Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem ezt túl?

Hogyan éljem ezt túl?

Figyelt kérdés

13 éves koromig anyámnál laktam, de ott már nem maradhattam, mert olyanok voltak a körülmények.

13 éves koromtól az apámmal, a mostohaanyámmal és a húgommal élek, anyámmal a 3 év alatt 4x találkoztam.


16 vagyok, és kezdek szétesni. Apám nem szeret, csak mondja, hozzá se kötődök igazán, a mostohaanyámat meg anyának szólítom (én kérdeztem meg tőle hogy szólíthatom anyának), de ő sem szeret. Mindennap ordibálnak velem, mindenért én vagyok a hibás.


Van egy féltesóm, aki 5 éves és 30 kiló, durván el van hízva, mindig nekem kell pesztrálni őt és úgy elkényeztették, hogy nem lehet vele bírni. Ne vagyok fogva nagyon durván a házimunkába is, amivel nem lenne baj, de 1 órát buszozok csak oda az iskolába, korán kelek, sok a tanulnivaló, plusz el is fáradok az iskolában. Mindennapra van feladatom, és csodálkoznak, hogyha mindezek mellett már este 6-kor kidőlök. Vagyis kidőlnék, ha a húgom nem lenne.

Ha ellent mondok, vagy visszaszólok, akkor jönnek a bűntudatkeltéssel hogy befogadtak, stb.

Ha nem szólok vissza, akkor meg meglátszik az arcomon, és szétfeszít belülről.


Ezek miatt az iskolába se tudok úgy teljesíteni, és rányomja az életemre a bélyegét az, ahogy viselkednek velem.


Pincsi kutya vagyok, hiába tervezem el fejben s dolgokat, a helyzetekben pincsi kutya maradok.

Van egy barátom, 4 hónapja vagyunk együtt és minden megnyilvánulásában bajt érzek, nem merem önmagamat adni, mert félek, hogy nem szeretne, és bűntudatom is van utána sokszor, amikor őszintén megnyilvánulok akár az osztálytársaim, akár a barátom előtt, hogy na ez mit fog belőle kiváltani, na ezzel a húzásommal kit fogok magamra haragítani.


2022. okt. 21. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Iskola pszichológus, osztályfőnök? Kollégiumba nem tudsz költözni? Vagy nagyszülőkhöz? Esetleg, ha anyukádnál rendezódtek a körülmények, hozzá vissza? Ha ez mind nem működik, suliban nem tudsz tovább maradni? Pl könyvtárban, hogy tanulni tudj. Ha a barátod előtt nem lehetsz önmagad, inkább hagyd a kapcsolatot.
2022. okt. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet, a felnőttek rendesen el tudják cseszni a gyerekeik pszichéjét, pedig b.sszák meg, ők hoztak a világra! Felelősségvállalásra képtelen gyökerek... Na mindegy.


Amit tehetsz: kivársz, túlélsz, küzdesz, majd elköltözöl. Ha 16 éves vagy, akkor már csak néhány évet kell kibírnod. Persze a pszichológusért, terápiáért, pszichiáterért és gyógyszerekért kicsengetett sokszázezer - neadjisten millió - forintot nem az elcseszett szüleid fogják állni - akik miatt ezekre szükséged lesz - sajnos és ez rohadtul igazságtalan... De ilyen kezdőpakkal sajnos ez az út vezet a túlélés felé.

2022. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Jah, és ha a csávód pöcs, dobd a picsába. Nincs szükséged még egy plusz teherre. (#2-es voltam.)
2022. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy befogadtak? Apádnak kutya kötelessége ha anyád alkalmatlan a nevelésre. Ez nem dicsőség, kötelesség. Ne várjon már seggnyalást alap dolgokért.
2022. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú egyébként.

Én nem tudok mást mondani, csak, hogy ne add fel, és próbálj önmagad lenni.


Aki nem piheni ki magát, és sajnos túlteljesít, vagyis csak próbál, annak hosszútávon kevesebb eredménye lesz, mintha normál módon hozta volna a kötelezőt.


Szerintem egy elköltözés, önismeret segíthet neked. Nem veled van a probléma, ezt kell látni.

2022. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kéne ehhez leginkább mint kzövetlen segitség.
2022. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet talán, egy igazi barát, barátnő kellene neki, akitől egy őszínte ölelést és valódi szeretetet kaphat. Sokan vannak úgy vele, hogy többet érdemelnének. Ilyen ez a világ. Nem szabad feladni :-)
2022. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül kerültem apámhoz. Nincs olyan opció, hogy visszaköltözök, mert nem lehet. Röviden összefoglalva anyám párjával voltak gondok, meg magával anyámmal is, főleg a hozzáállásával egyes dolgok iránt.
2022. okt. 21. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!