Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a lányotok...

Mit szólnátok ha a lányotok bejelentené hogy meg szeretné csináltatni az orrát? Lehetőleg minél több választ!

Figyelt kérdés
Szóval 18-20 éves lányotok azt mondaná hogy zavarja az orra és meg szeretné műttetni(de alapból nem borzasztóan csúnya)
2010. szept. 27. 20:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Most ezt nehéz megmondani..nem ismerjük a lányt. Lehet, hogy akkora orra van, hogy emiatt már többször is csúfolták és megkeseríti az életét, utál tükörbe nézni, és nincs önbizalma. Ezesetben feltételek mellett én támogatnám a gyerekem boldogságát.

De ha csak Angelina Jolie akar lenni, megmondanám, hogy majd ha lesz rá pénze,akkor megműtetheti. Neked kell eldöntened, hogy mi a helyes. Reálisan nézd, ne mint a gyerekedet. Te mindenhogy szépnek látod, de talán kívülállóként neked is szemet ütne a szépséghiba. Esetleg kérd ki egy jó barát vagy ismerős véleményét, akiben megbízol..Mondjuk kevés a jóindulatú ember, akitől őszinte választ kaphatsz

2010. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ugyanilyen problémám volt, igaz, nekem nem az orrom formája, hanem az orrsövány-ferdülés okozta görbesége volt a legnagyobb problémám. Emiatt évekig nem mertem fényképezőgép elé állni, mert amit az emberek élőben szinte észre sem vettek (kicsit ferdén tartottam a fejem mindig, hogy ne látszódjon), azt a fénykép úgy kihozta, hogy az ismerősök rendszeresen elhűltek a kép láttán.


22 éves koromra olyan rossz volt a helyzet, hogy az egyik orrlyukamon már nem is kaptam levegőt, így OEP-alapon megműtötték, és a doki volt olyan rendes, hogy a sasorromat is lekanyarította.


Azóta újra bátran merek mosolyogni a kamerába, és nem bújok el a gép elől sem. Hatalmasat dobott az önbecsülésemen a műtét, mert előtte folyton csak az orromon gondolkodtam: hogyan sminkelhetném kisebbre, hogyan vonjam el róla a figyelmet... Borzasztó nagy megkönnyebbülés volt, mikor lekerült róla a kötés, és megláttam, milyen szép kis fitos orrom lett, ami végre illik az arcomhoz is.


Egyszóval ha a lányom meg akarná műttetni az orrát, mellette állnék és támogatnám. Én tudom, milyen borzasztó kisebbrendűség-érzetet kelt egy ronda orr. Egy nőnél pedig nagyon leronthatja az önbizalmat.

2010. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Két eset van:

1. "divatból" csinálná: csinálja, ha van rá pénze

2. esztétikai oka vannak (mondjuk ki: ronda): több, mint valószínű, hogy be is szállnék a költségekbe, amennyire a lehetőségeim engedik


23L

2010. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem extrém ronda, ami tényleg elcsúfítja az arcát, csak egy hülye hepp, én megpróbálnám lebeszélni. Vagy azt mondanám neki, hogy várjon. Szerintem csináld ezt, mondd neki, hogy jó, csak várjon. Aztán hátha később letesz róla.
2010. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
láttam ismerőst orrműtét előtt/után, ha nem lenne egetverő az ár, segítenék mindenben.
2010. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha tudnám, hogy tényleg zavarja már régóta, és ez megoldás lenne, akkor megengedném és támogatnám anyagilag is benne. Ha fontos az önértékeléséhez.
2010. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem kiskorom óta nagyon sokat csúfoltak, teljesen lerontotta az önbecsülésemet, hogy néha idegenek is beszóltak. Megműttettem (anyukám támogatásával). Az első műtétet nagyon elrontották, csúnyább lett, mint előtte, majd rá pár évre, mikor újra kés alá mertem feküdni, az orvos vállalta "garanciálisan". Most már nem zavar, nem mondom, hogy tökéletes lett, de sokkal jobb, mint volt. Tényleg emberi életeket tehet tönkre egy nagy orr, viszont ugyanígy egy félresikerült műtét is.
2010. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!