Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menni vagy sem? Te mit tennél...

Menni vagy sem? Te mit tennél a helyemben

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,a szüleim elváltak. Én anyukámmal élek.

Arról van szó h sokat gondolkodom rajta h iskolát váltok és apukámhoz költözök az ország másik felébe.

Az ok szerelmi bánat. 2,5 év után kidobott a barátom. Ő itt lakik egy emelettel alattunk,és egy iskolába is járunk. Idegileg,lelkileg is megvisel h mindig összefutok vele és az uj barátnőjével a házban és suliban egyaránt. A szakítás oka egy spontán vetéálés volt.A klórházban tudtam meg h azért görcsölök annyira meg vérzek,mert terhes voltam. A barátom nem hitt nekem,azt hitte h megcsaltam,vagy be akartam palizni,mert én gyógyszert szedek vagyis csak szedtem. Nem tudtam én sem h terhes vagyok,3 hetes voltam mikor tesi órán rosszul lettem és hát elvetéltem.

Már nem bírom h mindig jó kedvet szimuláljak,holott állandóan csak sírnék. Rengeteget fogytam is. 170 cm,és 55 kg voltam. Most 39,5 kg vagyok. Undorítóan nézek,az emberek is ezt gondolják rólam mikor meglátnak. Ha kérdezik mi a baj,azt mondom semmi. DE semmi nincs rendben! Elegem van ha suliba is pletykálnak rólam!

Apukám viszont az ország másik felébe lakik,nem vmi jók az ottani középiskolák,és nem utolsósorban ott lakik az az ember aki még 12 koromban meg akart erőszakolni :S volt feljelentés is,de mivel nem volt megalapozott a gyanú így ejtették az ügyet. Ott mindenki hazugnak tart,aki tönkre akart tenni egy családos embert. Azóta nem is voltam apámnál,évek óta nem láttam. telefonon beszélek vele csak néha. Nem is tudom mit szólna ha odaköltöznék. van neki uj felesége meg a nőnek gyereki,őket sem ismerem.


2010. szept. 24. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, hogyha szedted a gyógyszert és a barátod azt mondja hogy megcsaltad és nem lehetsz terhes.. DE ha szedted a gyógyszert mástól se lehetsz terhes!!! nem értem a barátodat..
2010. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Maradj
2010. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem szabad elmenekulni a problemak elol. El hiszem, hogy nehez neked, en is voltam hasonlo helyzetbe. Probald meg kitorolni a gondolataidbol es beszeld be magadnak, hogy nem erdekel es nem szereted, idovel a szived is el fogja hinni. (tapasztalat)
2010. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Keress valakit, aki segíteni tud. Sok-sok beszélgetéssel, jó tanácsokkal.
2010. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Maradj otthon anyukád támogat de apukád nem értené a helyzetet már a tény hogy az évek óta nem látott kislánya már szexel, az új párjának meg ott a gyerek nem akkar majd egy idegen tini ilyen komoly próblémáival foglalkozni.
2010. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Levendula7 válasza:
66%

Ami most a legfontosabb és a legsürgősebb lenne: IRÁNY EGY JÓ PSZICHOLÓGUS!

Olyan traumákat szenvedtél el s szenvedsz most is, amelyek maradandó nyomot hagynak egész életedben, ha nem oldod fel őket s ezt csakis szakember teheti meg.

Nemi erőszak, babaelvesztés,"társvesztés"...egy is elég önmagában...nem csodálom, ha padlón vagy.

Egy jó szakember mindenben segít neked, ne késlekedj keresni egyet.

Nem véletlenül választasz olyan srácot, aki előbb-utóbb dob, bánt, tehát valamilyen módon erőszakot vesz rajtad, te pedig hagyod, mert muszáj, erre irányít valamiféle régirégi élmény.

A megerőszakolás is két emberen múlik, akkor is, ha gyermekkel történik, csak az a különbség, h. a gyermek még ártatlan, tehetetlen, de a felnőtt már tehet romboló, erőszakot behívó attitűdjei ellen.

A szakember arra is megtanít, hogyan képviseld magad, arra is, hogy ne törődj azzal, ki mit mond, gondol, hanem menj a magad útján.

Persze, ebben az állapotban mindenképpen maradj ott, ahol vagy, DE SÜRGŐSEN KERESS EGY PSZICHOLÓGUST!

2010. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami veled történt. A fiúd szerintem már nem is szeretett, új nő kellett neki, egy szerelmes ember nem gondol ilyet! Ne érezd magad rosszul miatta, éppen ezt akarja, tanulj és mutasd meg mennyire erős vagy még ha legbelül nem is.. Menj tovább tanulni, vagy szakmára és költözz el édesanyádtól ha leérettségiztél! Addig foglald el magad, menj el barátnőkkel, beszélgess másokkal sokat 8akár msnen is) vagy esetleg keress új barátot. Hidd el alig egy év és mindennek vége! Azután kezedbe veheted az irányítást. Apukádhoz semmiképpen ne menj, új családja van, oda rossz emlékek kötnek. Maradj. Elhiszem milyen őrületesen rossz lehet. Légy erős! Nagyon szurkolok! És egyél :)
2010. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%

Levendulának igaza van!Szakemberre van szükséged!Mégpedig azért,mert túl sok ez így együtt!Pszichológus,kineziológus...Igazából én a helyedben megkérném az anyukámat is,hogy jöjjön velem!Neki is hallania kellene a dolgokat,s más szemszögből néznie és látnia ezt az egészet.Sok szülő a "Mit fognak mondani??" szindrómában szenved.Nem az lebeg a szemük előtt,hogy mi lenne a legjobb a gyereknek,hanem hogy mit mond majd a szomszéd,a kolléga, a sarki fűszeres!

Szóval hogy a kérdésedre is válaszoljak:maradnék,s segítséget kérnék.Igen, tanároktól is.

Minden jót kívánok és sok-sok kitartást,jó egészséget!

2010. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!