Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi helyzetedről, családba...

Családi helyzetedről, családban betöltött szerepedről mit tudnál írni? Hogy látod magad a családban? Mennyire vagy megelégedve a szerepeddel?

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ákár a régi családomban (amikor szüleimmel, tesómmal éltem együtt), akár a mostani családomban (gyerekeim) éltem, sokszor azt éreztem, hogy engem semmibe vesznek, az én problémám az ő szemükben semmis, és mindig nekem kell s toleráns félnek lennem.


Amikor a régi családomban éltem, én mindig az utolsó voltam. Harmadikos korom óta kellett nekem a szemüveg, de csak tizenegyedikben kaptam, míg az én öcsémnek azonnal lett csináltatva. Rengetegszer elzavartak lázasan iskolába, főleg anyám, de az öcsémet nem volt rest otthon tartani. Amikor hazaküldtek sokszor az iskolából betegség miatt, sokszor neheztelt rám, durváskodott velem, de öcsémmel soha. Éveken keresztül ígérte, hogy a kínzóan fájó menstruációm miatt elvisz majd orvoshoz, de sosem tette, míg öcsémet mindenhova elvitte, ahova csak kellett. Mindig nekem kellett a toleráns félnek lennem. Tőlem 6 évesen elvártak dolgokat, de amikor az öcsém lett 6 éves, tőle nem várták el ugyanazt, mert ő 3 évvel kisebb volt nálam.


Már elváltam a férjemtől, de ott is ez volt a helyzet: neki minden baját meg kellett hallgatni, ő mehetett össze-vissza, csak én nekem kellett maradnom otthon a gyerekekkel. Ezért is váltunk el.

2022. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Családanya vagyok két apró gyerekkel. Az első, ami eszembe jut a családban betöltött szerepemről, hogy nagyon nehéz. Elégedett vagyok vele, evvel nincs gond. Imádom őket, és azok a percek, amikor elnézem a páromat a gyerekekkel, úgy megmosolyogtatnak, hogy úgy érzem olyankor, csordultig van a szívem szeretettel. Helyt állni viszont fáradságos, néha nehezen kivitelezhető, idegileg időnként megterhelő.
2022. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az etető szerep az enyém ez tuti. A férjem, a fiam, a kutya, a macska... Folyton enne valaki, néha azt érzem hogy az egész nap egy kajakészítés.


Na de komolyabban szólva amolyan klasszikus anya szerep. Gyakran hiányzik a régi gondtalan lány életem.

2022. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Van, hogy hülyének érzem magam a családban, van, hogy azt érzem, hogy mindenki hülye, csak én vagyok okos. Sokszor van úgy, hogy nem hallják meg a logikus gondolataimat, vagy semmibe veszik.
2022. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Régi családomban anyám mellett én voltam az, akit mindenki terhelt. Mindenki egy ingyen szitternek nézett, az unokatestvéreimet, később az unokatestvéreim gyerekére is nekem kellett vigyáznom, és a vendég gyerekeket is gyakran nekem kellett szórakoztatnom.


Házasságomban, gyerekeimmel és férjemmel való viszonyom is ilyen, a munka neheze és legtöbbje rám hárul, mert nincs aki helyettem megcsinálja.


Férjem családjában sokszor koloncnak érzem magam. Nem odaillőnek.

2022. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Áldozatszerep, aki nem tud lépni.

Gyerekkoromban a szüleim tönkretettek még jobban mivel ők is mentális betegek és én is az voltam. Nagyon sok gáz dolgot kellett látnom. Most én gondoskodok róluk, mindent megteszek csak hogy látszólagos nyugalom legyen. Leválni se tudtam, nem is fogok tudni. Érzelmileg nem megy.


Én vagyok az aki pontot tesz az egésznek a végére, azzal hogy újat már nem szül és azzal kihalasztja az egész családfát.


26/n

Szilvi

2022. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Plusz mindenki engem terhel. Mindenki rám hárítja a problémáit, amit nekem kell megoldanom akár erőn felül is.


Előző voltam.

2022. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szóval kéne jellemezni, akkor problémamegoldó, ügyintéző. A tágabb családban, szülők, rokonok.

A saját kis családomban (férjemmel) királynőnek érzem magam :D

2022. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, csak vagyok, nem igazán van semmi értelmes hasznom, segítek amit tudok kb ennyi.
2022. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt megfogalmazni. Mivel most leszek 23 éves, jóformán fiatal felnőtt vagyok aki nem rég volt tini.


Én vagyok az anya, az apa, én csinálok mindent helyettük. A szüleim olyan esetlenek hogy nem tudom hogy tudtak felnevelni. Apám egy taxit nem tud intézni. Sejtem hogy albérletet is nekem kell majd keresni, mert költözünk majd, de erre sem anyám sem apám nem képes. Egyszerűen tutyi-mutyi emberek.

Minden rám szakad, minden ügy, ők semmit nem tudnak elintézni.


Apámat úgy kell terelgetnem az életben mintha egy kistestvér lenne, anyám meg szellemileg nincs azon a szinten, így ő is mindig mindenben rám hallgat és követ.


Röviden ennyi. Nő vagyok egyébként.

2022. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!