Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt egy nagyon jó barátnőm...

Meghalt egy nagyon jó barátnőm kislánya, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Tudom, nem átlagos kérdés. Egy jó barátom 19 éves lánya májusban meghalt, szörnyű betegség következtében. Tudom, hogy nagyon kevés vagyok, hogy bármit is tegyek, hiszen ez felfoghatatlan, még nekünk is, nemhogy a szülőknek. Az egész család összeomlott, ami természetesen érthető, de van még egy gyerek a családban, aki 9 éves és nem tudja hova tenni a helyzetet. Én látom a barátnőm családját, sokat járunk hozzájuk, szinte csak velünk tartják a kapcsolatot. Be vannak zárkózva, a lakás sötét, nem mozdulnak ki, a barátnőm egész nap a lánya szobájában ül és csak néz maga elé. Borzasztó...Ugyanakkor nagyon aggódom a kisebbik gyerekért, foglalkoznak ugyan vele, amennyire az erejükből telik, de neki is kéne egy hatalmas segítség, hogy talpra tudjon állni, nagyon szerette a testvérét. Azon kívül, hogy elmegyünk hozzájuk és meghallgatjuk őket, már amikor van kedvük beszélni, egyszerűen nem tudunk mit tenni. Nem akarunk "nyomulni", kényszeríteni őket a beszélgetésre, kimozdulásra. Természetesen nem is járnék hozzájuk, de a barátnőm mindig felhív és csak annyit akar, üljek vele és ne legyen egyedül. Sajnos nem látom ennek a rettenetes tragédiának a végét és fogalmam sincs mit tehetnék, pedig kötelességemnek érzem valamelyest, hogy könnyebbítsek a tulajdonképpen könnyebbíthetetlenen. Hogy vegyem rá őket, hogy kezdjenek el újra élni és bár ez még nagyon a jövő zenéje, de elkezdeni feldolgozni a lány elveszítését?
2010. szept. 28. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
pótold a lányát..........
2010. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Ne nagyon aktívkodj. Legyél ott neki és támogasd. Beszélgess vele, számíthasson rád. Ennyit tudsz tenni.
2010. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon frappáns válasz, de ne nézz hülyének, tudom, hogy irónia.. És az ilyen ember ne is írjon, ha normális választ nem tud kicsikarni magából, csak gúnyt. Tudom, hogy "érdekes" és ellenszenvet válthat ki ez a kérdés pl: belőled, de amíg nem tudod (és remélem soha nem fogod), hogy mit jelent nekem ez a család addig ne ítélkezz!
2010. szept. 28. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Meg se kísérelem a tanácsadást, mert ez annyira nehéz, hogy nem nagyon lehet kiheverni, és bármiféle segítség semminek tűnhet egy ekkora tragédia mellett.

Ha ilyen történne a gyerekemmel, semmiféle segítségre nem lennék kíváncsi, nem érdekelne semmi sem többé.

2010. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Először valahogy a kislányon próbáljatok segíteni, vigyétek el magatokkal kirándulni, csináljatok neki programot, vigyétek gyerekek közé stb.. Ha bele visszatér az élet, és otthon ezekről fog fecsegni, talán magához tér idővel az egész család is.
2010. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2.-nak köszönöm, kb. ezt teszem és nem is akarok úgymond "intézkedni" de nem jó napról napra őket így látni.
2010. szept. 28. 16:26
 7/13 anonim válasza:
ha ezt megteszed amit a 2. válaszoló írt, akkor remek barát vagy
2010. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
bocsánat, csak az első 2 választ láttam
2010. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet tanácsot adni.Nem lehet mit tenni.Mindenkinek magának kell feldolozni a "halál" gondolatát és elfogadni,egyszer mindnyájan elmegyük,ki hamarabb,ki késöbb.Talán annyit lehetne nekik mondani hogy ha szörnyü betegsége volt lánynak akkor végre nem szenved tovább,és hogy valakinek a hiánya rettenetes nem lehet elfogadni,de egyszer,mi is elmegyünk,senki nem marad itt örökre,és akkor újratalálkozunk.Ha igy fogjuk fel talán nem olyan borzasztó.
2010. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Valahogyan próbáld meg őket rávenni hogy vegyék igénybe pszichológus segítségét,hiszen nyilvánvaló hogy depresszióba zuhantak.Valamint szerintem beszélj nekik arról minél többet hogy van még egy gyermekük és az adjon nekik erőt hogy őt felneveljék.

Esetleg közös programok,kirándulás.

De legfontosabb hogy forduljanak orvoshoz,biztos vagyok benne hogy tudnak nekik segíteni.

2010. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!