Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vagyunk a hülyék? Mit...

Mi vagyunk a hülyék? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal ideköltöztünk a szüleimhez még júliusban. Meg lett beszélve, hogy a páromnak mennyit kell leadnia, és hogy mikor.


Szoktunk menni boltba bevásárolni, nagyobb összegek esetén elkérjük a szülőktől a pénzt, a kevésbé fontos dolgokat persze levonjuk, azt a párom fizeti, ha pedig pár apróság kell itthonra, akkor természetesen nem kér semmit anyáméktól.


Szüleim viszont folyton anyagiaskodnak, vitatkoznak heti többször is. Én főzök itthon, egy kiló húsból szoktam készíteni az ételt, pl a tortillát is. 4-en vagyunk rá, ha csak ebédre esszük, akkor másnap már elfogy. Egy kiló húsból 10 normál tortilla jön ki, azaz 10 dkg van egy tortillában. Nos, apám kioktatott hogy tegyek bele 5 dekát. Klíma nem mehet, még ha a lakásban 26 fok is van, napi max 1-2 órára szabad bekapcsolnunk.


Azt nem engedik meg, hogy mosogassak, a mosogatógépbe pedig nem pakolhatok, mert akkor megy a hiszti hogy tele van, ezért kizárásos alapon előhagytam a mosogatnivalót, akkor pedig én voltam a lusta dög amiért nem pakoltam el. Ennek ellenére minden nap elmosogatok főzés után, de anyám folyton lecsesz hogy sok vizet fogyasztunk így, pedig nem folyatom, nem pazarlok.


Visszatérve a vásárlásra, néha szoktunk párommal venni édességet. Vett nekem egy tábla csokit, én azt kitaláltam hogy BEOSZTOM, egyrészt nem szeretek bezabálni, másrészt szeretem ha sokáig kitart. Ettem belőle két kockát, és a meleg időre való tekintettel (ha már klíma nem mehet) betettem a hűtőbe. Másnapra alig maradt belőle, azaz 2 kocka maradt meg. Kérdeztem apámtól finom volt-e, azt mondta igen, de ő ezért nem adna ki pénzt… Így megmondta, fel is húzott vele. Ők eldugják a csokikat, egy darab sincs itthon amihez hozzáférhetnénk, mikor pedig veszünk, eszegetik. Nem baj, nem vagyok irigy, de ahányszor veszek valamit, vita van a pénz miatt.


Párommal egyik nap elmentünk itthonról pár órára, a számítógépét kihúzták a konnektorból, mondván hogy ne fogyassza az áramot. Kiszámoltuk: kikapcsolt állapotban évente 1500 forintot eszik. Ezen is vitatkoztak velünk, mire felfogták hogy felesleges a gépét áramtalanítással strapálni.


Ezek kb 2 naponta előjönnek és vitatkoznak velünk, de amikor anyám égve hagyja a villanyt 4-5 órára az nem baj, csak mi ne létezzünk kb.


Mikor párom ideköltözött, azon a 2 hétben vett szüleimnek egy viszonylag drága (17 ezres) pendrive-ot, mert mondta tesz rá nekik filmet, de valami gagyi volt itthon amire semmi sem fért rá. Ez mintha meg sem történt volna, épp úgy tesznek mintha élősködnénk rajtuk. Rá 2 hétre pedig leadta a megbeszélt havi összeget.


Ma viszont nagyon felhúztak mindkettőnket. Kezdjük ott, hogy a karórámban az elem lemerült. Elmentünk az óráshoz, ugyanis itthon nem lehet kicserélni, ahhoz külön kell valami cucc hogy le lehessen szedni a hátulját. Apám tudta, hogy elmegyünk az óráshoz. Mivel már 5 éves az órám, el volt mozdulva az egyik darabja, az órás ezt látta, így azt is megcsinálta, + elemet cserélt.


Apám fizette, mivel az az én “hülyeségem” de már vitatkoztak is velem hogy miért oda vittem, miért nem egy olcsóbbhoz, holott közöltem vele, hogy melyikhez megyünk. Nekem senki nem mondta, hogy melyikhez vigyem. Azért vittük oda, mert anno ott vettem. Megint ment a vita ezen is, mintha jókedvemben vittem volna pont oda, ha szóltak volna hogy hova érdemes, nyilván máshova viszem.


Aztán most késő délután megint ki lettünk oktatva. Egy hónappal ezelőtt szóltunk egy rokonnak, hogy hozzon citromos sört, olyat amilyet itt Magyarországon nem kapni, plusz olcsóbbra is jön ki. Ezt mondtam akkor a szüleimnek. Egy rekeszt, azaz 20 üveget kértünk. Most, hogy nem sokára hozzák, mondtam hogy akkor kéne a pénz, hogy ki tudjam fizetni, erre kifakadtak hogy miért ők fizessék a mi sörünket, holott a párom egyáltalán nem szereti, a szüleim pedig igen. Erre most mi van? Kitalálták hogy nekik nem kell sör, ők nem szeretik! Tavaly itt itták a dobozos citromos sört, erre most bepánikoltak hogy fizetni kell. Erre én mondtam nekik, hogyha időben szólnak hogy hirtelen megutálták a sört, akkor hozattam volna csak magamnak 5 darabot. Mivel már le van fixálva, marad a 20 darab citromos sör, most ezt is a páromnak kell fizetnie, a szüleim pedig inkább nem isznak belőle egy kortyot sem. (Mondjuk erre azért kíváncsi leszek…)


A kérdésemben nyilván láthatóan sosem beszéltem arról hogy én fizetek, stb. A szüleim kapják utánam a pénzt, születésem óta fennálló fogyatékosság miatt.

Így belőlem + amit a párom lead, havonta 200 ezrük jut az áram, a víz és az ételtöbbletre amit mi fogyasztunk… Ennyi nem megy el ránk. Napi kb 2000 forintra jön ki kettőnk kajája, ami a szüleinkre hárul, plusz a rezsi, és éppen ezért a fent említett összegből gondolom bőven kijönne vita nélkül is…


2022. aug. 12. 20:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy meg ha valóban fogyatékos vagy és 12 éves szinten vagy, akkor nem kéne a szülőket szapulni, inkább összetehetnéd a két kezed, hogy nem valami szociális otthonban vagy. Nem is gondolnád, hányan adják be a beteg gyereküket, mert az egyszerűbb... Itt is bármikor előjön a kérdés, a válaszolók túlnyomó többsége azt mondja hogy intézetbe adná ha fogyatékos gyereke lenne. Ezzel szemben a szüleid felneveltek, pedig a stílusodat látva biztos nem volt egyszerű. Még most is lakhatsz náluk a pasiddal, annak ellenére hogy nyilvánvalóan kényelmetlen nekik a helyzet, az a leírásodból is látszik. Hogy lehetsz ilyen hálátlan?
2022. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:

51# Nem vagyok hálátlan, az egyetlen ami zavar, azok a viták, amiket elkerülni sem lehet. Szüleimnek sem jó, hogy hergelik saját magukat is.


Ők is mondták már, azaz utaltak rá párszor, hogy megbántak engem. Hát ez van, én sem akartam megszületni, pedig jó volna így, ha nem veszekednének a semmiért. Ha valamit meg akarnak velünk beszélni, akkor lehetne kompromisszumokat kötni, de így csak felesleges fröcsögés van sokszor.

2022. aug. 13. 11:29
 53/61 anonim ***** válasza:
71%

A semmiért veszekednek? Talán ha nem lennél ilyen kiállhatatlan, akkor nem bánnák hogy vállaltak.

Neked semmi nem jó.

2022. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, ez van, fogadd el. Úgyse tudsz változtatni, inkább húzzátok meg magatokat, nehogy holnap közöljék, hogy akkor a párod szedje a cuccát és menjen.
2022. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:
53# Miért vagyok kiállhatatlan, leírnád?
2022. aug. 13. 13:44
 56/61 anonim ***** válasza:
87%

53, mert semmi sem jó. Írtak itt neked sok mindent, de mindenre volt valami kifogásod.

Saját házra nincs pénzed. Albérletbe nem mennél. (WTF) A párod szüleinél nem felelt meg. A saját szüleidnél szintén nem felel meg.

Nem tudsz felmutatni semmit, élősködsz másokon a fogyatékosságoddal takarózva, de hihetetlen elvárásaid vannak. Eltarttatod magad, de mégis csak nyafogni tudsz, akármi is van.

Légy hálás hogy megtűrnek titeket a kis díváskodásod ellenére, és örülj hogy nem kell mondjuk munkásszállóra mennetek.

Amennyi pénzt ketten a szüleidnek adtok, abból simán mehetnétek albérletbe, ha nem lennél ilyen hp és nem gondolnád magad mindenkinél jobbnak.

Ha másoknak is tökéletesen megfelel az albérlet, akkor te sem halnál bele. Nem vagy több senkinél. Sőt, jelenleg az élősködéssel max kevesebb.

2022. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
83%
56-osnak nagyon igaza van. A pasid is beleun majd ebbe az életbe, aztán otthagy.
2022. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

56# Hol írtam, hogy itt nem felel meg? Szeretek itthon lakni, egy szóval sem mondtam, hogy nem akarok.

A vitákat szeretném elkerülni inkább, nem pedig menekülni a szüleim elől. :)

2022. aug. 13. 14:50
 59/61 anonim ***** válasza:
87%

Lol. Nyafogsz egy könyvnyit hogy ez meg az a bajod a szüleiddel, aztán kijelented hogy mégsincs semmi baj, szeretsz ott lakni. Akkor ne panaszkodj.

Te nem vagy abban a helyzetben hogy a szüleidet szabályozd. Ők tesznek nektek szívességet, tehát nektek kell hozzájuk alkalmazkodni. És puffoghatsz, de ez egészen addig így lesz, amíg nem álltok a saját lábatokra. Más nyakán könnyű felnőttesdit játszani, de még te magad is írtad hogy egy 12 éves gyerek szintjén vagy. Akkor ne te akard megnevelni a szüleidet, hanem fogadd el az ő szabályaikat. Ha már eldöntötted hogy a nyakukon élősködsz amíg csak élnek...

Saját, független életük nekik már soha nem lesz (pedig megvan ám a szépsége annak az időszaknak, amikor a gyerekek már kirepültek és a szülők visszakapják a gyerekek előtti életüket, de a tieidet ettől megfosztod) akkor legalább ne te legyél ott a főnök, ne nekik kelljen már hozzátok igazodni és vendégnek vagy nem szívesen látott személyeknek érezni magukat a saját házukban.

2022. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
91%

Szia, nem bántani akarlak, de!


Szinte egészen biztos, hogy kettőtök kajája egy napra nem 2000 Ft! Ennél sokkal több. Egyedülálló nőként örülhetek, ha a kajám a háztartási dolgokkal kijön majd 60 ezerből havonta. Nagyon elszálltak az árak, és ennek még nincs vége. Abban sem vagyok biztos, amit a többiek állítanak, hogy kijönnétek albiban 200ezerből. Ha a lakhatást értik ezalatt, akkor igen.

Szüleidet nyilván te ismered, te tudod, milyenek, de most a rezsi miatt sokan idegeskednek, mi lesz, hogy lesz, ezért is lehet, hogy olyan mániákusan vigyáznak a fogyasztásra.

Ha meg tudjátok beszélni a szülőkkel a dolgot, akkor oké.

A csokit pedig ne sajnáld ennyire:D , hogy számon tartod a kockákat. Néha lepjétek meg őket vele, vagy amit szeretnek, és ne kérjetek érte pénzt. Ezek pár száz, max. 1000 Ftos dolgok.

Nem mondom, hogy helyesen teszik, de a szüleidet frusztrálhatja az "idegen", a barátod jelenléte, még akkor is, ha beleegyeztek, hogy költözzön oda. A hétköznapi súrlódáson, főleg ha nincs komoly baj, érdemes túllépni, és egy-egy kisebb ajándékkal a szülők felé, de főleg a közös beszélgetéssel, tévézéssel, programmal kicsit közelebb lehet hozni mindenkit egymáshoz.

2022. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!