Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért történik ez meg szinte...

Miért történik ez meg szinte mindegyik kapcsolatban? Miért csalják egymást a felek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogyha a kapcsolatban az egyik fél már eljut odáig, hogy megcsalja a párját, akkor miért nem képes előtte elválni/szakítani? Egyértelműen azért csalja meg, mert nem számít neki annyit se a párja, hogy tiszteletben tartsa az érzéseit. A szokás tényleg nagy úr, de ha vége van, akkor a szerelem hiányában elég könnyen megszokható a változás.

Annyira általános a mai világban az, hogy mindenki válik, szakít, megcsalják egymást, hogy már félek összeköltözni majd a barátommal, akivel esetleg lehetne, mert biztos megfog csalni az évek során. A házasság szóba sem jöhet, mert nem fogok fizetni aztán a válásért, nem ér annyit az a papír meg a felhajtás az esküvőn.

Eszembe nem jutna megbocsátani a barátomnak/férjemnek, azonnal elhagynám, még gyerekkel is, mert soha többé nem lenne hozzá bizalmam és ez felőrli az ember idegeit.

Régimódian gondolkozok olyan értelemben, hogy akivel összekötöm az életem az maradjon is velem és ne csaljon meg, mivel én sem tenném meg soha, nem tudnék a párom szemébe nézni egy ilyen után, de ez a mai világban elképzelhetetlen és előre félek milyen életem lesz így :S

Legjobb lenne 60-70 évesen összejönni valakivel, mert akkor már nem valószínű, hogy megcsal. :D


19L


2010. szept. 29. 10:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
legtöbbször kalandvágyból. feltűnő, hogy ilyen esetek általában akkor történnek, amikor már látszólag "minden rendben" van. az embernek kell az adrenalin, enélkül nem tud élni. van, aki ezt úgy oldja meg, hogy 230-al megy az autópályán. vagy kötéllel a derekán hidakról ugrál le. más meg amúgy. ennyi.
2010. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

Naiv a kérdés.

Miért marad együtt azzal, akit csal? Mert az főz rá, mert az megkeresi helyette a pénzt, mert az KÉNYELMES. A szeretője kielégíti, a felesége főz rá/férje eltartja. Teljesen praktikus, ha nem is etikus.

A megcsalás nem korfüggő, akárkinél bekattanhat az a valami, ami a másik ember ágyába vezet.

2010. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
első vagyok, és még annyi, hogy az esetek döntő többségében titokban marad. ami kiderül, az már csak a jéghegy csúcsa...
2010. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Hmmm, éppen ilyen véleményen vagyok, 38 évesen. Független nő vagyok, és így érzem jól magam. Rendkívül rosszul sikerültek a párkapcsolataim, ezért írom, hogy jól érzem magam egyedül, ami nem egyenlő a magányossággal.

Biztosan az is közrejátszott a párkapcsolati sikertelenségeimben, hogy rosszul választottam, bár ki tudja.

Senki nem tökéletes, én sem. Minden embernek vannak hibái. Viszont én sem tűrtem el soha és nem tűröm el, ha becsapnak, megcsalnak, átvernek.

Nem vagyok az a tipikus plázacica, de nem is vagyok az a tipikus vénlány. Huszonéves pasik is felfigyelnek rám.

Hisztis sem vagyok, inkább nyugodt és konfliktuskerülő, de ugyanakkor mindig azon voltam, hogy a felmerült problémákat meg kell beszélni, meg kell oldani.

Azon teljesen fel vagyok háborodva, hogy eddig két olyan férfi, akit szerettem, kedves, figyelmes stílusukat felváltották rendkívül alpári, modortalan stílusra. Nos, nekem sem ilyen undorító stílus, sem megcsalás nem hiányzik.

2010. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

*A megcsalás nem korfüggő, akárkinél bekattanhat az a valami, ami a másik ember ágyába vezet.


Tényleg nem korfüggő, a többi nem igaz. A hűség DÖNTÉS kérdése, nem bekattanás. A hűtlen másképp döntött. Az ilyesmi soha nem "történik", aki ezt mondja, el akarja hárítani a felelősséget, aki meg beveszi, annak könnyebb a csábítót okolni, mint beismerni, hogy a párja nem szereti és gond van a kapcsolattal.

2010. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Mert sokszor már úgy kezdőddik a kapcsolat hogy az egyik félnek csak kell valaki,mert úgy érzi annál jobb nem is lezs,persze a másik ezt nem látja mert naiv és szerlmes és mikor jön a jobb a másik lép.Vagy mert alapvető dolgokban különböznek.Aztán a megszokás,a szürke hétköznapok,mokúskerék,napi beszégetés leredukálodik az igen nemre.És persze ott van sok érdekkapcsolat,kényszerkapcsolat.Ennyi.
2010. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem ismerik egymást eléggé,mielőtt összeházasodnak. Nem hajlandók kompromisszumokra! Enélkül pedig nem lehet jó kapcsolat! Nem csak az a hibás,aki csalja a párját,hanem az is,akit megcsalnak!A jó kapcsolatért állandóan kell tenni valamit mindkét félnek! Ha valami gond van,azt azonnal megkell beszélni és megoldani! Akkor egyik fél se fog félrelépni.
2010. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%

ööö, biztos nem fog tetszeni ez a stílus sokaknak, de én úgy fogalmaznék, ha az egyik fél belerondít (fogalmazzunk úgy hogy belesz@r) a saját kapcsolatába, akkor az egy ideig neki kényelmes, mert melegséget ad (a k@ka) (= van asszony aki főz, mos rá (anya pótlék), és van szerető aki szexuálisan kielégíti, ráadásul ott az izgalom, hogy juj ezt nem kellene, de mégis megteszi, egyszerű kalandvágy, egyszerűen "a tiltott gyümölcs mindig édesebb", az új dolgok iránti érdeklődés, ami már rég kihalt a kapcsolatból, ráadásul az az érzés, hogy "igen én még bejövök a pasiknak / csajoknak"...), csakhogy egy idő után a sz@r elkezd bűzleni, és már sehogy sem lesz jó. Ekkor a pasas /csajszi már annyira nem tud két részre szakadni ( a nagy bűz felhőben) , hogy hanyag lesz, és tudat alattilag már ő akarja hogy boruljon a bili a tartalommal együtt... csak sokaknak a párja ezt idő előtt észreveszi és inkább ők borítják a bilit...


Amúgy én sem értettem addig ezt a dolgot, ameddig egy pasas (aki megcsalta a feleségét) ennyire egyszerűen el nem magyarázta...


Egyébként lehet hogy azért mert nő vagyok én is úgy látom, mint Te. Minek egy olyan helyen maradni, ahol már nem érzem magam jól, nemde? Bár a pasikat nem az ész sem az agy nem irányítja, hanem a hím taguk. (bár arra a kérdésre, hogy a nők miért csalják meg a párjukat,mi motiválja őket arra még sajnos nem jöttem rá...ha valaki tudja, homályosítson fel, legyen olyan kedves!)


28N

2010. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végülis érthető ez az egész, főleg a kaland utáni vágy ereje, csak akkor is szomorú ebbe az egészbe bele gondolni :(
2010. szept. 29. 11:19
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

"a nők miért csalják meg a párjukat,mi motiválja őket arra még sajnos nem jöttem rá...ha valaki tudja, homályosítson fel, legyen olyan kedves!"


első vagyok. ugyanazért, amiért a férfiak, és amit fentebb leírtam. izgalom, izzadó tenyér, szív majd kiugrik, ziháló légzés. ez a "jó stressz". kiváltja bármilyen veszélyes, vagy annak gondolt helyzet. meg némely sport, a vadászat pl.


29/N

2010. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!