Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más hogyan tudta feldolgozni...

Más hogyan tudta feldolgozni egy közeli ismerőse halálát?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó barátnőm önkezével vetett véget életének.Nem tudok napirendre térni felette!Tény,hogy nagyon depressziós volt.Pszichiáterhez járt rendszeresen de ezekszerint nem sok eredménnyel :(
2010. szept. 23. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb barátom meghalt 2 éve. Már ritkábban gondolok rá. Pótolhatatlan! Sajnos nincs még egy ilyen ember. Sokáig kerestem hasonlót... barátnak. Aztán begubóztam.
2010. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Miért kéne napirendre térned felette? Gyászolsz, és ez igy természetes. Engedd meg magadnak az érzéseidet, a fájdalmat, a haragot, ami van, nyugodtan légy szomorú, és sirj, ha kell.

A gyászévnek van értelme, mert az ember látja, hogy eljönnek aaz évszakok, és minden évszak új emlék, új búcsu. Nem tudom hány éves vagy, de minnél fiatalabb az ember, annál nehezebben dolgozza fel a gyász. Sokat segithet, ha mindennap gyújtasz gyertyát (ugyanazt is lehet), és szeretettel gondolsz rá. A barátnődnek is sokat segit. Ez minden vallásban meg van, és minden vallás azt mondja, hogy a gyertyagyújtással segitünk a halottainknak. Meg lehet virágot is vinni a temetőbe. Akár kitehetsz egy képet róla és mindennap mond azt neki: Te elmentél, én még maradok. Köszönöm, hogy ismerhettelek. Legyen békés utad.

Aztán lassan észre se veszed és már elmúlik a fájdalom. És csak halottak napján gyújtasz gyertyát.

2010. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos tavaly tavasszal nekem is elment így egy barátom, még a mai napig sokat gondolok rá, nagyon sok mindenről eszembe jut, pedig nem is a legjobb barátom volt! De még a mai napig is minden alkalommal ha megyek a temetőbe hozzá is odamegyek! Teljesen szerintem sosem lehet feldolgozni!:(
2010. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem volt olyan közeli, de a gyerekkori legjobb barátnőm anyukája vonat elé ugrott. ha jól emlékszem tavaly történt, fél Bp. ki volt plakátolva a képével :(

ami a legszörnyűbb, hogy a kislány csak 19 éves, a bátyja 25 körüli.

az apjuk meg pár évvel ezelőtt halt meg.


szomorú nagyon. állítólag depressziós volt. de mégis hogy tehette meg ezt a két gyerekével... ennyire nem lehet felelőtlen valaki...

2010. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!