Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szereted a párod...

Mennyire szereted a párod gyermekét? És a párod a tiédet?

Figyelt kérdés

Nekem egy lányom, a páromnak egy fia van az előző kapcsolatából.

Most hogy összeköltöztünk, sok vita van abból, hogy melyik gyereknek mit szabad.

A 8 éves lányomnak már 8kor ágyban a helye, míg az ő 6 éves fia 10kor még mesét akar nézni.

Különbséget tesz a 2 gyerek között, és engem ez nagyon zavar. Én megpróbálom fiamként szeretni a fiát, de úgy veszem észre, hogy ő nem szereti a lányomat, hanem inkább csak megtűri.

Az ő fiának mindent szabad, az én lányomnak semmit.

Beszéljek vele? Vagy csak rosszabb lesz a helyzet?

Nagynéném ugyanilyen szituációba volt az egyik kedvesével, egy év együttélés után szakítottak, mert nem bírta ezt a sok veszekedést a gyerekek miatt.

28N


2010. szept. 22. 15:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A süti és a zsebpénz kérdést egyáltalán nem értem, ott semmiféle negatív különbséget nem szabadna tenni a gyerekek között, mert ez sértő, megalázó.


Mégis milyen magyarázatot tud adni a párod ezekre a dolgokra és te miért titokban kompenzálod a lányodat? Én ezt tuti nem tűrném és nem is tudnám megérteni.


A neveléssel kapcsolatos dolgokat összehangolni viszont sokkal nehezebb, mivel különböző családokból kerültek ki a gyerekek, más volt eddig az életritmusuk, mások voltak a szokások. Ezekben a dolgokban célszerű az átmeneti időszakban sokkal toleránsabbnak lenni, ha együtt akartok maradni.

Egyformán szeretni nem lehet egyik pillanatról a másikra a párunk gyerekét, ez önbecsapás lenne, ha bebeszéljük magunknak, hogy így érzünk, viszont igazságosan, szeretettel bánni velük nagyon is szükséges, a gyerekek nem tehetnek arról, hogy ilyen összetételű családban kell felnőniük, kizárólag mi, szülők tehetünk erről, ezért türelmesnek, empatikusabbnak kell lennünk.

2010. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nálunk ráadásul ott vannak a nagymamák is. Az enyém elfogadja a párom gyerekét, ugyanúgy kap pénzt minden szülinap, névnapra, viszont itt nincs havi zsebpénz. De a párom szüleitől az enyémek nem kapnak semmit, pedig ők adnak hetente zsebpénzt párom gyerekének, és így az enyémek összesen kevesebb pénzt kapnak.
2010. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!