Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha az egyik...

Mit tegyek, hogyha az egyik gyerekemet sokkal jobban szeretem, mint a másik kettőt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miért lehet így, talán azért, mert ő a legkisebb. Van egy fiam, és két lányom. A legkisebbik lányomat szeretem a legjobban, 11 és 9 évvel fiatalabb a fiamnál meg a nagyobbik lányomnál, lehet azért, mert sokkal kisebb a testvéreinél, nem tudom. Már nagyok, a két idősebb gyerekem 40+-os, a legkisebb meg nemrég múlt el 32, tehát nem újkeletű.


Mindegyikőjüket szeretem, ki is mutatom a szeretetemet, nem kivételeztem egyikkel se. Viszont legbelül sokkal jobban szeretem. Az ő örömének sokkal jobban örülök, az ő szomorúsága is sokkal jobban aggaszt. Négy unokám van, mindegyiket szeretem, imádom, viszont érzem, hogy a kisebbik lányomtól született unokáimat sokkal jobban fogom szeretni, pedig nem akarom.


2022. okt. 24. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

De mit tehetnél mégis? Milyen megoldásokat vársz? Őszintén nem értem.

Ez van, igyekszel őket egyenlőként kezelni, de legkisebbet szereted a legjobban. Ezen nem tudsz valtoztatni, neked ez igy sikerült, fogadd el.

2022. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Pont ezért fáj most nekem a szivem, hogy a kisebbik unokámat az édesanyja istenesiti a nagyobbikat meg elnyomja.Milyen érzés lehet ez a nagyobbik unokámnak?!

Soha nem tudtam különbséget tenni a gyerekeim között, lelkileg ki is borultam volna, mint a leirt események miatt.

2022. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem nem lehet irányitani az érzéseidet az biztos,de akkor ne is várj el a másik két gyerekedtöl semmi segitséget és mond meg nekik mi a helyzet mivel így érzel biztos hogy kivételezhetél velük csak te nem veted észre,és nem lenne igazságos hogy ugyan annyi segitséget vársz/várnàl el a másik két gyerekedtöl mint a kiskedvencedtől,
2022. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen anyáknak mint te is vagy jobb lett volna egy gyerek,
2022. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt nem ismerem (ugyanúgy szeretem mindkét gyerekemet), de nagyon sok minden előfordul az életben, ez miért ne fordulhatna elő? Miért, ha bárhol leírom, hogy utálom anyámat, akkor ott szó szerint azonnal élve megköveznének, ha megtehetnék. Ilyen is van...


A nagyszüleimnél meg teljesen egyértelmű volt, hogy egyik nagyimnak az egyik unokatesóm volt a legkedvesebb (egyébként érthető volt, mert nagyrészt ő nevelte) és ez engem egyáltalán nem zavart. A másik nagyanyámnak meg pont én voltam a kedvence.


Vannak az életben ilyen dolgok és hidd el, a nagyobbak is tudják, hogy mi a helyzet.


Amiatt meg kár aggódnod, hogy mi lesz majd, ha lesz unokád a legkisebb révén is. Akkor majd lehet, hogy más lesz minden.

2022. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt ne hibáztasd magad, másrészt a másik két gyerekkel ne éreztesd, hogy őket kevésbé szereted. A szeretet szinte megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan érzés és belülről fakad, többnyire azonosíthatatlan okokból.
2022. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Kedves utolsó de akkor ne is keressen őket ha bajban lessz és mondja csak meg nekik nyugodtan hogy jobban szereti a kis hugukat,mert így a két nagyobb is tisztábban fog látni és ki tudja hogy nem kivételzet vele???lehet azt mondja mi közben igen csak ő nem vette észre
2022. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

7

Szerintem tudják a nagyobbak, hogy mi a helyzet.


Amúgy sem tudja az ember igazából pont ugyanannyira szeretni a két gyerekét, mert MÁSKÉNT szeretjük őket. Az egyik mondjuk így, a másik meg úgy áll közelebb hozzánk. Nekem nagyon tetszik, amit 6-os írt, hogy a szeretet megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan. Én például a nagyobbat azért szeretem, mert jófej, klassz gyerek volt és most jófej, klassz felnőtt, a kicsit meg azért, mert elképesztő módon hasonlított rám mindig (külsőre). Most már nem, de akkor is vmi ösztönös vonzódást érzek felé.

2022. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Anyámék 3 vannak testvérek.

Öreganyámnak mindig mi voltunk nővéremmel a maradék megkülönböztetett unokák. Sosem értette, miért nem vagyunk kíváncsiak már rá..


Nekem anyám nővéremet istenítette. Mindig én voltam a lenézett gyerek, aki sosem ér fel a nővéréhez. A sors fintora, hogy az agyon sztárolt, agyon segített nővérem ( 40+) még mindig nem tud semmit felmutatni, míg én igen.

Nem is olyan a kapcsolatunk anyámmal, amit nem is ért miért.. 🙄


3 lányom van, és rohadtul fájó azt látnom, hogy a középső gyermekemet nehezen tolerálja anyám.

A nagyot agyon isteníti, a legkisebbet is (akit amikor bejelentettünk, közölte anyám, hogy hallani sem akar róla, ő nem akar még egy unokát, nekem minek kell még egy, és hasonló szép és kedves dolgok) , a középsőt meg max megtűri. Akkora kontraszt van, hogy ordít. A gyerek nem hülye..


Én meg sosem fogom megérteni ezt egy szülő részéről sem, mert én ugyan annyira szeretem mindhárom gyermekemet, olyannak amilyenek.

2022. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel az a baj, hogy te hiába mondod, hogy nem kivételezel, igenis megteszed, és igenis érzi a másik két gyerek, csak te vagy annyira szemellenzős a kedvenced iránti elfogultságod mértékével kapcsolatban, hogy nem veszed észre. Minden hasonló felállásnál meggyőződése a szülőnek, hogy a "maradékkal" is igazságosan bánik, pedig nem így van. Maximum a másik kettő ebbe már beletörődött, és nem dörgölik az orrod alá, de attól nem hülyék, tudják.
2022. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!