Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom eléri a célját? (lent)

Anyósom eléri a célját? (lent)

Figyelt kérdés

A férjem szüleivel a kezdetektől nem voltunk jó viszonyban.Bár okot nem adtam rá az elejétől ellenséges volt...stb

Született gyermekünk nem volt rá kiváncsi nem látogatták évekig.Én "hülye" azt mondtam a férjemnek hogy bár haragszom rájuk legfőképp a gyermek miatt de adjunk nekik 1esélyt,legyen neki is ujra családja vegye fel velük a kapcsolatot,hátha megváltoztak.Ennek lassan egy éve az alatt kb.5 alkalommal jöttek látogatóba magukhoz nem nagyon hivnak minket.Azt hittem boldogok és "hálásak"lesznek hogy a sok bántás uán még erőltetem a békülést de sajnos már az első látogatásnál látszott hogy feltette az álmosolyt és a gyerekem is hivta őt a szobába játszani ő meg azt mondta hogy fáj a dereka és nem ment.4évig nem látta az unokáját...ezek után nem szaladni kellett volna vele és a kedvében járni?!Állandoan azt hallgatom hogy a másik unokájáért miket meg tesz/tett és hogy szereti ,érte mindenre képes,ez igy természetes de az én fiam is unokája ,érte miert nem?!

Így hát rádöbbentem hogy nem kellett volna "jónak"lennem és soha nem kellett volna velük szóba állni,nem változtak meg velem szemben sem ami ne is érdekelne ha a fiamat imádnák legalább fele annyira mint a másik unokát.

A lényeg,ami a legjobban fáj hogy a férjem is kezd ellenem fordulni.Eddig haragudott rájuk és neki nem tünik fel(naiv)hogy szurkálodik és hogy nem kell neki az unokája most sem.Szépen finoman,okosan csinálja a terorizálását és amikor én panaszkodom a férjemnek hogy szakitsuk meg a kapcsolatot de most már végleg,pontosabban neki nem kell,szülei szeresse őket de én nem akarom velük tartani a kapcsolatot és többé esélyt adni erre,akkor ő azt mondja ő nem igy látja és azt akarja elhitetni velem hogy ők szeretnek engem ami nagyon nevetséges.

Az elején megmondták hogy ez a nő szépen vagy csunyán de szétszed minket mert egy kigyó.Először volt a csunya(az feltünt a férjemnek is),nem jött neki össze,most6év után megpróbálja szépen.Félek hogy eléri a célját..


2010. okt. 1. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha te továbbra is haragot akarsz vele,akkor igen! Nem kell puszipajtásnak lenni vele,csak egy normális kapcsolatot tartani. Ha jönnek,tudomásul venni,ha nem akkor nem törődni vele.
2010. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem jo taktika ha te ellene beszelsz a ferjednek. Te is taktikazz kicsit. Legyel a kis naiv aki nem lat at a trukkjein. Kajald be a mumosolyt, mondogasd is a ferjednek hogy latod most is milyen kedves meglatogatta az unokajat, stb, mindenben keresd azt amit ertekelhetsz.

Tudod mi lesz az eredmney? Ha csak egy fel megjegyzest is kap az anyjatol a ferjed hogy a menye igy meg ugy, o fogja neki mondani hogy dehat o szeret teged, csupa jot mond rolad... Erted? Fordulnak a szerepek... Lefogadom hogy a fiad szemebe most o alapvetoen jokat mond rolad, csak kisebb meregcsomagokat rejt el benne, ismerve a fiacskaja eszjarasat. Pl: ne haragudj fiam, ugy erzem a felesegde nem kevdvel igazan, edig a multkor is probaltam kozeledni. Mi lesz? Neki egybol az ugrik be hogy beszeltel ellene, es elkonyveli hogy igy van. Sok kicsi sokra megy, idovel celt er.

Forditsd meg a helyzetet, vedd fel a kesztyut. A ferfiak igen naivak tudnak lenni, sokszor nem latnak a felszin moge, raadasul alapbol nem felteteleznek kepmutatast az anyjuk reszerol (joesetben a felesegukerol sem). Ezt ferfikent mondom, mi szeretunk a dolgokhoz passzivan viszonyulni, az aki a beket feszegeti alapbol a rossz oldalra kerul. Ugyhogy semmi esetre se beszelj ellene, megegyszer, inkabb dicserd, aztan ha ellentmondas van, akkor NEKI fog feltunni, es a sajat gondolata lesz... (pedig nem is ;) )

2010. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
persze ez mind szép és jo csak én beengedem a házamba azok után amiket tett(nem részletezem,mert hosszu)ő lealáz állandoan a saját házamban is és nekem ezek után tartani kéne vele a kapcsolatot?nem az unokái miatt jön ez tisztán látszik hiszen le se sz@rja őket,miattam meg főleg nem ha meg a fiát annyira látni szeretné(akire szintén nem volt kiváncsi évekig)akkor ő felnőtt férfi és menjen ő az anyához.Azért jön hohy lássa őt a nép ,ne szólják már meg hogy nem jön,meg leskelődni...
2010. okt. 1. 09:49
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Nem kérheted a férjed, hogy szakítsa meg a kapcsolatot a szüleivel, még a régi események tudatában sem. Anyósod finom módszerekkel dolgozik, tedd te is azt. Ne ágálj nyíltan az anyósod ellen. Néha jegyezd meg, hogy sajnálod, hogy a ti gyereketek nem kap annyi figyelmet, nem játszanak, vele annyit, stb. Előbb utóbb a férjed is észreveszi majd, hogy az anyja a ludas. Mond el a párodnak, ha valami rosszul esik az anyjától, de ne mondd, hogy elfordulsz tőle.
2010. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
2válaszoló.Igen igy kellene én tudom jól csak tudod még az elején ez belefér volna de már 6év után ugy belefáradtam ebbe hogy már nincs energiám taktikázni és nem tudok kibujni a bőrömből,ugyan nem szidom őket de a harag hogy elteltek a mikulások karácsonyok szülinapok ugyhogy az unokája felé sem jött,nem tudom elfelejteni.Elment mellettünk az uton,elforditotta afejét meg sem nézte őt.
2010. okt. 1. 09:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne biztasd ilyenre a férjedet, ill. ne várd el tőle, hogy szakítsátok meg velük a kapcsolatot. Miért várod el tőle? Gondolj bele. Akármilyenek is, de ők a szülei, ők nevelték fel, ragaszkodik hozzájuk. Tudom, most erre jönni fog a válasz, hogy "döntse el akkor a férj, hogy kit választ, engem, vagy a szüleit, mert én nem viselem el őket". Miért kell választani? Miért várja el a legtöbb feleség, hogy a férfi válasszon??? MIÉRT kell? Az én exem is elvárta, egyre erőszakosabban erőltette, hogy én is haragudjak a szüleimre, mert ők nem jöttek ki. Egy ideig kisérleteztem olyannal, hogy egyedül jártam a szüleimhez. Végülis ő ne jöjjön velem, ha nem jönnek ki, nem várom el. De így sem volt jó neki. Aztán a balfék fejemmel hallgattam rá, és meg is szakítottam a kapcsolatot velük. De ez sem volt elég, mindig szidta őket. Mára tanultam ebből, a mostani páromnak már nem hagynám ezt. Én is elfogadtam az exem szüleit, nem szidtam őket soha, pedig ők sem voltak ma született bárányok. Ugyanez fordítva miért nem működhetett? Az, hogy nem kíváncsiak az unokájukra, szomorú tény. De sok családban van ez így. Én is csak az anyai nagyszülőkkel tartottam a kapcsolatot, a másik nem volt rám kíváncsi. Ugyanígy az én anyai nagyszüleim viszont az unokatestvéremre nem voltak kíváncsiak. Nem tudom, miért van ez így. Lehet, ha megöregszünk, megtudjuk, mi is ilyenek leszünk (?).
2010. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Hogy fáradhattál bele a 6 évbe, ha évekig nem is járt nálatok???
2010. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Kedves anyósom háromszor látott, és amikor a kórházban feküdtem élet - halál között, akkor üzent be, nem tud elfogadni. Visszaestem a gyógyulásban, mert lelkileg annyira megrázott. Akkor azt mondtam soha az életben nem fogok szóba állni velük, és ez így van a mai napig, aminek már 6 éve. Gyűlölöm a vén szipírtyót, mert egy gaz szálat nem tettem neki keresztbe. De a férjemnek a mai napig azt mondom menjél el hozzájuk, a te szüleid. De nem megy. Azt mondta akkora aljasságot követett el ellenem pont amikor a legbetegebb voltam, ezt ő sem bírja lenyelni,bármennyire is az anyja. És a mai napig nem tudom miért utál, szerintem csak úgy. Valószínű azért, hogy nemtud rángatni, nem alázkodtam meg előtte, de soha nem bántottam. Mostmár mindeggy, de ha majd betegek lesznek a drága apósommal, a kutya sem fog rájuk nézni az biztos. Kiváltképpen én.
2010. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Változni nem fog szerintem.Az én anyósom is hasonló,de egyet megtanultam,sose mondj rosszat az anyjára!Idővel kiforrják magukat a dolgok,és a férjed rájön milyen is az anyja valójában.Az én férjem legalábbis észrevette és tartja a 2 lépés távolságot.Szerencsére messze lakik,így egy évben 1-2 alkalommal ha látom.Ha a férjed ennyire befolyásolható akkor lehet probléma,de vedd fel kesztyűt. Ha boldogan éltek ne hagyd,hogy kettéválasszon benneteket.Állítsd választás elé vagy ti vagy az anyja!
2010. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:01


ugy hogy a hat év alatt is visszamondták ismerősök hogy miket mond,leveleket irkált,üzengetett...stb

mindig képben voltak

2010. okt. 1. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!