Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vagyunk a hülyék? Mit...

Mi vagyunk a hülyék? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal ideköltöztünk a szüleimhez még júliusban. Meg lett beszélve, hogy a páromnak mennyit kell leadnia, és hogy mikor.


Szoktunk menni boltba bevásárolni, nagyobb összegek esetén elkérjük a szülőktől a pénzt, a kevésbé fontos dolgokat persze levonjuk, azt a párom fizeti, ha pedig pár apróság kell itthonra, akkor természetesen nem kér semmit anyáméktól.


Szüleim viszont folyton anyagiaskodnak, vitatkoznak heti többször is. Én főzök itthon, egy kiló húsból szoktam készíteni az ételt, pl a tortillát is. 4-en vagyunk rá, ha csak ebédre esszük, akkor másnap már elfogy. Egy kiló húsból 10 normál tortilla jön ki, azaz 10 dkg van egy tortillában. Nos, apám kioktatott hogy tegyek bele 5 dekát. Klíma nem mehet, még ha a lakásban 26 fok is van, napi max 1-2 órára szabad bekapcsolnunk.


Azt nem engedik meg, hogy mosogassak, a mosogatógépbe pedig nem pakolhatok, mert akkor megy a hiszti hogy tele van, ezért kizárásos alapon előhagytam a mosogatnivalót, akkor pedig én voltam a lusta dög amiért nem pakoltam el. Ennek ellenére minden nap elmosogatok főzés után, de anyám folyton lecsesz hogy sok vizet fogyasztunk így, pedig nem folyatom, nem pazarlok.


Visszatérve a vásárlásra, néha szoktunk párommal venni édességet. Vett nekem egy tábla csokit, én azt kitaláltam hogy BEOSZTOM, egyrészt nem szeretek bezabálni, másrészt szeretem ha sokáig kitart. Ettem belőle két kockát, és a meleg időre való tekintettel (ha már klíma nem mehet) betettem a hűtőbe. Másnapra alig maradt belőle, azaz 2 kocka maradt meg. Kérdeztem apámtól finom volt-e, azt mondta igen, de ő ezért nem adna ki pénzt… Így megmondta, fel is húzott vele. Ők eldugják a csokikat, egy darab sincs itthon amihez hozzáférhetnénk, mikor pedig veszünk, eszegetik. Nem baj, nem vagyok irigy, de ahányszor veszek valamit, vita van a pénz miatt.


Párommal egyik nap elmentünk itthonról pár órára, a számítógépét kihúzták a konnektorból, mondván hogy ne fogyassza az áramot. Kiszámoltuk: kikapcsolt állapotban évente 1500 forintot eszik. Ezen is vitatkoztak velünk, mire felfogták hogy felesleges a gépét áramtalanítással strapálni.


Ezek kb 2 naponta előjönnek és vitatkoznak velünk, de amikor anyám égve hagyja a villanyt 4-5 órára az nem baj, csak mi ne létezzünk kb.


Mikor párom ideköltözött, azon a 2 hétben vett szüleimnek egy viszonylag drága (17 ezres) pendrive-ot, mert mondta tesz rá nekik filmet, de valami gagyi volt itthon amire semmi sem fért rá. Ez mintha meg sem történt volna, épp úgy tesznek mintha élősködnénk rajtuk. Rá 2 hétre pedig leadta a megbeszélt havi összeget.


Ma viszont nagyon felhúztak mindkettőnket. Kezdjük ott, hogy a karórámban az elem lemerült. Elmentünk az óráshoz, ugyanis itthon nem lehet kicserélni, ahhoz külön kell valami cucc hogy le lehessen szedni a hátulját. Apám tudta, hogy elmegyünk az óráshoz. Mivel már 5 éves az órám, el volt mozdulva az egyik darabja, az órás ezt látta, így azt is megcsinálta, + elemet cserélt.


Apám fizette, mivel az az én “hülyeségem” de már vitatkoztak is velem hogy miért oda vittem, miért nem egy olcsóbbhoz, holott közöltem vele, hogy melyikhez megyünk. Nekem senki nem mondta, hogy melyikhez vigyem. Azért vittük oda, mert anno ott vettem. Megint ment a vita ezen is, mintha jókedvemben vittem volna pont oda, ha szóltak volna hogy hova érdemes, nyilván máshova viszem.


Aztán most késő délután megint ki lettünk oktatva. Egy hónappal ezelőtt szóltunk egy rokonnak, hogy hozzon citromos sört, olyat amilyet itt Magyarországon nem kapni, plusz olcsóbbra is jön ki. Ezt mondtam akkor a szüleimnek. Egy rekeszt, azaz 20 üveget kértünk. Most, hogy nem sokára hozzák, mondtam hogy akkor kéne a pénz, hogy ki tudjam fizetni, erre kifakadtak hogy miért ők fizessék a mi sörünket, holott a párom egyáltalán nem szereti, a szüleim pedig igen. Erre most mi van? Kitalálták hogy nekik nem kell sör, ők nem szeretik! Tavaly itt itták a dobozos citromos sört, erre most bepánikoltak hogy fizetni kell. Erre én mondtam nekik, hogyha időben szólnak hogy hirtelen megutálták a sört, akkor hozattam volna csak magamnak 5 darabot. Mivel már le van fixálva, marad a 20 darab citromos sör, most ezt is a páromnak kell fizetnie, a szüleim pedig inkább nem isznak belőle egy kortyot sem. (Mondjuk erre azért kíváncsi leszek…)


A kérdésemben nyilván láthatóan sosem beszéltem arról hogy én fizetek, stb. A szüleim kapják utánam a pénzt, születésem óta fennálló fogyatékosság miatt.

Így belőlem + amit a párom lead, havonta 200 ezrük jut az áram, a víz és az ételtöbbletre amit mi fogyasztunk… Ennyi nem megy el ránk. Napi kb 2000 forintra jön ki kettőnk kajája, ami a szüleinkre hárul, plusz a rezsi, és éppen ezért a fent említett összegből gondolom bőven kijönne vita nélkül is…


2022. aug. 12. 20:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
55%

Szüleim viszont folyton anyagiaskodnak


Mert ti, akik kifizettetitek velük, ha vesztek valamit, nem???

2022. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Bevásároltunk négyünknek. Mivel a pénzünk ami őket megilleti, náluk van, ezért a harminc - negyvenezres nagybevásárlásokat ők vállalják át. Ez kb havi egyszer van.
2022. aug. 12. 21:05
 3/61 anonim ***** válasza:
96%
Elköltöztök és a problémátok megoldódik.
2022. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Ha nálunk lenne az összes pénz, nem adnánk le semmit, akkor kb 60 ezer menne el ételre havi szinten + rezsit leadnánk, 100 ezer, vagy 110 menne el, nem pedig 200. Ha mindent mi fizetnénk, akkor 240 menne el.
2022. aug. 12. 21:07
 5/61 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ti vagytok a hülyék, ha ezek után ott maradtok.


Ja, hadd találjam ki, neked nem célod dolgozni.

2022. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
3# Mondd meg miből. 40 millió egy lakás is.
2022. aug. 12. 21:09
 7/61 anonim ***** válasza:
73%

Nem az én problémám, miből költöztök el. Mi kimentünk külföldre dolgozni jó pár évre gyárba, menjetek ki ti is.


Egyébként meg nem értem, mit vársz ettől a kérdrstől, ha azt írjuk, hogy igen, a szüleid hülyék, változni fog valami? Nem. Akkor is ti laktak az ő házukban, úgyhogy végső soron az lesz, amit ők akarnak.


Majd ha sokat veszekedtek velük, még azt is közlik a pároddal, hogy akkor mehet vissza oda, ahonnan jött.

2022. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
3%

"Vett nekem egy tábla csokit,... ő ezért nem adna ki pénzt… Így megmondta, fel is húzott vele"


Mindent kipróbáltam.Kidenr csoki a legfinomabb. Azt vegyél. A többi nem jó annyira. A Tibit kifejezetten utálom

2022. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
90%

kb 2/3-ig elolvastam, de már nagyon gyűltek a kérdőjelek, és ideges lettem, hogy mindennel baja van mindenkinek ott, akkor ne éljetek ott! Felnőtt pár, élje a saját életét saját lakhelyen és megszűnnek a balhék!


Ha meg az a baj, hogy anyagilag nem tehetitek meg, mert egy albérlet sokkal drágább!... akkor fizessetek többet otthon, és akkor ezek szerint még úgyis jobban jársz akkor mint egy albérletben!! Kicsit gáz, hogy a szüleitek beengednek titek magukhoz, nem akartok saját lakást bérelni, aztán mennek itt a problémák csokikon meg áramon. Mmint érted, döntsd el, hogy jó e neked ott, akkor meg alkalmazkodj. Ha nem, akkor lépj le. Ennyit lehet mondani.

2022. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, olcsóbb lenne lakbért fizetni….bár mondjuk, ha jól értem itt a padidon kívül senki nem fizet semmit
2022. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!