Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Hogyan álltatok a...

Szülők! Hogyan álltatok a sarkatokra, amikor mindenki bele akart szólni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk családja elég makacs és sértődékeny. Nemsokára érkezik a baba, nyilván mindenkinek a családból megvan a maga elképzelése, tapasztalatai.

Amit elég bunkó hangnemben közölnek velem (volt már gyámüggyel való fenyegetés is, mert a baba nem velünk lesz egy szobában).


Párom el tudja engedni a füle mellett, le tud kezelni mindenkit. Sajnos én nem, mert még én nem akarok tiszteletlen lenni egyik családtaggal sem.


2022. dec. 5. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Te nem akarsz tiszteletlen lenni avval, aki gyámüggyel fenyeget? Vicces. De az is, hogy a párod meg elengedi a füle mellett.

Hozzánk mostanában az illető be nem tenné a lábát, az qva élet, akkor se, ha az egyik mama lenne az.

Válaszolva a fő kérdésre, először szépen, aztán csúnyán. Ki miből ért. Jobb ezeket még terhesség alatt letudni, minél tovább engeded őket belepofázni, annál jobban a fejedre fognak nőni. Mondjuk neked mindenképp, ha ennyire nem állsz ki magatokért.

2022. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nincs beleszólásuk, pont; nem te vagy tiszteletlen, hanem ők veled, ha így viszonyulnak. A gyámüggyel való fenyegetés miatt szóba sem állnék az adott családtaggal az életben sem!

Remélem külön laktok. Hány évesen vagy ilyen naív, és nem tudsz kiállni magadért?

2022. dec. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vegyèl példát a párodról.

Nem kell felvenni a harcot a véleményükkel. Ha ez nem megy, meg kell tanulnod kezelni a helyzetet. Valószínű azért bactatnak, mert ugrasz rá.

Illedelmesen végighallgatod az álláspontjukat, majd nem reagálsz semmit, vagy elintézed egy "értem" szócskával.


Ui. Egyrészt semmi közük nincs hozzá te mit hogy akarsz gyerekedet nevelni ,

Másrészt viszont nem kéne támadásnak venned semmilyen tanácsot sem, -megsúgom nem mind baromság- ahogy azt te esetleg gondolod.

Szóval legyél intelligens, de nyitott, és akkor minden rendben lesz.

2022. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Elmondom a véleményem. Aki tud hozzá tisztelettel alkalmazkodni, az marad az ismerettségi körömben, aki nem, az nem. Nálam ez ilyen egyszerű. Van a nagyszülőnek kötelező láthatás, de ha ennél többet akar, akkor viselkedik. Ez vagyok én. Mások meg játszmázással töltik el az életüket. Én erre alkalmatlan vagyok.
2022. dec. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Én 2 pofont lekevertem volna már. Főleg emiatt a gyámügyes szövegért. A sajátját nevelje mindenki, ne a másét.
2022. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha engem valaki a gyamuggyel fenyegetne, azzal azonnal megszakítanám a kapcsolatot.m
2022. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Kijelentettem, hogy minden kutya a saját portáján ugasson. Sokan nem kedvelnek.
2022. dec. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Én mondjuk pont nagy ívben lesz...


Aki egyszer beszól valamit, nem kívánatos vendég. Probléma megoldva. Az sem érdekel, ha megsértődik, akkor sem jön hozzánk, amíg nem tiszteli a mi döntésünket.

2022. dec. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Fel kell nőnöd a feladathoz, mert anyaként mindenhonnan kapsz majd kéretlen tanácsokat, utasításokat, és persze sértődést, ha nem fogadsz szót pontosan. Mindenkinek lesz véleménye és a legtöbben úgy érzik majd, hogy nélkülük képtelen lennél életben tartani a babádat (és ezt a szemedbe fogják mondani a hatás kedvéért). Minden ilyennél elsírod magad otthon?

A baba dolgaiba az anyja, az apja, a gyerekorvos tud beleszólni kompetens módon, a többi magánvélemény, amit meghallgathatsz a béke kedvéért, de közben fejben állítsd össze a bevásárló listát, gondold át a napi teendőket vagy bármit, ami megnyugtat. Nem vagy köteles másolni a rokonok módszereit, csak mert "ő már X gyereket felnevelt" vagy "úgyis meglátod, hogy igaza van". Mondj nemet és ne válaszolj, küldd el (vagy menj haza, ha náluk vagy) és ne ezen aggódj. Sokkal fontosabb feladat vár rád.

2022. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Például szóba se állnék ilyen férgekkel.
2022. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!