Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lenne a jó...

Mit tegyek? Mi lenne a jó megoldás mindenki számára?

Figyelt kérdés

A problémám kicsit bonyolult,de megpróbálom érthetően megfogalmazni. 2007-ben anyukám beteg lett, a lényeg, hogy nem teljesen önellátó, napokra nem lehet magára hagyni. 2009 januárban befejeztem az egyetemet, hamar sikerült elhelyezkednem - igaz feketén, de jobb mint a semmi, és dolgoztam egészen a mai napig. Egy hónapja tudom, hogy nem lesz munkám, azóta keresek, de csak az ország nyugati részében találtam (oda fel is vennének), én Szabolcs-Szatmár-Beregben lakom.

Viszont ha elmegyek oda lakni és dolgozni, nem tudom mi legyen anyával:

1. jöhetne velem - de mivel a memóriájával vannak gondok, nagyon nehéz lenne mindent megtanulnia - a tragédia után fél évig tartott, mire megjegyezte a nevem!

2. most kertes házban lakunk, egy panelben unatkozna egyedül

3. elszakítanám az itt élő rokonaitól, anyjától, testvéreitől, másik lányától és az egy szem unokájától.

4. egyedül itt nem hagyhatom, egyrészt abból a kevés rokkant-nyugdíjból amit kap, nem tudná fenntartani ezt a nagy házat és magát, másrészt egyedül nem maradhat.

5. tesóm szívesen magához venné, de ebbe már a férje nem egyezik bele.

ha nem fogadom el az állást, ki tudja, itt mikor találok, és addig valamiből élni kell, jövedelmem pedig semmi.

mivel feketén dolgoztam, munkanélküli sem jár, bár talpán legyen az az ember, aki a munkanélküli segélyből meg tud élni....

párom, társam nincs, aki segíthetne. Csak én vagyok meg anya. azt sem tudom, hogy reagálna, ha a testvéremékkel kellene laknia, és el kellene szakadnia tőlem, hiszen 3 éve egy teljes napot nem töltöttünk külön.

Mit tegyek? menjek? maradjak?


2010. szept. 30. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hűha az elég nagy probléma..de szerintem maradnod kéne..és megkérni tesódat hogy egy kis pénzzel segítsen be amig nem találsz munkát.
2010. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Testvérem nem dolgozik, a férje tartja el. Nem tudok tőle kérni ... :(
2010. szept. 30. 19:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Van arra esély, hogy belátható időn belül találsz helyben munkát? Mert ha nincs, akkor érdemesebb lenne most találni valami megoldást a költözésedre, mint később, mikor még rosszabb lesz esetleg az anyagi helyzetetek. Ahogy elmondtad, elég nagy a család, miért egyedül a te válladon van ez a gond?

Persze partvonalról könnyű ugatni.

Sok sikert kívánok neked, akárhogy is alakul a helyzet!

2010. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az otthoni rokkonokal kell beszélni vagy költözön valakihez vagy fogjanak össze és napjában többször nézenek rá, esetleg önkormányzati idősotthonban kapna helyet. Annak nincs értelme hogy te munka nélkül maradj mert akkor elöbb utobb téged is be kell hogy fogadjon egy családtag.
2010. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nagy a ház, nem lehetne eladni és akkor nem panelba kellene költöznötök!

Persze, gondolom az örökség kell a testvéredéknek, de a mama nem.

Vagy adjátok el a házat, és aki vállalja a mama gondozását, azé a ház ára.

2010. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetne felvenni az anyukád mellé valakit részmunkaidőben aki rá néz amikor nem vagy otthon? Esetleg eltartási szerződés ha már tesód férje nem akarja engedni.És ha elmész dolgozni te is tudod segíteni.Semmiképpen nem jöhet szóba a költözés?
2010. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedebn leülnék a család összes tagjával, mert ez nem csak a te problémád. Szerintem ha mindenki kiveszi a részét a segíségben, akkor lehetne egy megoldás.Ha a tesód nem dolgozik,és egyelöre eltartja a férje miért nem vállalja ö egy kicsit be az ápolását? Esetleg, ha te elfogadnád az új állást, ö csinálná hétközben, te pedig ha nincs borzalmas nagy távolság hétvégékre hazautaznál, és leváltanád öt. Ez lehetne egy megoldás nem?
2010. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A munka a mostani lakhelyemtől 460 km-re lenne.... Nem tudnék minden hétvégén hazajönni. A rokonokra nem számíthatok. Elég felszínes a kapcsolatunk, olyan látszatféle csak, mindig is ilyen volt. Anyagiakban is eddig inkább én segítettem őket, mint fordítva.

Az új munkahelyemen kezdő fizetésként majdhogynem a felét kapnám nettóba, mint amit eddig kaptam feketén. Nem tudok belőle fizetni egy ápolót. Testvéremet is megértem, hiszen neki már külön családja van, és nem csak az ő döntése lenne, hogy elvállalja e az anyját, vagy nem. a férje pedig hallani sem akar róla.

Ha maradok, anyagilag egyik rokon sem tudna támogatni. És az is lehet, hogy hónapokig nem találnék semmi munkát.

A házeladás ellen azzal érvelnek a rokonok, hogy ha nem tetszik az új munka, hová fogok hazajönni? a mostani kertes ház árából még a tesómnak is jár, és max. egy panel ára jönne ki belőle. ha viszem anyut magammal, csak engem ismerne. itt a faluban 3 év alatt, (újra) megismert nagyon sok embert, mindenki tudja mi történt, mi baja van, segítenek neki - elengedem egyedül boltba, bevásárlólistával, soha nem verték még át a pénzzel - ezt egy idegen városban nem tudnám megtenni...

jaj, nagyon nem tudom, mit tegyek....

2010. szept. 30. 20:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom a helyzetedet, mert egyreszt elned kellene az eletedet, ez neked egy nagy lehetoseg, viszont anyukad is ott van es ha jol ertem, mas nem tudna ra vigyazni. En nem adnam a tesodhoz sehogy sem,ha a ferje mar most ellenszenves vele, mert anyukad nagyon rosszul fogja erezni magat. Szerintem a lenyeg, hogy maradj vele. Vagy egyutt koltoztok vagy egyutt ott maradtok, ahol laktok. Szerintem meg tudna szokni idovel az uj helyet.Ha vele vagy, nem lesz baja, csak ne hagyd el! Ez a lenyeg.
2010. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Maradjatok.Egy családi ház nem hasonlítható össze egy panellal.Anyád nem fogja jól érezni magát városon.Add le az egyetemista valagad,amíg szükséges.Vállalj el olyan munkát is amit most méltatlannak érzel.Nézd a fákat mikor jön a vihar,meghajolnak hogy nehogy eltörjenek, de mikor elvonult a vihar újra kiegyenesednek.Itt az élet vihara,ideje hogy meghajolj.
2010. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!