Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Anyósom aljaskod...

Mit tehetnék? Anyósom aljaskodik, fúrja a házasságunk, nem értem, miért lett ilyen, és okosan csinálja.

Figyelt kérdés

nem értem ezt az egészet. tök jó a viszony. látszatra még most is az. mi tényleg jóban voltunk, és sokszor beszélgetünk, és amikor 1-2 hónapja kezdte az aljas dolgait, azt hittem, hülye vagyok, mert nem akartam belátni, hogy rosszindulatból ténykedik. de be kellett látnom, de eddig olyan jóindulatú volt. ráadásul úgy csinálja, hogy látszatra rendes. a férjem meg észre sem veszi, mennyire befolyásolja.


egyetlen okot tudnék kitalálni, miért lehet ez: 5 hónapos a babánk. nagyon várta, első unoka. egész nap nálunk volt, de megbeszéltem a férjemmel, hogy szóljunk neki, hogy azért egész nap ne legyen itt. főleg, hogy nem tudok tőle semmit csinálni, mert ha alszik a gyerek, akkor beszélgetni kell vele, segíteni nem szokott, de ez nekem nem is volt baj sosem, hogy nem segít. a babát amíg kedve van, hrcolta fel-alá, de ha sírt, odaadta.

meg hát egyébként is, a párom hazajött a munkából, és egy percet sem tudtunk "kettesben" (+ a pici) tölteni.

szóltunk neki.

talán ide tudok visszavezetni a dolgokat.


így kezdődtek a dolgok: hogy több délelőtt , amíg a párom dolgozik, hogy ne tudjon róla. aztán a hátam mögött, ha a párom átmegy hozzájuk, mert már napok óta nem volt itt, akkor azt mondja, miért nem viszi a gyereket, már mióta nem látta. én meg ámulok é mondom,hogy ez nem igaz, mert szinte minden délelőtt itt van.

ez többször előfordult, és nem értettem, miért hazudik. a párom előtt mondtam neki, hogy nem igaz, hogy napok óta nem látta a gyereket, erre meg sírva fakadt, hogy nem akarjuk, hogy unokázzon, és neki fontos, hogy találkozzon vele. a vége az lett, hogy viseljem el minden nap arra a kis időre. (és hiába mondom azóta a férjemne, hogy reggel 7től sokszor délután 2ig nálunk van, nem akarja elhinni. azt mondja túlzok.)


akkor még én is megsajnáltam, és próbáltam beszélni vele, de érdemben nem tudok.

azután elkezdtem figyelni, és kiderült számomra, hogy aljas. uszítja a férjem ellenem, de eddig szerencsére nem sok eredménnyel, csak apróbb vitáink voltak (de ennél többet nem is szeretnék!). próbáltam finoman beszélni a párommal, de szerintem még ő sem hiszi el, hogy mostanában mennyit hazudozik az anyukája.


hogyan kéne ezt megoldani???? mit tegyek????

ez most azért van, mert nincs szabad bejárása hozzánk és nem rendelkezhet a gyerekkel szabadon?


2010. szept. 28. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
délelőttönként én elmennék a kicsivel otthonról hogy csak azért se tudjon jönni a nagymama, este pedig lepasszolnám neki pár órára hogy a párommal lehessek
2010. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az írásodból úgy tűnik,hogy nem egy házban laktok de elég közel..

Mi lenne ha egy nap reggel mielőtt átmenne az anyósod hozzátok,te mennél a kicsivel..Mindent vinnél amire szükséged lenne a mamának.Pelenka,cumisüveg,enni-innivaló a kicsinek,váltóruha..Szépen odaadod neki,hogy

"Drága mama,itt van az unoka nyugodtan unokázzon,én most hazamegyek nagytakarítást csinálni.."

Tudom,hogy 5 hónapos a kicsi,de írtad,hogy alapjáratban szereti az unokáját,és jóba voltatok,csak most lett más..Neked is egy kis pihenés lenne,és a babának sem árt,hiszen jóformán csak eszik,iszik,alszik..

Ne aggódj,ettől még semmi baj nem lesz...és így legalább nem lesz a nyakadon,és nem mondhatja a férjednek,hogy tiltod a babát tőle..

Egy próbát megér..

2010. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

akár én is kiírhattam volna a kérdést! Nálunk nagyon hasonló a probléma, bár mostmár nyíltan fúr. 2 napja kiírtam egy kérdést, akinek a lényege az volt, hogy anyósék annak ellenére jöttek hogy meg lett mondva hogy ne jöjjenek. Mi meg nem engedtük be jogosan. Azóta hatalmas sértödés, már nem a hátam mögött csinálja. Nálunk szerencse, hogy a férjem is belátta milyen is az anyja, és ö is inkább azon van, hogy inkább sértödjön meg, öt nem érdekli.


Szerintem nálatok is valami hasonló kellene, és a férjednek nem hagynia, hogy belekontárkodjon a házasságotokba. Ez rajta múlik, te nem sokat tudsz tenni :(

2010. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szitu hasonló,csak nálunk APÓSOM egy igazi f*sz.Anyósom-sajnos-már régen meghalt,apósom nemrég vált el a 2 feleségétől...egy utcában lakunk,és ő minden áldott délután beállít és estig itt dekkol.Már 3x sértődött be(ugyanis 3x szóltunk neki).Olyankor nem jön.Legutóbb 10!!!!hétig nem láttuk.Most megint ez a szitu-közben áthívtuk,de megint elszemtelenedett,és naponta jött,múlt héten szóltunk neki,azóta nem láttuk-de nekem már elegem van.A kicsi 2 éves,születése óta ez megy.Nem tudom,miért nem foglalja le magát valamivel(makk egészséges,66 éves pasi).Nekem az a szerencsém,hogy a férjem maximálisan mellettem áll.Majd kiderül,mi lesz a dolog vége...
2010. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!