Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek: a húgom terhessége...

Mit tegyek: a húgom terhessége miatt megint másodhegedűs lettem?

Figyelt kérdés

Én 10, a bátyám 12 volt, amikor megszületett a húgunk. Onnantól kezdve ő volt a kicsi, akiknek nekünk, nagyoknak alkalmazkodni kellett. Fájó pont az életemben, hogy apukánk az ő születésekor tért meg, letette a piát és nem terrorizálta tovább a családot, valami átfordult benne. Ami nyilván jó dolog, mert borzalmas volt, amikor apukám verte anyukámat meg minket is volt, hogy megvert.

A húgom lett a szent, isten-küldte gyermek, akire anyukám és apukám mindig csillogó szemekkel nézett. Mi a töredékét nem kaptuk együttvéve a bátyámmal annak a figyelemnek, szeretetnek, amit ő alanyi jogon kapott. Ezért nem a húgomat hibáztatom, szeretem a húgomat, és sokkal jobb kapcsolatom van vele a nagy korkülönbség ellenére, mint a bátyámmal.

Régen sem haragudtam rá, csak magamra, hogy miért vagyok olyan értéktelen, hogy nem az én születésem után javult meg apám.


Van anyámnak 4 unokája: 2 a bátyámtól (23 és 15 éves lányok), és kettő tőlem (11 éves fiú és 6 éves lány), de van még kettő mostoha unoka, mert bátyám újra házasodott.

A húgom terhes, nagy a boldogság, másfél évig próbálkoztak.


De az én gyerekeim abban a pillanatban semmisültek meg anyám számára, miután bejelentette a húgom. Kihagyta a gyerekem első tétmeccsét, a lányom évnyitóját, mert a húgommal ment ultrahangra. Velem sose jött el ultrahangra, hiába mondtam neki, a húgomnak meg kérnie sem kellett.


2022. szept. 3. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Mondd csak kérdező, a saját családodban is ennyire hátrébb szorulsz a szeretetrangsorban? El kellene fogadnod a gondolatot, hogy a húgodat jobban szeretik, talán mert ő a legkisebb, vagy mert rá is fér a gondoskodás. Talán Te érettebb, magabiztosabb vagy az élet egyéb területén, s noha jól esne az anyai szeretet nagyobb mértéke, azt mégsem kapod meg mert azt gondolhatja az anyád, hogy bem vagy "rászorulva" ilyen fokú érzelemhullámra. Gondolom poxcsék érzés ez neked, de engedd el! Légy és , figyelj azokra többet, akik a világon mindennél jobban szeretnek téged
2022. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Ne verseng vele ezen, ugy sem olyan helyzet.
2022. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Anyaként és feleségként már nem a gyerekpozícióddal kellene foglalkoznod. Koncentrálj arra, hogy te megadd mindazt a saját gyerekeidnek amit te nem kaptál meg gyerekként.
2022. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy látom, hogy nálad most meg anyád fontosabb a gyerekeidnél, és a 7. válaszodban, bár akkor még csak gyerek voltál, mártírkodsz. Na most akkor ne mondd nekem azt, hogy nem fontosabb az a hülye ultrahang a gyerekeid programjainál, mert jobban zavar. Ugyanazt csinálod, mint anyád. Ezen el kéne gondolkodj egy kicsit.
2022. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%
A szülőknek van kedvenc gyereke, és ezt a te anyád kivetíti az unokáira is. Én is így jártam, de veled ellentétben függetlenítettem az érzéseim tőle. Engem is hanyagol a testvérem miatt, a gyerekeim is háttérbe szorultak, mióta a másik oldalról is van unoka. Én nem keresem, nem vágyom már arra, hogy úgy szeressen minket, mint a testvéremet, nem lehet. Engedd el és szánd az energiád a családodra, ne vágyakozz arra, ami 10 éves korod oda nem a tiéd. Megérdemled vagy sem, ez az érzelmi háttér neked nem adatott meg. Jobb, ha elfogadod, mintha a saját idődet megkeserítve hajtogatod, hogy ez a figyelem neked is járna.
2022. szept. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15%

Azt hittem, valami 23 éves elkényesztetett csaj vagy, erre kiderül, hogy 40! éves.


Felejtsd már el anyádékat, és saját családoddal foglalkozz.


A szüleid a te gyerekednek sohasem lesznek nagyszülei. Pont, de amíg ezt nem fogadod el, saját magadat mérgezed.

2022. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

Mindig fájó számomra ilyet olvasni, és ezt a tanácsot adni, de az az igazság, hogy a múlt, a gyerekkorod elmúlt. Hiába érdemelted volna meg, amit nem kaptál akkor meg, azt már soha nem is fogod megkapni. Soha nem kapod már vissza azt, hogy 8 évesen ne neked kelljen a szüleid közé állni. Soha nem tudja senki meg nem történté tenni és utólag megadni nekedazt, amit akkor kellett volna kapnod. Az már elmúlt, és nem tudsz más alapra építkezni, mert neked ez van. Ha van két szép gyereked, egy működő házasságod/párkapcsolatod, akkor jól is sikerült az építkezés, arra koncentrálj, hogy a mostani, saját életed jó legyen, amit te alakítasz.

A hiányzó szeretetet pedig próbáld meg magadnak befoltozni, menj vissza gondolatban az időben, öleld meg a 8 éves énedet, vigasztald meg és mutasd meg neki, hogy milyen ügyes lesz és szép élete lesz.

Ha teheted, menj el egy pszichológushoz, ő segíthet ezeknek a dolgoknak a feldolgozásában. Ha nem engedheted meg magadnak, sok könyv is készült a témában a szülői mintákról, csalâdi kapcsolatokról.

2022. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a szitu. Örök tüske ez az igazságtalanság az emberben, aztán amikor a saját gyerekein, a maga kis kincsein keresztül is megtapasztalja, rettentő nehéz lenyelni azt a tehetetlen dühöt. Ezt elmagyarázni sem lehet annak, aki nem élte át sajnálom. De nem tudsz mit tenni. Én kizártam őket, amennyire tudtam. A gyerekeim nem mehentnek oda házhoz a pofonért, ahol garantált. Lesz még elég. Addig pedig köszönöm, de ez volt az az utolsó igazságtalan sertés, amit hajlandó voltam lehajtott fejjel tűrni. Megváltozni nem fog a helyzet. Akkor részemről viszont látásra.
2022. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, kérdező, de neked is vannak gondok a fejedben.


Tudom, hogy rossz, amikor te vagy a legkevésbé szeretett gyerek a családban, mert én is átéltem, de veled ellentétben sosem kuncsorognék a gyerekverő apám, meg a rossz anyám szeretetéért. Nyilván kellett némi idő, mire elengedtem az egészet, még mielőtt gyerekem született volna, így nálam már az sincs hogy rájuk tekintettel kell lennem, nem is ismerik a nagyszüleiket, megszakítottam a kapcsolatot és kész.


Ha neked ez nem megy, akkor járjál terápiára.


Az is abszurd, hogy szerinted egy évnyitó fontosabb, mint egy ultrahang. Bmeg, egy évnyitó még meccs, amiből még lesz 30, nemár. Én nem szeretem egyik gyerekemet se jobban, mint a másikat és azt gondolom, az unokáimat is egyenlően fogom, de nyilván én is az ultrahangra mennék el a gyerekemmel, ha megkérne, nem évnyitóra, bármelyik gyerekemről is legyen szó. Ne viccelj már..

2022. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!