Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan illetlen dolog...

Tényleg olyan illetlen dolog temetés előtt átölelni valakit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem rég meghalt nagypapám. A temetés előtt már érkeztek a gyászolók, mikor párom vigasztaló célból átölelt. Erre odapattant a még élő papám és kicsit kioktató hangnemben elkezdte magyarázni, hogy itt ne bújjunk össze, mert ez egyáltalán nem az az alkalom. Köpni, nyelni nem tudtam hirtelen, annyira meglepett.

Semmi tapizás nem történt, egy egyszerű ölelés volt (kezek a lapockánál). Puszit se adtunk egymásnak sehova, szóval nem értettem a felháborodás okát. Tényleg nem illik vkit vigasztalás céljából átölelni egy szertartás előtt?



2022. szept. 20. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak túlreagálta, de vannak idősek akik alapvetően érzékenyek a mások előtti szeretet-kinyílvánításra, mert az ő idejükben nem volt való.
2022. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A papa még ilyenkor sem bírja leküzdeni az okoskodást.
2022. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem illetlen. Másokba belekötni viszont durva, úgyhogy a papa magába nézhetne mielőtt kioktat másokat.
2022. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem az.
2022. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
A kedves papa volt az illetlen, hogy ilyeneken pattog.
2022. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Remegve zokogtam végig Édesapám temetését, egyik kézzel Anyukámba kapaszkodva, másik kézzel Páromba. Ezután megöleltem Anyukámat, és utána párom is megszorongatott. Ha bárki ezt mondta volna nekem, egy finom és nőies ottrohadjmeg csúszott volna ki.
2022. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy más is így látja, hogy ez egy természetes gesztus volt. Köszönöm a válaszokat.
2022. szept. 20. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
Hát ez a kérdésed most nem sikerült túl jól, nem lett elég hergelő, sebaj, legközelebb jobb lesz!
2022. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as arra nem gondoltál, hogy nem az volt a célom, hogy 50+ hozzászólásban szidják a papám? Olyanról hallottál, hogy valaki szimplán kíváncsi más véleményére?
2022. szept. 20. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne hogy papi mit gondol, de ott ő volt a bunkó, amiért hisztériázott.
2022. szept. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!