Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha az apjuk...

Mit tegyek, hogyha az apjuk rossz hatással van a gyerekeimre, és ellenem hergeli őket?

Figyelt kérdés

17, 14 és 12 éves gyerekeim vannak.

Az apjuk éveken át nem kereste őket, kihúzott a válás után gyorsan külföldre. 2 éve visszajött, volt egy per, aztán megállapítottak neki 2 hetente egy hétvégét. A gyerekek nem akartak hozzámenni eleinte, főleg a két nagy, aztán most pont ők vannak a legjobban ellenem, és kezdek belefáradni.


Le szeretném szögezni, hogy nincsenek katonás szigorban tartva, se hosszú pórázon eresztve, tisztelettudóak voltak, voltak szabályok, amiket be kellett tartani nekik is meg nekem is, de ha úgy adódott, akkor kompromisszumot kötöttünk. A saját életkoruknak megfelelően kezelem őket, és mivel nem felejtettem el, hogy én is voltam kamasz, így megértem, hogy a barátok nekik fontosabbak.


Olyan rondán beszélnek velem, hogy az nem igaz. Próbálok szépen, normálisan beszélni, nem érdekli őket. Olyan dolgokat vágnak a fejemhez, ami nem is igaz sokszor, és úgy megtudnak bántani, mint a huzat.


2022. okt. 18. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Türelem, a kamaszkor baromi nehéz. Tudasd velük, ha megbántanak, és hogy nem ez az elvárt viselkedés.

Ha pedig valóban az apjuk a ludas, akkor beszélj vele, hogy állítsa le magát, ez nagyon nem tesz jót a gyerekeitek lelki fejlődésének.

2022. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Az apjukkal kéne ezt megbeszélni valahogy.
2022. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Tudom, hogy most én leszek a szemét, de ha ennyire ostoba gyerekeid vannak, akkor tojd le a fejüket. Az én szüleim is elváltak, de a gyerek nem hülye, csak kicsi, pontosan látja mi történik, csak akkor lehet behülyíteni, ha fogyatékos, vagy mondjuk pénzéhes és az apukától többet kap. Az ilyen gyerek erkölcsileg nulla, ne pazarolj rájuk felesleges szeretetet, mert nem érdemlik meg.
2022. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Hármassal értek egyet.
2022. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Részemről ilyen esetben nem volna tragédia, ha apához költöznének egy időre.
2022. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!