Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom eléri a célját? (lent)

Anyósom eléri a célját? (lent)

Figyelt kérdés

A férjem szüleivel a kezdetektől nem voltunk jó viszonyban.Bár okot nem adtam rá az elejétől ellenséges volt...stb

Született gyermekünk nem volt rá kiváncsi nem látogatták évekig.Én "hülye" azt mondtam a férjemnek hogy bár haragszom rájuk legfőképp a gyermek miatt de adjunk nekik 1esélyt,legyen neki is ujra családja vegye fel velük a kapcsolatot,hátha megváltoztak.Ennek lassan egy éve az alatt kb.5 alkalommal jöttek látogatóba magukhoz nem nagyon hivnak minket.Azt hittem boldogok és "hálásak"lesznek hogy a sok bántás uán még erőltetem a békülést de sajnos már az első látogatásnál látszott hogy feltette az álmosolyt és a gyerekem is hivta őt a szobába játszani ő meg azt mondta hogy fáj a dereka és nem ment.4évig nem látta az unokáját...ezek után nem szaladni kellett volna vele és a kedvében járni?!Állandoan azt hallgatom hogy a másik unokájáért miket meg tesz/tett és hogy szereti ,érte mindenre képes,ez igy természetes de az én fiam is unokája ,érte miert nem?!

Így hát rádöbbentem hogy nem kellett volna "jónak"lennem és soha nem kellett volna velük szóba állni,nem változtak meg velem szemben sem ami ne is érdekelne ha a fiamat imádnák legalább fele annyira mint a másik unokát.

A lényeg,ami a legjobban fáj hogy a férjem is kezd ellenem fordulni.Eddig haragudott rájuk és neki nem tünik fel(naiv)hogy szurkálodik és hogy nem kell neki az unokája most sem.Szépen finoman,okosan csinálja a terorizálását és amikor én panaszkodom a férjemnek hogy szakitsuk meg a kapcsolatot de most már végleg,pontosabban neki nem kell,szülei szeresse őket de én nem akarom velük tartani a kapcsolatot és többé esélyt adni erre,akkor ő azt mondja ő nem igy látja és azt akarja elhitetni velem hogy ők szeretnek engem ami nagyon nevetséges.

Az elején megmondták hogy ez a nő szépen vagy csunyán de szétszed minket mert egy kigyó.Először volt a csunya(az feltünt a férjemnek is),nem jött neki össze,most6év után megpróbálja szépen.Félek hogy eléri a célját..


2010. okt. 1. 09:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:59

vagy vmit elirtam vagy féreértetted

én akartam hogy vegyük fel a kapcsolatot és én mondom neki most is h nem kérem és nincs is jogom hozzá,menjen legyen velük joba,de én nem szeretnék.

2010. okt. 1. 10:15
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

nehéz helyzet!taktikázz te is akármennyire is nehéz!

ha elmegy mosolyogj,ne vedd fel ha szurkálódik,ha valamiben okoskodik mond neki hogy igaza van anyuka!hagyj rá mindent!


előbb utóbb ő fog rosszat mondani rólad a férjednek,de akkor a férjed tudni fogja hogy te nem vagy rossz az anyjával!!!soha ne mond rosszat az anyjára ,ez nagy hiba!


pár éve volt nagy balhém az anyóssal,akkor a férjem mellém állt ,de azért velem is vitázott.a párom messze dolgozik és múltkor itthon volt.én sütöttem főztem.a férjem kivitte a gyereket az udvarra anyós meg kiült hozzájuk jó pofiskodni.én is szivesen kimentem volna.a férjem látta hogy valami bánt.mondtam neki hogy én is kimennék,csak ebben a házban rajtam kívül nem csinál senki semmit.erre ő :hogy mondjam az anyjának hogy csinálja meg.erre én: hogy ezt mondani kell?nem veszi észre magától hogy ritkán vagy itthon szeretnénk hármasban lenni.meg azt mondtam hogy most már azért se fogok segítséget kérni.sajnos ilyen makacs a természetem.

a lényeg hogy tudja a férjem hogy igazam van,és rosszul esett neki (mikor már átlátta a dolgot)hogy az anyja ilyen,de az is fájt neki hogy bántottam az anyját

ANNAK ELLENÉRE HOGY TUDJA IGAZAM VAN!


tanulságként írtam,hogy ne bántsd a férjed előtt az anyját!majd rájön ő maga is milyen valójában,te csak okosan taktikázz!hidd el megéri!

2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%
Sz@rd már le az anyósodat!!! Mit foglalkozol vele? Annyit nem érdemelnek legtöbbjük, hogy számba vegyük őket. Én az enyémmel abszolut nem tartom a kapcsolatot (pedig apósomat még kedvelném is, de ő is olyan befolyásolható birka szegénykém!). Igy jó nekünk, a gyerekek tőlem ha akarnak mehetnek, de ő nem igen keresi az unokáit, így értelemszerűen az unokái is eléggé távol állnak tőle. A férjemmel ez pedig nem téma, látja ő is, hogy nem olyanok,mint egy rendes anyós, nagyszülő. Néha elmegy hozzájuk, de ha épp arra van dolga, beugrik ennyi és mindenkinek jó így! Legalábbis a látszat ezt mutatja. Amúgy anyósom is a másik unokájának (másik fia gyereke) nyalja a popiját, hát tegye!! Egészségükre!
2010. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

köszönöm mindnkinek a válaszát:)

utolsó!

lesz@rnám,de nem tudom,ha nem érdekelne a dolog az lenne a legjobb,sokszor el is határozom hogy innentől nem kesergek ezen menjen minden a maga utján aztán majd egyszer valami nagy dolog fog történni,pozitiv vagy negativ nem tudom..de aztán mindig előjönnek ezek a dolgok és lelkis vagyok ,főleg akkor bosszant az egész amikor a nagyobb fiam kérdezi hogy most ezek eddig hol voltak??meg nekem nem a te anyukád a mamám meg a papám?egy alig 5éves gyereknek mit mondjak??hazudjak vagy mondjam hogy mert sz@rtak rád eddig?!kicsi még de nagyon értelmes és feltünik neki hogy nem törödik vele amikor itt van akkor se,:S

2010. okt. 1. 10:50
 15/19 anonim ***** válasza:
Akármilyen lelkis vagy, ezen nem tudsz változtatni. Ha nem érdekli őket a gyereked, akkor Te fejre is állhatsz!!! Csak magadat készíted ki vele, hogy ezen rágódsz! Majd a gyerekek is rájönnek milyenek a nagyszüleik, hidd el, kicsik ők még, de nem hülyék! Másik nagyszülők vannak, vagy csak ezek vannak nekik!
2010. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az én szüleim törődnek velük.
2010. okt. 1. 11:08
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. A Te példád is az én megfigyelésemet igazolja. A szülők a lányuk gyermekeire kíváncsiak, tartják a kapcsolatot, viszont a fiuk gyermekei mintha nem is az ő unokájuk lenne. Ez miért van? Érdemes lenne erről is kérdést kiírni. Milyen háttere lehet ennek? Az apai nagyszüleimet szinte nem is ismertem, nem voltak ránk kíváncsiak. Az anyaiak annál inkább. Viszont a fiuk gyerekére ők sem voltak kíváncsiak. Ismerek még pár ilyen családot. Vagy csak arról lehet szó, hogy eleve az egyik gyereküket jobban szeretik, így az onnan származó unokákat is jobban elfogadják? A Te férjedet vajon szeretik a szülei? Van testvére, akit jobban ajnároznak?
2010. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:06


van testvére,fiu,ő ilyen "anyámasszonykatonája"tipus

2010. okt. 1. 12:11
 19/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem fogj elérni a célját, ha nem adsz rá indokot. A férjedet ne uszítsd a saját szülei ellen, mert annak csak rossz vége lenne. Tegyél meg mindent azért, hogy szerethető legyél a szemükben.

A szereteted ellen nem tudnak mit tenni. A gyűlölködés viszont jó alap lenne nekik.

2010. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!