Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért történik ez meg szinte...

Miért történik ez meg szinte mindegyik kapcsolatban? Miért csalják egymást a felek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogyha a kapcsolatban az egyik fél már eljut odáig, hogy megcsalja a párját, akkor miért nem képes előtte elválni/szakítani? Egyértelműen azért csalja meg, mert nem számít neki annyit se a párja, hogy tiszteletben tartsa az érzéseit. A szokás tényleg nagy úr, de ha vége van, akkor a szerelem hiányában elég könnyen megszokható a változás.

Annyira általános a mai világban az, hogy mindenki válik, szakít, megcsalják egymást, hogy már félek összeköltözni majd a barátommal, akivel esetleg lehetne, mert biztos megfog csalni az évek során. A házasság szóba sem jöhet, mert nem fogok fizetni aztán a válásért, nem ér annyit az a papír meg a felhajtás az esküvőn.

Eszembe nem jutna megbocsátani a barátomnak/férjemnek, azonnal elhagynám, még gyerekkel is, mert soha többé nem lenne hozzá bizalmam és ez felőrli az ember idegeit.

Régimódian gondolkozok olyan értelemben, hogy akivel összekötöm az életem az maradjon is velem és ne csaljon meg, mivel én sem tenném meg soha, nem tudnék a párom szemébe nézni egy ilyen után, de ez a mai világban elképzelhetetlen és előre félek milyen életem lesz így :S

Legjobb lenne 60-70 évesen összejönni valakivel, mert akkor már nem valószínű, hogy megcsal. :D


19L


2010. szept. 29. 10:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%

Megszeretni valaki mást ,vagy kalandot keresni az nem ugyan az!Az egyik tudatos a másik nem!

Vannak szituációk mikor megszeretsz valakit,de nem dobod el érte azt akit valószínű mindig is szeretni fogsz!

No ilyenkor mi van?

A kaland keresése,az más!Ott tudatosan ráhajt az illető az ideiglenes változásra!Ez az igazi csalása a másiknak!

2010. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Ez egészen hihetetlen, mintha csak én írtam volna azt, amit Te leírtál. Teljesen ugyanígy fogalmaztam meg ezt a kérdést én is már többször.


Egyébként sosem csaltam meg a páromat, képtelen lennék rá, meg a lelkiismeret-furdalásom 100 százalék, hogy lebuktatna. De én már voltam a harmadik. Nem is egyszer. Nem vagyok rá büszke, de így alakult. És még ennél is többször kaptam ajánlatot, férjektől, férfiaktól, akiknek stabil párkapcsolata, adott esetben gyerekkel. Azóta is együtt vannak, és rajtam kívül már mással is megcsalta. Érdekes a helyzet, de ránézésre nagyon jól megvannak. Nyilván fontos, hogy legyen egy stabil, biztos kapcsolata a férfiaknak, ami mellett szeretnek sokat kalandozni.

Kapásból tudok 6-7 ilyen férfit, aki ajánlatot tett nekem, de mindegyiknek több éve tartó párkapcsolata van, több helyen gyerekkel, gyerekekkel.

Bocsánat, hogy a férfiakról írtam csak, nyilván a nők egy része is megteszi ugyanezt, de ezekről én nem tudok, mivel nem velük vagyok ilyen kapcsolatban.

Ja, és a miért kérdésedre a választ valószínűleg ezek a férfiak adhatnák meg, de valószínűleg unják már a megszokást, és szeretik a változatosságot.

Sajnos...

Nagyon kevés olyan férfi van, aki 100%-ban hűséges, és megrendíthetetlen más nők által. Van ilyen, de az ritka kincs.

A saját tapasztalataimat írtam le, nyilván sokan lepontoznak, akik nem látnak tovább a szemüknél, ők a szemellenzősök :) Akik nem ismerik be, hogy ez pedig valós dolog. Bár beismerem, hogy néha tényleg jobb az, ha nem tudom nem fáj.

Mindenki választhat. Semmi sem kötelező.

2010. szept. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
megint 1., még annyit, hogy ezt az adrenalin-függést sokan sajnos összetévesztik a szerelemmel (hasonlóak a tünetek :P) pedighát nem az. nem azt a másik embert akarja, hanem azt az érzést. függ tőle. bármit megtesz, hogy megkapja. bárkinek hazudik, hogy megkaphassa. aztán szarul érzi magát. pont, mint a drogosok. le lehet róla szokni, persze, mindenről le lehet. nekem pl. részben sikerült. kell az az érzés még mindig, de megtaláltam másban. sportban, konkrétan. ugyanolyan jó, és még vállalható is :P:D
2010. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Gondolom a legtöbben (férfiak/nők) nem sportban vagy másban keresi az adrenalint, hanem a szeretőkben. Teljesen más fajta érzés gyorsan száguldozni autóban vagy egy másik emberrel "úgy" együtt lenni. :D De legalább vallanák be, hogyha már ilyen igényük van, hogy "Jaj édesem ma ne várj haza, mert megismerkedtem egy nagyon édes lánykával és vele leszek ma este vagy "ne aggódj szivem, csak a Bélával megyek el a hétvégén egy hotelba, mert képzeld ő is unja a feleségét, mint én téged és eltöltünk egy kis időt együtt az újdonság kedvéért, hétfőn jövök, puszi." :D Mennyivel tisztább lenne. :D
2010. szept. 29. 11:57
 15/27 anonim ***** válasza:
77%

Ez jó!

Csak hát az embernek más érzelmei is vannak mint a szeretet!

2010. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

"ugyanazért, amiért a férfiak, és amit fentebb leírtam. izgalom, izzadó tenyér, szív majd kiugrik, ziháló légzés. ez a "jó stressz"."


Viccesen fogalmazva :)

Hát ha valaki ennyire stresszmentesen él hogy már keresnie kell - először is irigylem az illetőt és én szívesen cserélnék vele, másodszor meg keressen magának másik munkahelyet, ahol a főnökei stresszelik... oké, tudom te a "jó stresszre" gondoltál, de a fejemet rá, hogy ha valaki olyan helyen dolgozik, örül, ha hazaér, nem hogy még fölöslegesen stresszes helyzetet keres...


XDDDD

2010. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

nekem mindig is az volt a kaland, ha azzal lehettem, akiért rajongok. én ezt az egészet nem értem. megszokás: szerintem ez ritkábban van, mint azt mi hinnénk. persze, minden kapcsolat kialakul, stabilizálódik, de az attól még nem megszokás. megszokás az, amikor már nem érzel a másik iránt _semmit_ csak vagy mellette, mintha koliban lakótársak lennétek. szerintem ez viszonylag ritka. mert akiknek kialakult és stabil a kapcsolatuk, azokat az esetek többségében a szeretet, az összetartozás tartja össze. ma erre mondják, hogy megszokás, nagyon helytelenül. nem kéne összekeverni ezt a kettőt. vagy a mai fiatalok már nem tudnak _csak_ szeretni? ha elmúlik a lángolás, akkor soha nem marad náluk ott a szeretet és összetartozás? nagyon sajnálnám!

A legtöbben úgy megrémülnek, ha változik a kapcsolatuk. pedig ez a természetes. nem kéne ettől beparázni, nem az örökké tartó lángolásról szól az élet. és aki másként hiszik az soha nem lesz boldog, mert mindig eljön az aktuális kapcsolatában majd egy pont, ahol a lángolás csökken és helyet adna a szeretetnek és az összetartozásnak. és ha az illető ilyenkor mindig lelép, akkor 3-5 évente mindig új párja lesz? ez nem valami nyugodt és boldog életet feltételez...

aki meg megcsalja a párját... az előttem elássa magát. pláne, ha valaki elköteleződve csinálja ezt. erre nincs magyarázat és nincs bocsánat. és az sem érdekelne, hgoy miért teszi.

2010. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
32%

Egy férfi akkor csal, ha otthon nem elégítik azzal a rendszerességgel és azon a fokon, amit akkor remélt, amikor nősült/összeköltözött.


Ha minden reggel "elveszed a töltényt" a férjedtől, akkor nem lesz kedve lődözni napközben, arról nem is beszélve, hogy nem lesz mivel.


Fel kellene már fogni, hogy a pasiknak ez annyira erős igénye/kényszer, mint a vízivás. Egy két hétig elvan az adagja felével is, de azután elmegy és teleissza magát valahol.


Ha neked ez terhes, vagy kihasználtnak érzed magad ettől, akkor még a házasság előtt el kell őszintén mondani férfinek, ezt, aki majd meglátod azonnal letesz a házassági terveiről veled kapcsolatban.


De ha nem mered elmondani, mert akarod a házasságot azzal a férfival, akkor az a minimum, hogy nem őt hibáztatod.


Erre okod csak akkor van, ha a férfi nemi igényei a házasság után, a házasélet alatt nő meg annyira, ami már nem lehet a házasságnak nevezett, köztetek lévő "megállapodás" része.

2010. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%
Én sem éltem ha valami szar,akkor miért ülnek rajta évekig,hazudva maguknak is hogy pedig nem is szar,mint hogy egy gyors mozdulattal lehúzzák a vc-én?
2010. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%
*értem
2010. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!