Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párom (34/nő), vissza akar költözni az édesanyjához. Én kértem ne tegye, mert akkor sosem fogunk tudni találkozni, mert az anyja nem engedi el sehova (ezért jött el tőle). Azt mondta a barátnőm, hogy ő beteg, az anyukája mellett akar lenni. Vár a párom egy MR eredményt, de úgy vettem észre, hogy ő beteg is akar lenni. Múltkor azt mondta, hogy inkább lenne beteg, mert akkor nem kéne dolgozni. Segítek neki mindenben, helyette takarítok, főzök neki és mégsem vagyok elég. Azt mondta, nem vagyok neki annyira fontos mint az anyja , az anyja 100 fontosabb, mint én. Önkormányzati lakásban lakik, ha ezt leadja, többet nem fog kapni másikat és hova megy el 135000 forintból albérletbe? Ezt is mondtam neki, de mintha falnak beszélnék.
2022. nov. 23. 10:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
És most te laksz nála az önkormányzati lakásban? Kezdd el megoldani a lakhatásodat, ilyen állandó feszültségben nem lehet élni. Menj külön, hogy tisztán lásd a saját életedet. Ne az övét akard megoldani, ő az anyjával akar lenni, nem tervez veled. Hosszú idő múlva majd látni fogod, te így jártál jobban.
2022. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es! Köszönöm a választ. Külön élek, nem együtt lakunk.
2022. nov. 23. 12:16
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
12, ha külön élsz, kezdj el önmagadon gondolkodni. Jólelkű ember vagy, de ne legyél balek. Javasolnék neked pszichológust, hogy ne érezd önzésnek azt, ha fontos a saját boldogságod. Nem kell neked másokért élni, illetve csak annyira, amennyire a másiktól is ezt kapod. Azt is megértem, ha ez nem megoldható, akkor légyszi olvass olyan könyveket amik rávezetnek, hogy neked kell megbecsülnöd önmagad, ezt más nem tudja pótolni. Attól még jó ember maradsz, csak nem akaszkodnak rád olyanok, akiktől te semmit nem kapsz, de legalább mélyre húznak. Illetve már nem az ilyenek lesznek vonzók a számodra, akikért kiteheted a szívedet, lekezelnek. Fiatal vagy, kezdj el foglalkozni az életednek ezzel a területével, hasznodra lesz, hidd el.
2022. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mentsd a saját életed és menekülj ebből a kapcsolatnból. A szerelem könnyebben elmúlik, mint azok a traumák amiket ez a nő fog neked okozni hosszútávon.
2022. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

"mégsem vagyok elég..." -ezt hiteti el veled, de csak azért, mert hagyod.

Neki és az ilyeneknek a világon semmi és senki nem lenne elég. Megszomorítod magad egy ilyen miatt. És kaparsz még jobban, pedig csak azt kellene megértened, hogy nem kell neked senkinek az elismeréséért kaparnod. Nem vagy egyedül, milliók nyomorítják meg így a saját(!) életüket. Igen, a sajátjukat. Mások azt hiszik, hogy a megcsaló párjuk kap tőlük keveset, megint más elhiszi, azért ütik, mert ő kevés, gyorsan ugorj ki ebből a csapából, az összes önmagad megnyomorításához vezet. Aki téged nem értékel, aki nem hallgat rád, azzal nem kell nyűglődni, sosem fog másként érezni irántad. Ha kicsit megnyugtat, az utódod után sem, max. azt fogja mutogatni kifelé. De boldogabb a következő sem lesz mellette.

2022. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha én találnék olyat,aki elvisel a mentális betegségeimmel együtt,vissza sem néznék.


Sajnos sok ilyen embert ismerek,aki ilyen beteg,toxikus kapcsolatban él a szüleivel,vagy ha nem velük él,akkor folyton feljár,vagy telefonon "zaklatja" a gyerekeit.


És nem csak szegény családokban.

Egyik rokonomnak három 30+-os gyereke van,de folyton kontroll alatt tartja őket


-Ha telefont nem veszik fel,megy az üvöltözés,hogy miért nem.

(Volt,hogy minket is hívott,és nem vettük fel,éppen zuhanyoztam,és még engem is leb-szott,hogy mi az,hogy én nem vettem fel,mert tudja,hogy itthon vagyok)


-Bejelentés nélkül beállít,vasárnap reggel.A menye közölte,hogy nem mehet oda hétvégén délelőtt,erre is felháborodott.


-Karácsonykor meghívja a gyerekeit vacsorára,de 10 perc után az összes feláll,mert b-szogatja őket,utána lehordja őket mindenféle hálátlannak,hogy ő 100 ezerért rendelt kaját.


Ennek ellenére nem szakítják meg a kapcsolatot,a külvilág felé megy a képmutatás.

2022. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Igazatok van, jobb előbb lépni, mint később, akkor is ha ez borzasztóan fájdalmas.
2022. nov. 23. 17:37
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem ertem, mit szeretsz egy ilyenen.
2022. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

18, az ilyeneknél jobban senki nem tudja eljátszani a védtelent, egy jobb érzésű ember szinte azonnal és ösztönből akar segíteni, úgy veszi fel a megmentő szerepét, hogy észre sem veszi. Aztán mikor már annyit segített, hogy a nyelve lóg, akkor megkapja, hogy ez semmi, nekiáll még jobban küzdeni, csak azt nem veszi észre, hogy használati tárgy lett belőle. Fogy az ereje minden szempontból, szinte már életcéljává válik a megfelelés. Mivel mindezt lassacskán csepegteti a másik és természetesen vannak "boldog" időszakok is, nagyon nehéz ilyen szédült fejjel kiszállni a hinta-palintából. És ott marad a bánat, hogy ennél többet nem tudtam, mégis kevés volt. Az lenne jó, ha az ilyen megrángatott emberek mellé "hivatalból kirendelne" az élet egy normális párt "kárpótlásul".

Ennek előzménye általában a jó kislánynak-jó kisfiúnak "nevelő" gyerekkor, azt lesni, hogy a másiknak jó legyen. Fel se tűnjön, hogy neked nem jó. És nincs meg az a készlet amiből másképp tudna gondolkodni. (Bocs, tudom, nem engem kérdeztél.)

2022. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ki lenne együtt ilyen emberrel.


VOLTAM anyuci fiával, 1,5 év után úgy húztam el, mint a sicc. Kell a fenének ilyen ember, legyen nő vagy ffi.

2022. nov. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!