Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a család? (pozitív és negatív tapasztalatok)

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 08:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

10-es, ha neked ilyen a családod, akkor mi az a mosolyjel a végén?

Egyébként a legtöbb család nem ilyen, hanem olyan, ahova jó hazamenni.

2022. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
ÍRONIAAAA
2022. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
Az irónia kifejezésére más szmájlikat szokás használni.
2022. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Ahol szeretnek, elfogadnak, meghallgatnak, gondoskodnak rólad Ahol nyugodtan végig mehetsz nyugodtan pucéron folyosón. Ahol nem vágnak fűbe, mert jogsi nélkül motorozol. Ahová egyszerűen jó haza menni.
2022. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem a vér teszi. Tapasztalati szinten nekem ezt jelenti.
2022. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
96%
Csalá(s)d:)
2022. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hol húzzuk meg a vonalat, és mi "a család". Ha anyámat-apámat-testvéremet nézem, akkor azt mondom, nem volt jó ott élni, és persze nem is jó odamenni, szeretetet, elfogadást nem sokat kaptam ott. (Testvérem volt a tündérkirálylány, ő annál inkább).

Most neki furcsa, mert én nem járkálok a szülői házba, ő meg ezt nem érti, hát ez van.

Normál esetbe a család az lenne, ahol elfogadnak, szeretnek, meghallgatnak. És természetesen fordítva is így van, én is meghallgatom, elfogadom.

Nekem ilyen értelemben "a család" a férjem és a gyerekem.

2022. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Én a "családomtól" felfordulhattam volna, a szomszéd előbb segített, amikor nagy bajban voltunk. Tesóm felső középosztály (külföldön), a világot bejárta, de azt tudom, hogy ha nagy sz...ban lennék, tőle egy falat zsíroskenyeret sem kapnék, alapból önző, csak ő létezik.

Érdekes a rokonságban az összetartás is: Amikor más kerül szarba, akkor megtalálnak engem is, hogy segítsünk össze miatta. Én valahogy ezt az összezárást sosem tapasztaltam, amikor velem volt nagy baj (gyerekem élet-halál között a kórházban, vagy súlyos autóbalesetünk is volt). Akkor nem volt fontos.

2022. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Család a vérszerinti rokonok? Mert akkor fájdalom, sírás, közömbösség, érzelmi manipuláció, zsarolás, lenézés (miért nem?), hazugság, stb.


Hogyha a barátomat, akivel már együtt élek lassan 10 éve: szeretet, őszinteség, komolyság, játékosság, kitartás, hűség, védelem (kölcsönösen), össztartás, stb.

2022. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!