Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menni vagy sem? Te mit tennél...

Menni vagy sem? Te mit tennél a helyemben

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,a szüleim elváltak. Én anyukámmal élek.

Arról van szó h sokat gondolkodom rajta h iskolát váltok és apukámhoz költözök az ország másik felébe.

Az ok szerelmi bánat. 2,5 év után kidobott a barátom. Ő itt lakik egy emelettel alattunk,és egy iskolába is járunk. Idegileg,lelkileg is megvisel h mindig összefutok vele és az uj barátnőjével a házban és suliban egyaránt. A szakítás oka egy spontán vetéálés volt.A klórházban tudtam meg h azért görcsölök annyira meg vérzek,mert terhes voltam. A barátom nem hitt nekem,azt hitte h megcsaltam,vagy be akartam palizni,mert én gyógyszert szedek vagyis csak szedtem. Nem tudtam én sem h terhes vagyok,3 hetes voltam mikor tesi órán rosszul lettem és hát elvetéltem.

Már nem bírom h mindig jó kedvet szimuláljak,holott állandóan csak sírnék. Rengeteget fogytam is. 170 cm,és 55 kg voltam. Most 39,5 kg vagyok. Undorítóan nézek,az emberek is ezt gondolják rólam mikor meglátnak. Ha kérdezik mi a baj,azt mondom semmi. DE semmi nincs rendben! Elegem van ha suliba is pletykálnak rólam!

Apukám viszont az ország másik felébe lakik,nem vmi jók az ottani középiskolák,és nem utolsósorban ott lakik az az ember aki még 12 koromban meg akart erőszakolni :S volt feljelentés is,de mivel nem volt megalapozott a gyanú így ejtették az ügyet. Ott mindenki hazugnak tart,aki tönkre akart tenni egy családos embert. Azóta nem is voltam apámnál,évek óta nem láttam. telefonon beszélek vele csak néha. Nem is tudom mit szólna ha odaköltöznék. van neki uj felesége meg a nőnek gyereki,őket sem ismerem.


2010. szept. 24. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem maradni lenne a kisebbik rossz.
2010. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, ez borzasztó!

A volt barátod akkor hagyott magadra, amikor a legnagyobb szükséged lett volna arra, hogy melletted legyen. Nem értem a logikát, hogy a történtekből hogy vonta le, hogy megcsaltad. :( Éretlen, buta gyerek volt, aki nem tudott felelősen szembesülni a szexuális életetek következményeivel. A társaidnak sem pletykálni kellene rólad,hanem kiállni melletted. Egy normális osztálytársad sincs?

Mégis egyetértek az elsővel, a körülményeket tekintve apádhoz menni még rosszabb lenne. Ezek szerint ő sem állt ki melletted, amikor rágalmazással vádolt az ottani közösség. Évek óta nem láttad - úgy érzem, reális választási lehetőséged sincs. Az nem egy járható út, hogy oda menj,még ha apád fogadna is, nem tudom, a rosszindulatú emberek felejtettek-e. Meg aztán,akihez ilyen trauma kapcsolódik, mint a nemi erőszak kísérlete - annál még az exet is jobb napi szinten látni.


Figyelj, én azt mondom,szedd össze magad, emeld fel a fejed! TE egyik esetben sem hibáztál! Sajnos áldozatul estél, nem Te tehetsz a történtekről. Nem a Te szégyened, hogy az erőszakoskodó "ember" pedofil, a volt "barátod" meg egy felelőtlen, buta féreg!

Esetleg egy iskolaváltást lehet megpróbálni, ha tényleg senki nem áll melletted. De én úgy vagyok vele, az meneküljön, aki bűnös, és Te nem vagy az.

2010. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
aza baj, h anyum az iskola váltást nem engedi meg :S pont utolsó évben nem kéne azt mondja. Azért gondoltam arra h ha el is költözök akkor muszály lesz vmi másik iskolába mennem
2010. szept. 25. 12:35
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérlek maradj nyugton ahol vagy!

Az a helyzet hogy a váltás(szinte semmi nem szól mellette,legalábbis amit írtál,abból én ezt érzem),az esetedben talán még jobban megviselne lelkileg!Nagy a rizikó,amit szerintem jelen esetben nem kéne kockáztatnod!

Közhely,de fiatal vagy még,és a bánataid idővel fakulni fognak!Csak légy körültekintő,jól nézd meg melyik útra lépsz!

Anyukáddal építs ki még szorosabb viszonyt,ha tudsz,a szülő megoldásokat javasolhat,amiket érdemes lehet megfontolni,vagy közösen átrágni!És ha anyuddal igazán szeretitek egymást,nála jobb barátot elképzelni sem fogsz tudni!Ez biztos!

Tudom idilli a kép,de ez egy hasznos dolog!

2010. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
nem értem, anyukád inkább megengedné hogy elköltözz az ország másik végébe minthogy iskolát válts? ha azt akarná hogy vele maradj, akkor inkább engedné a suliváltást.
2010. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ilyen lelkiállapotban semmiképpen se menj sehova!!! Sebezhető vagy, ilyenkor a biztonságra, megszokottságra van szükséged! Szomorú, hogy ilyen felelőtlen fiatalok vannak, mint a volt párod - szexelni tud, de azt nem tudja, hogy gyógyszer mellett is teherbe eshetsz pfff... ráadásul mikor igazán nehéz helyzetbe kerültél, s szükséged lett volna rá elhagyott... most komolyan ne sajnáld egy pillanatig se! Magaddal törődj, azzal, hogy rendbe jöjj, neked nincs okod szégyenkezni! Építsd fel önmagad, nehogy már egy kis suttyó miatt elmenekülj, ráadásul olyan helyre ahol veszély vár rád! Szerintem felejtsd el ezt a költözést, ez biztosan nem jó ötlet! Anyud meg nem látja, hogy tönkre tesz az, ha nem engedi, hogy sulit válts????
2010. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mondd el anyukádnak, hogy pontosan miért szeretnél a városotokban iskolát váltani.

Másik: osztályfőnöködnek (vagy egy tanárnak, akiben megbízol) mondd el, hogy az osztálytársaid jogtalanul bántanak a történtek miatt. Ha egy jó tanár, és szeretik a tanulók, akkor megtalálja a módját, hogy észhez térítse az embereket.

2010. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Osztályt is válthatsz.
2010. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia nagyon sajnálak de szerintem is martadj ah elmész csak rioszzabb lesz ülj le anyukáddal és mond meg neki miért szeretnéd a suli váltást és most ilyenkor jönnek jól a barátnők járjál el sokat otthonrol ne hagyd hogy a rosz érzáéés uralmába keritsen és nagyon kérlek egyél normálisan bármilyen nehéz is mert tönkreteszed magad Ha gondolod ne érsd félre de jó pszchilogus is jót tenne kiadhatnád magadból mindent ami bánt . ÉS tudom most könnyü mondani de még fiatal vagy lesz még neked olyan fiud aki melett nagyon boldog leszel Csak kérlek saját magadat ne tedd tönkre mert sajnos ha ez igy fog folytatodni sulyos egézsügyi broblémáid lesznek Kitartást neked!
2010. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Addig amíg össze nem szeded magad fölösleges és meggondolatlan lépés lenne bárhová is elmenned. A menekülés nem oldja meg a problémáidat föleg ott ahová készülsz.

Tudom hogy nagyon nehéz ha úgy érzed minden elveszett, hogy senki nem áll melletted és egyedül vagy.Hogy kibeszélnek a hátad mögött kiközösítenek. S nem vágysz másra csak arra hogy valaki megértsen. Tudom milyen elveszíteni egy babát és a padlón lenn. De azt is tudom hogy talpra lehet állni bármilyen helyzetből, csak bízni kell benne hogy jobb lesz. Majd jön egy fiú aki igazán szeretni fog és oda adna érted mindent, lesz egy jó állásod ahol megbecsülnek és igaz barátaid. Csak bízz magadban és soha ne titkold el azt amit valójában érzel.

Nagyon fiatal vagy előtted az élet ne add fel. Ha akarsz irhatsz privit is. Nagyon szivesen meghallgatlak.

2010. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!