Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lenne a jó...

Mit tegyek? Mi lenne a jó megoldás mindenki számára?

Figyelt kérdés

A problémám kicsit bonyolult,de megpróbálom érthetően megfogalmazni. 2007-ben anyukám beteg lett, a lényeg, hogy nem teljesen önellátó, napokra nem lehet magára hagyni. 2009 januárban befejeztem az egyetemet, hamar sikerült elhelyezkednem - igaz feketén, de jobb mint a semmi, és dolgoztam egészen a mai napig. Egy hónapja tudom, hogy nem lesz munkám, azóta keresek, de csak az ország nyugati részében találtam (oda fel is vennének), én Szabolcs-Szatmár-Beregben lakom.

Viszont ha elmegyek oda lakni és dolgozni, nem tudom mi legyen anyával:

1. jöhetne velem - de mivel a memóriájával vannak gondok, nagyon nehéz lenne mindent megtanulnia - a tragédia után fél évig tartott, mire megjegyezte a nevem!

2. most kertes házban lakunk, egy panelben unatkozna egyedül

3. elszakítanám az itt élő rokonaitól, anyjától, testvéreitől, másik lányától és az egy szem unokájától.

4. egyedül itt nem hagyhatom, egyrészt abból a kevés rokkant-nyugdíjból amit kap, nem tudná fenntartani ezt a nagy házat és magát, másrészt egyedül nem maradhat.

5. tesóm szívesen magához venné, de ebbe már a férje nem egyezik bele.

ha nem fogadom el az állást, ki tudja, itt mikor találok, és addig valamiből élni kell, jövedelmem pedig semmi.

mivel feketén dolgoztam, munkanélküli sem jár, bár talpán legyen az az ember, aki a munkanélküli segélyből meg tud élni....

párom, társam nincs, aki segíthetne. Csak én vagyok meg anya. azt sem tudom, hogy reagálna, ha a testvéremékkel kellene laknia, és el kellene szakadnia tőlem, hiszen 3 éve egy teljes napot nem töltöttünk külön.

Mit tegyek? menjek? maradjak?


2010. szept. 30. 19:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nehogy azt higgyétek, hogy nem vállalnék el bármilyen munkát... végigjártam itt már Tesco-tól a Lego gyárig mindent.... túlképzettnek számítok. :(
2010. szept. 30. 21:15
 12/14 anonim ***** válasza:

A testvéred mért gondolja azt, hogy ez csak a te problémád?

Ő nem segít semmiben, oldd meg te egyedül?

Neki nem ugyanugy az anyukája?

Te áldozd föl a jövődet, de ő semmit nem tesz, mert neki családja van.

Neked mikor lesz, ha ott maradsz anyukádat ápolni?

2010. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a testvered ilyen gonosz meg a ferje is, ne hagyd ott anyukadat naluk, mert nagyon kiszursz vele. Hat valoban neki is anyja, de remeljuk, hogy anyuka latni fogja, hogy ki a normalis gyerek es nem a tesodra fogja pazarolni az idejet es szeretetet.
2010. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szép rokonaid,testvéred van,ők nem kérnek a probklémákból,csak a pénz támogatás kell nekik.
2010. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!