Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért lenne fair, hogy az...

Az miért lenne fair, hogy az egyik gyereket támogatják, a másikat meg nem?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, ketten vagyunk tesók.

Születésünk óta gyűjtögetnek nekünk, már pár millió össze is gyűlt. Én hiába vagyok idősebb, nekem mégis kevesebb van, mert voltunk rossz helyzetbe anyagilag, és ahhoz nyúltak hozzá.


És akkor most szüleim kijelentették, hogy a húgomnak adják az én részemet, és ez így fair. Pedig ez nem igaz.


Mielőtt ezzel jönnétek: nem adtam erre okot,én rám számíthatnak a szüleim, ha fordítva lenne, akkor lenne jogos, mert húgom sose támogatja őket, sőt még befogni se bírja, bajban is csak a szája jár, és követelőzik.


2022. dec. 5. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdezted, hogy szerintük ez így miért korrekt?
2022. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ez van.


Én üres zsebbel jöttem el otthonról. Amíg otthon laktam is kemény penzeket adtam haza.

Hugom jogsi, kocsi, illetve egy fél ház.


Én most itt vagyok sajat autó, haz család, nem tartom velük a kapcsolatot, mert meggyőződésük, hogy nekik köszönhetem amink van. Holott 200ft-ot nem adtak semmire.

Hugom eladta az autót, a házat, a kocsit elbulizta. Hazaköltözött, etetik/itatják pénzelik mert dolgozni nem akar, bulikára meg kell.


És en vagyok a szar, ha ezt megemlítem. Ezért nem is tartjuk a kapcsolatot.

2022. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
hány évesek vagytok, és mit hagytál ki a történetből?
2022. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%

Szörnyű hogy ilyen anyagiasak az emberek, hogy még a szülőket is megtagadjak, mert egyik testvér többet kapott mint a másik pár forinttal.

. 😰


Annak idején én néhány ezer forinttal jöttem el otthonról, mert annyit tudtak adni. Önerőből lett mindenem aztán.


10 év múlva változott a helyzet és az öcsém kapott a szüleimtől egy 3 szobás lakást. Tehermenteset.


Eszembe nem jutna ezen kattog is, soha nem olvasnám a fejükre. Örültem hogy tudtak neki adni!!!

2022. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
4-es: az a "pár forint" pár MILLIÓ!
2022. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Pár millióval kapott többet az én tesóm is. Konkrétan 25 millióval. Elképzelni nem tudom hogy irigykedhettek egymásra családon belül. Elkepeszto milyen osszetartas lehet nálatok vazze.
2022. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindig a kicsi a kedvenc.
2022. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

"Annak idején én néhány ezer forinttal jöttem el otthonról, mert annyit tudtak adni. Önerőből lett mindenem aztán.

10 év múlva változott a helyzet és az öcsém kapott a szüleimtől egy 3 szobás lakást. Tehermenteset."

Ez azért teljesen más. Te azért nem kaptál, mert nem volt miből, amikor pedig rendeződött az anyagi helyzetük, már nem volt szükséged támogatásra. Gondolom, ha téged is tudtak volna támogatni, te sem utasítottad volna vissza.

2022. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Pontos választ csak ök tudják erre.
2022. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk pont fordítva van. A testvérem egy semmittevő és nem is támogatja őt a család anyagilag, csak annyiban, hogy ingyen otthon lakhat. A tesóm 7 éve otthon van, se nem dolgozik, se nem tanul semmit, csak elvan. Én azt látom, hogy a szüleim és nagyszüleim is feladták a reményt, hogy viszi valamire az életben, vagy hogy egyáltalán kezd magával bármit. Szóval engem támogatnak, mert én legalább úgy ahogy haladok az életben, nem érzik azt, hogy ez a támogatás a semmibe megy. Pl. 30-hoz közel volt összegyűjtve 8 millió forintom, ehhez még ők is hozzáadtak 10 milliót, és még egy kevés lakáshitellel tudtam venni tavalyelőtt egy lakást.


Érdekesek nekem ezek a sztorik, ahol a család a teljesítmény alapján semmittevő, vagy az arra kevésbé érdemes gyereket támogatja jobban. Nálunk pont a fordítottja van.

2022. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!