Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az, aki kidobná a...

Milyen anya az, aki kidobná a 15 éves terhes lányát?

Figyelt kérdés

NEM vagyok terhes, és nem is tervezem a babát 20 alatt.

De ma ilyet mondott anyám, hogyha terhes lennék, kidobna az utcára...

Jó érzés, hogy ennyire lehet rá számítani mindenben :/


Szerintetek?


15/L


2010. szept. 25. 10:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez nem egészen így van, mert ha a gyerek akarata ellenére akarja kényszeríteni abortuszra vagy a terhesség megtartására, a gyerek kérheti gyámhatóság segítségét a szüleivel szemben.
2010. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem csak azért mondta hogy figyelj nehogy terhes legyél és mindig védekezz! Biztos hogy nem takná ki a lányát az utcára. Nekem és a volt barátomnak anyum régen azt mondta hogy ha terhes lennék meg kéne tartanom a gyereket mert ellenzi az abortuszt (igaz neki is volt-.-) és hogy megölne mind a kettőnket. Nem tudom komolyan gondolta-e hogy meg kéne tartanom a gyereket mert azért mégis csak jogom van hogy eldöntsem de nagyon rámijesztett ezzel hogy el se dönthetném mit akarok és bár elötte is védekeztünk utánna még jobban figyeltünk.
2010. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%
Tegyél meg mindent, hogy ne legyél terhes. Ha mégis az lennél, akkor már előre tudatosan tervezd meg, mit csinálsz. Én 24 éves vagyok, tablettával védekezem, vagyis majdnem 100%-ig biztosra megyek, de van tervem arra az esetre, ha mégis teherbe esnék. Tudod, a nemi élet felelősség is, nem az anyánkhoz rohangálunk, mit tegyünk, ha "úgy" maradunk.
2010. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
Nekem édesapám azt mondta hogy kiköltözhetnék a tanyánkra x)
2010. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ha a "semmi gond kislányom, majd felneveljük, segítek mindenben" választ adja a szülő ilyen esetben, az a gyereknek azt jelenti, hogy teljesen mindegy mit csinál, anyu ott lesz és megoldja. Így viszont, ha a kidobást mondja, mint egyetlen alternatívát bizony inkább rákényszerít arra, hogy felelősségteljesen élj nemi életet, hamár olyan fontos az neked 15 évesen.

Ajánlom figyelmedbe a Várandós tinik c. műsort az MTV-n...Anyának lenni nem egyszeű felnőtt fejjel sem, pláne nem gyerekként.

2010. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
45%

Rossz.


1. Mert nem nevelte meg normálisan a lányát ha az iylen korán teherbe esik


2. Még ki is dobja, szánalom!

2010. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%
Sajna nem csak az anya nevelésén múlik, elvégre 3-4 éves korától nagyobb részt közösségben van az a gyerek, nem az anyjával. Bizony annak sajna nagyobb személyiségformáló hatása van. Lásd a "neki van x márkájú cipője, nekem is az kell; ő már 14 évesen ott alhatott a barátjánál én is akarok "
2010. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Mint lánygyerekes anya írok.

Anyukád reakciójából nekem az jött le, hogy alapjában jó a kapcsolat közöttetek. Felvilágosított mindenről, 15 évesen egy éretten gondolkodó lánynak tart. Ezek alapján annyit vár el tőled, hogy figyelj oda magadra. Mivel nem ülhet a bugyid szélén, az adott helyzetben is tudd, hogy mi a helyes, a védekezésről ne feledkezz meg. Sok lány elveszíti a fejét egy hirtelen fellángolás miatt, és pont akkor esik teherbe.

Az én lányim is naprakészen lettek felvilágosítva, tehát kicsi koruktól kezdve, mindig az értelmi szintjüknek megfelelően. Soha nem volt semmi tabu téma közöttünk. Tisztába vannak a védekezés fontosságával, annak lehetőségeivel. Nem bonyolódnak 1 éjszakás kalandba. Ha valamelyik felvetné, hogy mi lenne, ha teherbe esne, hát nem biztos, hogy én is pozitívan reagálnék. Én minden tőlem telhetőt megtettem, hogy a nem kívánt terhesség meg legyen előzve. Innen az ő felelőssége, hogy észnél legyen.

Azzal együtt tuti, hogy nem tudnám elzavarni, sőt én abszolút abortuszellenes vagyok, tehát, ha megtörténne, mellette állnék. Főleg, ha statisztikai hibaszázalék lenne az ok. Annál nincs dühítőbb egy anya számára, mint ha az életre normálisan nevelt lánya "véletlenül" teherbe esik. NE LEGYEN VÉLETLEN!!! Ez az én meglátásom, de ez nem jelenti azt, hogy igazam is van mindenben.

2010. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%
11:08 a sorsáról dönt? előfordulhat, de sem abortuszra, sem örökbe adásra nem kényszerítheti a szülő a lányát ma Magyarországon ;)
2010. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

11.19-el nagyon egyet ertek.

A masik pedig az, hogy en kiakadnek de nagyon ha a lanyom szexelne 15 evesen. Lehet, hogy magambol indulok ki...nem tudom. En most vagyok 36 es az elso babamat varom. 15 evesen eltem az eletem mint hal a vizben. Azt hittem mindent tudok a vilagrol bla-bla-bla. Anyamnak soha nem kellett attol tartania, hogy velem ilyesmi megesik mert lehet azt hittem okoska vagyok de ilyen szempontbol sem a testem nem volt erett sem a lelkem, hogy hulye legyek mert mas is az.

Anyaddal valahol egyet ertek! Ugyanakkor en azert megkeresnem az apukat es annak szuleit is. Ok eppen annyira felelosok a dolgokert.

De kepzeld te tevedsz es Anyad legyen az aki megoldja?????!!!! Ez egyenesen arra a kovetkeztetesre vezet, hogy baccus nem vagy kepes felfogni a sulyat a dolognak. 15 evesen magadat sem tudod eltartani, nemhogy egy kisembert! Anyad egyenesen beszelt! Ez nem azt jelenti nem lehet ra szamitani ez azt jelenti, hogy NEM akarja, hogy hulyseget csinalj.

Az en Anyosom 17 evesn szulte a ferjemet egy elso egyszeri egyuttletbol...kitagadtak, meghurcoltak, iskola nuku...Mellesleg egy rendkivul intelligens no. Nem szexelt ossze-vissza. O SAJAT MAGANAK oldotta meg a problemajat mert a szulei eldobtak.

Szoval ne legy onzo kedves 15 eves. Kepzeld magad Anyad helyebe, gondold vegig mennyit dolgozik hogy megadja neked azt amit szeretnel - amiert csupan annyi a dolgod, hogy tanulsz es nem esel teherbe. Ha eleg felnottnek erzed magad egy terhesseghez, legyel felnott ahoz is, hogy felneveld a csoppseget!

2010. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!