Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósos kérdés, mit tegyek?

Anyósos kérdés, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre fogni. Nagyon szeretem a férfit, akivel élek, de sajnos úgy alakult, hogy az anyjánál, azaz anyósomnál kell laknunk. Bírom, kedvelem az anyóst, de lassan mégis érzem, hogy nem akarok itt maradni vele, mert jobb volna külön (2,5 éve élek itt velük ). Mindenbe beleszól, nem ízlik neki a főztöm, nem jól takarítok, miért a málnás joghurtot vettem meg, miért most mosok, MINDENBE beleszól. És még neheztel is, mert én "elengedem a tanácsait a fülem mellett, pedig ő csak jót akar".

Van valamennyi pénzünk, de pont hiányzik hozzá annyi, hogy külön tudjunk menni, hitelt a párom nem akar felvenni, mert mi van, ha valamelyikünk elveszíti a munkáját, és abban megy tönkre a kapcsolatunk, hogy mindennapos pénz gondjaink lesznek. Ebben igaza van. Most kitalálta, hogy építsük be a tetőteret az anyukájának, ő fel is költözne, és akkor megoldódik minden, mert külön lesz, de mégis megoldottuk. Én meg nem tartom jó ötletnek, de a párom nem érti meg, mert szerinte az anyukája nem fog zavarni, meg legalább vigyáz majd a gyerekre, ha kell, stb.

Mit csináljak? Szeretem őt, és nem akarnám az anyósom miatt elhagyni, de lassan tönkre megyek az állandó kritizálásba és abba, hogy el kell viselnem, és nem élhetek úgy, ahogy szeretném.


2010. szept. 29. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
beszelj a paroddal es huzz el a franciaba onnan
2010. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszum nélkül nincs együttélés. Vagy nyomorogsz egy albérletben, vagy megtalálod vele a közös hangot.
2010. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha küólön mentek,akkor sem élhetsz majd úgy,ahogy szeretnél! Sokkal több lenne a kiadásotok,és az tenné tönkre a kapcsolatotokat! Valamit vaslamiért! A józan észnek kellene dönteni,nem a hisztinek! Az anyóst pedig a párod rendezze le.
2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Úú..én saknállak nagyon. El kell menni onnan, ez tény. Az anyósod mivel elvesztette a pici fiát, azt okolja belül, aki szerinte elvette, vagyis téged.

Én egyébként nem hagynám annyiban. Legyél nyugodtan kicsit frappánsabb.

Amikor szól, hogy nem jól takarítottál, nyugodtan mond neki, ha én ennyire rosszul csinálom, akkor csinálja maga, nem akarom tönkretenni ezt a szép lakást.

Ha nem ízlik neki a főztöd, mond neki, hogy annyira sajnálod a dolgot, jobb lenne, ha valahonnan máshonnan rendelne magának kaját, mert nem akarod, hogy ennyire szenvedjen..Ne hagyd magad, mert azért csinálja, mert te megengeded neki.!!!Nekem anyukám volt ilyen, amikor külön mentem! Azt hitte jobban tud mindent, apukámnak kellett mindig szólnia rá és évekbe telt mire abbahagyta és elfogadta a helyzetet.NE hagyd magad, mert így látja, hogy gyenge jellem vagy és kikészít.

2010. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Ha a tetőtér beépítését finanszírozni tudjátok, akkor szerintem egy albérletet is.
2010. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Anyós pajtás ennél már csak rosszabb lesz. Tapasztalatból írom, én igazán minden hülyeségét ráhagytam; nálam akkor telet be a bili amikor gyerekünk megszületett. Kutyából nem lesz szalonna, aki ilyen kötekedős és rosszindulatú azzal nem lehet együttélni. Ha ráhagyod a dolgokat attól csak még erősebbnek érzi magát, ha szembeszált pedig csak veszekedés a vége és a párodnak előbb utóbb úgy is választani kell. Húzzatok el jó messzire...
2010. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy anyóspajtás a tetőtérben fog lakni, nem fog megszűnni a kritizálás.
2010. szept. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Én annak idején a férjemre hallgattam,és megvettük a az anyósommal szemben lévő házat.Az érve hasonló volt mint a te párodnak..Külön házban élünk,de milyen jó lesz ha unokák lesznek,és vigyázni fog rá..Mi hiába laktunk saját házban,de ha kinéztem az ablakon anyósom házát láttam..Nem volt jó megoldás..Pár évre rá elváltunk,mert a gondok nem oldottak meg..

MA 18 éves a fiam..Még nem vagyok anyós(csak anyós jelölt)

Jó fejnek tartom magam,és fiatalosnak is..De őszinte leszek.Igaz még nincs a képben ilyen helyzet,de már most mondogatom a fiamnak,hogy ha egyszer valakivel összeköti az életét,eszébe se jusson,hogy hozzám költözzenek.Inkább segítek anyagilag,de ne éljük egy fedél alatt.Az érvem az,hogy ismerem magam,és tudom,hogy lesznek dolgok ami nekem nem fog tetszeni vagy éppen fordítva a "menyecskének" nem fog tetszeni az én hülye dolgaim..Ami teljesen érthető..Ezért a béke miatt inkább ne is kísérletezzünk vele..Ezért ha anyóst szidsz,gondolj arra,hogy neki is megvoltak a régen berögzült dolgai/rigolyái,és ebbe a megszokott életbe léptetek be..

Elképzelhető,hogy igazából nem akar ő rosszat,csak idegesíti,hogy nem jól teregeted ki a ruhát,mert ő nem így szokta meg,vagy nem jól rakod az elmosogatott tányért a szárítóra mert ő nem így csinálta éveken át..Voltaképpen avval,hogy odaköltöztetek az ő szokásait változtattátok meg..

Ezért én azt tanácsolom neked,hogy inkább menjetek külön,mert a felső szint nem lesz megoldás! A gond továbbra is megmarad,sőt rosszabb lesz..

2010. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Némi ellentmondást érzek abban, hogy de jó, hogy anyuka külön lesz majd a tetőtérben, de majd ő vigyáz a gyerekre. Igaz, hogy az együttélés kompromisszumokkal jár, és nem feltétlenül jó külön nyomorogni, de az ilyen mindenbe beleszólós anyós-viszony nem egészséges. És ha 2,5 éve éltek így, és a párod nem tesz a nehézségek ellen (noha te vele, és nem az anyjával házasodtál össze, a párod anyjával nem neked kéne hadakozni), akkor ez valószínűleg a későbbiekben sem fog változni. Tedd föl magadnak a kérdést, hová vezet ez a helyzet mondjuk 10 év múlva, gyerekkel, stb. és annak fényében próbálj dönteni!

Sok sikert!

2010. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Hoszzú-hosszú idö után ma kaptam "vissza" a testvéremet, pont egy ilyen anyós miatt!

Hazaköltözik az alig 2 hónapos babájával, mert az apukájának jelenleg nem illik bele az életébe a baba!

Kell neki a gyerek, csak a vele járó gondok nem!

Az anyósa is kibirhatatlan...inkább nem részletezem!

Sokkal jobb helyük lesz itthon!

Mi is tavasszal épitjük be a tetöteret, a helyzet igy kivánja meg!

DE örülök, hogy itt leszenek velem, mellettünk azok az emberek akik nekem a legfontosabbak!

Bocs, hogy ilyen liriai lett, de jelenleg annyi kérdést teszek fel magamnak, és mindegyik a Miért szóval kezdödik!

Hidd el onnan minnél elöbb el kell jönni!

Addig amig nem tudod magad mögött becsukni az ajtót, addig bele is fog szólni mindenbe amit csinálsz!

Csak azért irtam le,mert ez egy jó példa , nehogy Te is igy végezd!

Anyós az csak egy anyós,A Ti életetek meg a Tiétek,és nehogy már Ö itélkezzen!

Hogy is van az a mondás?

Jobbb távolról szeretni, mint közelröl utálni.

2010. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!