkor mondjuk a parod elobb vegyen felesegul, hogy hivatalosan is csaladtagjai lehessetek egymasnak, ha mar kukacoskodik. Utana johet a gyerek is.

Mostanaban a nevetseges 3 honapos kapcsolatokban erkezik a gyerek, telehanyjak a fb-ot a “mostmar egy csalad vagyunk” szoveggel..es akinek meg nincs gyereke mert nem akar vagy nem lehet, arra meg hoborognek, hogy hat az nem is igazi csalad. Ez a szanalmas.

2022. dec. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Ki minek hívja, nincs erre szabály.
2022. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mindenki maga döntse el, minek érzi az ő kis életközösségét. Ha családnak, akkod család, ha van gyerek, ha nem.

De a párodat is meg kell érteni, ő meg úgy érzi, ez így nem család, és ehhez az érzéshez neki is joga van.


Az a helyzet, hogy én hiába akartam, nem tudtam kettőnkre családként gondolni gyerek nélkül, pedig 3 cicánk is van. Úgy értem, kimondhatom, de attól még nem érzem, hogy komolyan is gondolom.

Talán azért is, mert vágytam, vágytunk a gyerekre. Ha elfogadtuk volna teljesen, hogy nem lesz (mert sokáig nem sikerült), akkor valószínűleg tudtam volna családként gondolni magunkra. De így volt egy hiányérzet, hogy még nem teljes a családunk. 🙂

2022. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Én sem tartom családnak a gyermektelen párokat. Tőlem hívhatják magukat úgy, attól még a szememben nem lesznek család.
2022. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%
Még jó hogy rohadtul nem számít minek tartasz másokat.
2022. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Pont ugyanúgy nem számít, mint a te véleményed. :D Mindenkinek megvan a maga álláspontja és kész.
2022. dec. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi például ketten vagyunk egy család a férjemmel. Nem akarunk gyereket. De amúgy pont mindegy, minek hívjuk, mert nem az a lényeg.
2022. dec. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%
Fura dolog ez. Családnak lehet nyugodtan nevezni közeli hozzátartozót, anyut, nagybácsit stb. A férjed és feleséged is lehet a családod, de mi van akkor ha pár év múlva már nem vagytok egy pár? Ha összeveszel a nagybácsival, attól még családtag marad örökre, max letagadod. Lesz új párod és azt fogod mondani még mindig, hogy a volt férfi az életedben az a családod még mindig? Persze lehet hívni egy közeli barátot is családnak akivel tényleg jóban rosszban betegségben együtt vagytok. Szóval én csak azt akarom kihozni, hogy megértem ha a férjed azt mondja ez nem igazi család még... Lehet pár év múlva pedig azt fogja mondani ez az én családom, mert már annyi minden összeköt titeket, hogy ez már kialakult benne. Én nem bántanám emiatt a párod, egyszerűen csak idő kell hozzá.
2022. dec. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!