Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt egy nagyon jó barátnőm...

Meghalt egy nagyon jó barátnőm kislánya, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Tudom, nem átlagos kérdés. Egy jó barátom 19 éves lánya májusban meghalt, szörnyű betegség következtében. Tudom, hogy nagyon kevés vagyok, hogy bármit is tegyek, hiszen ez felfoghatatlan, még nekünk is, nemhogy a szülőknek. Az egész család összeomlott, ami természetesen érthető, de van még egy gyerek a családban, aki 9 éves és nem tudja hova tenni a helyzetet. Én látom a barátnőm családját, sokat járunk hozzájuk, szinte csak velünk tartják a kapcsolatot. Be vannak zárkózva, a lakás sötét, nem mozdulnak ki, a barátnőm egész nap a lánya szobájában ül és csak néz maga elé. Borzasztó...Ugyanakkor nagyon aggódom a kisebbik gyerekért, foglalkoznak ugyan vele, amennyire az erejükből telik, de neki is kéne egy hatalmas segítség, hogy talpra tudjon állni, nagyon szerette a testvérét. Azon kívül, hogy elmegyünk hozzájuk és meghallgatjuk őket, már amikor van kedvük beszélni, egyszerűen nem tudunk mit tenni. Nem akarunk "nyomulni", kényszeríteni őket a beszélgetésre, kimozdulásra. Természetesen nem is járnék hozzájuk, de a barátnőm mindig felhív és csak annyit akar, üljek vele és ne legyen egyedül. Sajnos nem látom ennek a rettenetes tragédiának a végét és fogalmam sincs mit tehetnék, pedig kötelességemnek érzem valamelyest, hogy könnyebbítsek a tulajdonképpen könnyebbíthetetlenen. Hogy vegyem rá őket, hogy kezdjenek el újra élni és bár ez még nagyon a jövő zenéje, de elkezdeni feldolgozni a lány elveszítését?
2010. szept. 28. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én a kis gyereket próbálnám kirángatni ebből, hogy ők tudjanak nyugodtan gyászolni. Elvinném sokszor, sok helyre, tartalmas programokra, ahol jól érezheti magát.


Nem dolgom itélkezni, de a szülők nagyon nem jó dolgot tesznek, a gyerekük érdekében fel KELL emelni a fejüket és ÉLNI tovább. Nem gondolhatnak csak magukra és a gyászukra, mert van egy ÉLŐ gyerekük.


Mielőtt valaki lehurrog: unokaöcsém 3 évesen agydaganatban halt meg. Pontosan tudom, milyen érzés ez, mintha a sajátom lett volna...

2010. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, én egyáltalán nem gondolom, hogy emiatt le kéne hurrogni téged. Az említett lány is agydaganatban ment el..A másik gyermekről én is így vélekedek, ő maradt az egyetlen, aki miatt értékes lehet még az élet. Tudom, hogy fel fognak állni és joguk van az időhöz, hiszen számomra, mint szülő felfoghatatlan, hogy milyen fájdalom töltheti most el őket, és bízom benne, hogy soha nem is kell megtudnom. A kicsit egyébként időnként elhozzuk hozzánk, van egy aranyos kutyája a lányomnak és nagyon szereti, olyankor azt látom, hogy fellélegzik. Nagyon sok erőre lesz szükségük..Borzasztóan sajnálom a lányukat, felfoghatatlan..
2010. szept. 28. 21:42
 13/13 anonim ***** válasza:

Idő, türelem! Még csak most jön az első ősz, tél tavasz a nagylány nélkül. Várni kell. Lehet, hogy később aktívvá válik a gyász feldolgozása, és el kezd beszélni, vagy valamiféle terápiát keres a barátnőd. De szerintem ez még korai.

A kissebbik lánynak viszont közvetlenül is segíthetsz.

Jó, hogy néha elviszed. "nem tudja hova tenni a helyzetet"

Ezt nem értem pontosan. Vele lehet, hogy kellene beszélgetni.

Egyébként nagyon jó barát vagy! Mindenki ilyet szeretne.

2010. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!