Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a család? (pozitív és negatív tapasztalatok)

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 08:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Összetartás, segítünk egymásnak
2022. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Az első + azzal bővíteném ki, hogy megkérdezem, hogy mit értesz negatív alatt? Gyűlölni az anyóst? Vagy, hogy fizikai/pszichés terror is jelen van? Aki így éli meg a családot, annál gond van, aki meg ebben él, azt remélem, hogy minél előbb kikerül onnan, és fel tudja dolgozni.
2022. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
szeretet, összetartás, támogatás, néha veszekedés, durcázás és haragszomrád érzés, hogy aztán újra minden klappoljon :)
2022. nov. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Altalában az " otthont ".
2022. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Azt az alapot, ami nélkül semmi se sikerülhetett volna az életben - még ha nem is volt tökéletes a családom (bár kié az?... :) ).
2022. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Becsapást a társadalom részéről, amiért kiskorunktól kezdve olyan hamis illúziókkal töm bennünket, hogy a család az valami jódolog.

Közben a családtagok kerülik egymást, napi megúszásra játszanak, mindig van 1-2 zsarnok ésvagy szenvedélybeteg akiknek alárendelődik a többi.

2022. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

na igen, látható a fentiekből, hogy a csalàd jósàga attól függ, hogy kik, milyen emberek vannak benne.


Nekem egyrészt jelent biztonságot, másrészt korlàtot.

Biztonság: együtt vagyunk jóban -rosszban, van segítség.

Korlàt: mindent meg kell beszélni, el akarok utazni valahova, vagy menni bizonyos szórakozàsi lehetőségre, azt vagy együtt, vagy egyeztetés utàn lehet.

2022. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Hozzatennem az elozoekhez, hogy szamomra ezen kivul a csalad nem feltetlen a verrokonokat jelenti. Sokkal inkabb csaladomnak tartom azokat a baratokat, akik mellettem allnak es akikre szamithatok, mint azokat, akik ver szerint a rokonaim, de evente latom oket 1x a kotelezo unnepeken.
2022. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
A verrokon undorító,anyám szándékosan próbálja tönkretenni a parkapcsolataimat több kevesebb sikerrel.a testvérem egy lúzer aki nem tud épkézláb párt találni és az enyemre nyomulna.apam normális.ez a család
2022. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

#6-ossal teljesen egyetértek.


Nyilván vannak olyan családok, ahova öröm hazamenni, minden fasza, nem-igen van veszekedés. De a legtöbb család sajnos nem ilyen. Az én szüleim anyagilag mindent biztosítanak nekem és a húgomnak, de egyszerűen nem szeretek hazajönni. Azt az érzelmi biztonságot, ami egy gyereknek kéne nem kapom meg itthon. Nem hallgatnak meg, nem érdekli őket amit mondok, rengeteg a veszekedés amibe ok nélkül engem is belevonnak.. Én már nem osztom meg velük a problémáimat. Nekem ez a család :)

2022. nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!