Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a jók...

Miért van az, hogy a jók mennek el hamar?

Figyelt kérdés

Bele vagyok betegedve családtagjaim elvesztésébe.

Nagyanyám nem szerette a gyerekeit, verte őket, ütötte, vágta, traccsra vágta még az unokái életét is. - Élt 66 évet

Nagybátyám se szerette a gyerekeit, ő is verte a testvéreit, gyerekeit, ivott egész életében, a családja meg éhezett. - Élt 61 évig


Nagybátyám felesége, aki élt-halt a gyerekeiért, támogatta érzelmileg őket, az ő társaságában öröm volt lenni. - Élt 42 évet

Öcsém, aki a legjobban megértett, aki szinte mindenkihez, főleg a körülötte lévő emberekhez maximális empátiával és megértéssel fordult, sose ítélkezett. - Élt 28 évet


2022. szept. 11. 11:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%

Itt is van 1-2 gondolat arról, hogyan lehetsz beteg és/vagy függő gyermekkori traumáktól:


https://www.youtube.com/watch?v=N7HwHsRgnYM

2022. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
38%

#15


Senki sem születik gonosznak. Hanem viszi tovább a családi mintát, vagy olyasmik érik az élete során, amik eltorzítják az értékítéletét. Esetleg pszichopata vagy más mentális problémája van, amiről alapvetően nem tehet, és legtöbb esetben nem is vonható felelősségre a tetteiért. Az életben nem Disney mese féle gonoszok meg jók vannak.


Szerintem óvatosan kell bánni azzal, hogy ki a gonosz. Vannak jóhiszeműek is, akik úgy ártanak másoknak, hogy észre sem veszik, mit műveltek. Pl. a szülők, akik tönkreteszik a gyereküket, aztán meg vannak róla győződve, hogy nem az ő hibájuk, meg ők a legjobbat akarták neki.

2022. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%
Ez a "jó ember, rossz ember" kategorizálás túlzottan érzelmi szempontú külső megítélés. Talán inkább arról van szó, hogy azok, akik "jó embernek" minősíthetők, nem foglalkoznak eleget saját magukkal, energiájuk nagy részét kifelé sugározzák és nem veszik észre, hogy lemaradnak az önépítésben és önfenntartásban. Mert a lelki béke, a belső harmónia az, ami az embernek megnyugvást, önbizalmat ad, a bántások pedig leperegnek. Ehhez persze az embernek ismernie kell önmagát. A "rossz" emberek sok esetben feszültek, kiegyensúlyozatlanok, túlzottan sokat foglalkoznak saját saját magukkal, sőt erősen túlértékelik saját jelentőségüket, miközben szeretet hiányuk van.
2022. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%

#16 Biztos vannak áldozatok a gonosszá vált emberek között, ők sajnos kezeletlenségük miatt abba mennek tönkre, hogy amúgy született jó emberekként egy tönkrement mérgezett életet kell élniük. De ez sem lehet ok hogy mást bántsanak. Nekik segíteni kell visszatérni önmagukhoz.


Meg vannak azok azok a gonosz emberek akik így születtek, és természetükből fogva, ma amúgy biztosan gazdaggá is váltak, egészségügyileg mindent ki tudnak küszöbölni, hiába élnek ördögi életet. Na az ilyen emberek élete szerintem felesleges ezen a világon. Ha van sors, akkor bárcsak ezeket az embereket intézné el értékes emberek helyett. :(

2022. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

#24


"Nekik segíteni kell visszatérni önmagukhoz."


Te tudsz nekik segíteni? Vannak hozzá erőforrásaid (anyagi, szellemi, hadászati stb.)?

Pl. egy grandiózus nárcisztikuson, aki téged az ő testrészének tekint, tudsz segíteni?


"Meg vannak azok azok a gonosz emberek akik így születtek..."


Lehet, van genetika is meg magzati létélmény is meg egy csomó dolog amiről fogalmam sincs. Az átlag ember sem jónak születik alapvetően, hanem egocentrikusnak, innentől kezdve a nevelés, kutlúra és a környezeti hatások fogják valamilyen irányba formálni.


Nekem is az a gyanúm, hogy van a gonosz. Ha jól tudom Jung szerint a gonosz az emberi pszichében lakozik (nem szükséges kivetíteni sátánra, démonokra, földönkívüliekre).


"egészségügyileg mindent ki tudnak küszöbölni, hiába élnek ördögi életet"


Ez akár a pszichopatákra is vonatkozhat. (Nem éreznek empátiát). Én nem tudom, hogy hogyan alakul ez így, biztos lehet genetikai komponense is, de ha jól emlékszem Thomas Harris-nek van valami ilyesféle magyarázata erre:


Őket gyermekorukban összeverték és magukra hagyták, miközben egyedül voltak, nyalogatták a sebeiket, amik "begyógyultak". Ennek hatására az a kép alakult ki bennük, hogy "én" nagyszerű és jó vagyok, mindenki más alsóbb rendű szarházi.


Puzsérék egy időben viszonylag sokat beszéltek a pszichopatákról.

2022. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
38%

#24 Lehet ez csak az én véleményem, de mindenki gyógyítható, csak van aki egy életbe kerül, valaki meg 2 hónap. A grandiózus nárcisztikussal ugyanúgy kell viselkedni ahogy ő viselkedik mással.


Amúgy valaki elárulhatná miért 0%, semmi élettől távoli dolgot nem írtam. Vagy megtalált az összes pszichopata?

2022. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Darius- ***** válasza:
88%

Nekem is sok rokonom meghalt, pedig nem vagyok öreg.

Úgy érted , hogy éppen azok a családtagjaid haltak meg, akikkel jó volt a kapcsolatod ? Akkor még egy közös pont.

2022. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne a 66 év kevés?

Mi a jó abban hogy 80 évesen rancosan, egészségügyi problémákkal, oregen otthon ülsz?

Mert olyan idősen már nagyon ritkán van jó állapotban valaki…

A nagymamám 84 éves, alig tud lábra állni, 10 éve meghalt a férje, pelenkazni kell, folyton bőg hogy hagyjuk meghalni, aztán meg elkezd felni tőle, a gyereke ápolja 0-24ben… mi értelme van ennek? Komolyan egy bizonyos kor felett kellene az eutanázia, hogy méltósággal mehessen el mindenki…

2022. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt egyszerű világnézeted lehet, ha szerinted csak gonosz meg jó emberek vannak.
2022. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!