Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig nem volt a családotokba...

Meddig nem volt a családotokban kisgyerek(ek)? Milyen volt, amikor hosszú idő után végre lett?

Figyelt kérdés
2022. nov. 19. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

8 éves voltam, amikor bátyáméknál megszületett az első gyerek.


Bár 8 éves voltam, apukám betegsége miatt nem igazán foglalkoztak velem, hamar önálló és önellátó lettem, így nem volt sok gond rám. Akkor még papír alapú ellenőrzőnk volt, abba kellett aláírni a jegyeket, más gond nem volt velem. Nem ültek le velem tanulni, nem vittek iskolába, óvoda utolsó évében is már egyedül jártam.


Újdonságnak számított, főleg nekem. De aztán hamar unalmassá vált. Amikor nagyobb lett, akkor folyton rám tukmálták.

2022. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hét éves voltam, mikor megszületett az unokahúgom. Örültem neki nagyon, bár az elején volt féltékenykedés. Néhány évig még együtt laktunk.
2022. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Viszonylag sokáig. Csak anyukám két testvérével és annak családjával tartottuk a kapcsolatot, akiknek vagy velünk egykorú, vagy nálunk idősebb gyerekei voltak. 12 éves volt az öcsém és az egyik unokatestvérem, amikor unokatestvéremnek megszületett az első gyermeke. Már több 100 kilométerre lakunk tőlük, de még mindig fura. Főleg az első találkozás volt fura, mert nem fogtam még akkor kisbabát, és alig mertem megfogni. Fél éves volt ekkor.

Igazából nagyon nagy újdonság volt, mert akkor még nem tudtam, hogy hogy "működik" egy gyerek, azt hittem már kúszik, mászik, meg bútorok mellett lépked egy olyan gyerek, de még csak kuszni se kúszott, csak egyik oldaláról a másik oldalára hempergett.

2022. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is sokaig, mi mar mind felnottunk az unokatesoimmal, amikor megszuletett a feltesom, apukam masodik hazassagabol.

Ekkor voltam en 21, mas gyerek akkor se volt illetve most sincs meg, a 6 eves ocsemen kivul.

Igazabol en imadtam, hogy van baba a csaladban, sokat vigyaztam ra, mert szerettem vele lenni. Illetve most is szeretek, csak sajnos mar messze elek.

2022. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Metionin ***** válasza:
Sosem volt. Illetve én voltam csak. Az unokatesóim gyerekei is idősebbek, mint én, így gyerekkoromban sem találkoztam más gyerekekkel a rokonságos találkozásokon. Már rég nem tartjuk velük a kapcsolatot, amúgy sok gyerekük van azóta de sosem találkoztam velük. Igazából örülök neki, nem szeretem a gyerekeket.
2022. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7 éves voltam, amikor utánam az első rokon gyerek megszületett. Igazából semmi nem változott. Bár az unokatestvéreim gyerekei mind sokkal közelebb állnak korban hozzám, mint az unokatestvéreim, míg velük kifejezetten közeli a kapcsolatunk, egyik gyerekkel sem vagyok szinte beszélőviszonyban sem.
2022. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
25 éve megszületett az uncsitesóm. Gyerekmentesként már most rettegek, hogy majd neki lesz gyereke, és majd akarják, hogy megfogjam meg ilyenek.
2022. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

7-es, minek rettegsz? Nem ertem.

Te valami robot vagy es azt csinalod, amit masok mondanak? Amire masok kenyszeritenek? Nem szoktal nemet mondani?

Tessek gyakorolni! :D

Ilyen hulyeseg miatt felni..a nem az nem. Nem mesz oda, nem fogod meg, csa.

2022. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
94%

7-es akkor ideje gyakorolni a 'nem' szócskát! Senki sem kötelezhet gyerekfogdosásra, sőt, meg sem kell nézned ha nem akarod.

Amúgy sógornőmnek is van kisgyereke de egyszer sem láttam, mert nem érdekel.

2022. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sokáig én voltam a legkisebb a tágabb családban. 17 éves voltam, mikor megszületett a legfiatalabb unokatesóm. Örültünk neki.
2022. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!