Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szereted a párod...

Mennyire szereted a párod gyermekét? És a párod a tiédet?

Figyelt kérdés

Nekem egy lányom, a páromnak egy fia van az előző kapcsolatából.

Most hogy összeköltöztünk, sok vita van abból, hogy melyik gyereknek mit szabad.

A 8 éves lányomnak már 8kor ágyban a helye, míg az ő 6 éves fia 10kor még mesét akar nézni.

Különbséget tesz a 2 gyerek között, és engem ez nagyon zavar. Én megpróbálom fiamként szeretni a fiát, de úgy veszem észre, hogy ő nem szereti a lányomat, hanem inkább csak megtűri.

Az ő fiának mindent szabad, az én lányomnak semmit.

Beszéljek vele? Vagy csak rosszabb lesz a helyzet?

Nagynéném ugyanilyen szituációba volt az egyik kedvesével, egy év együttélés után szakítottak, mert nem bírta ezt a sok veszekedést a gyerekek miatt.

28N


2010. szept. 22. 15:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát, ez szomorú. Nem szabad hagynod. A lányod nem tehet semmiről, és joga van ahhoz, hogy szeressék.Ha én hasonló szituban lennék, kidobnám a pi*ba az ilyen pasit.Mégiscsak a gyerekem az első, pláne úgy, hogy te nem csak "eltűröd" az övét!Állj a sarkadra! (Nekem talán könnyebb, mert "csak" nekem van gyerekem, és ha nem szeretné a pasim, mehetne, amerre lát.)Sok sikert!
2010. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz eset, borzasztó sok önuralomra van szükség, hogy párunk gyerekét ugyanúgy szeressük, főleg ha tök más a természete, mint a sajátunkénak. Én állatira igyekszem, nem tudom mennyire sikerül, de az akarat meg van. Párom azt hiszem szereti az enyémeket, olyan megható amikor puszit ad a fejükre vagy csak úgy pénzt ad nekik, amit még én sem adnék nekik a zsebpénzen felül! Viszont ha valami nem tetszik neki, őszintén lehordja őket, sajnos ilyenkor bennem meg feléled az anyatigris, és hiába páromnak van igaza, a gyerekeimet védem. Nehéz a szülői élet. :)
2010. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Az a legtisztább, ha beszélsz vele erről ismét. Mondd meg nyíltan, hogy Te ezt vetted észre. És annak érdekében, hogy minden rendben menjen, próbáljon meg változtatni egy-két dolgon. Ha nem is egyszerre mindent, de apránként változtasson a gyereke nevelésében, tiéddel szembeni viselkedésében. Ugyanakkor Te is próbálj bizonyos dolgokban közelíteni felé. Lehet, hogy neki is vannak hasonló aggályai, amiket nem mond el neked, nem? Nehogy azt lássa, hogy csak követelőzöl, és elvárod hogy csak ő alkalmazkodjon. Pl. kicsit fektesse le korábban a fiát, esetleg Te pedig engedd a tiédet néha egy kicsit később feküdni. Így szép lassan eltűnnek, vagy elviselhető szintre mérséklődnek a 2 gyerek eddigi nevelése közti különbségek. Hasonló helyzetben vagyok azzal a különbséggel, hogy az én gyerekem sajnos nem velünk él, csak láthatásokra jön el, 2 hetente hétvégén alszik itt. Mégis igyekszem megkövetelni tőle azt, hogy az itteni szabályok szerint viselkedjen, amikor itt van. Különben a párom hogy magyarázná meg a saját gyerekének, hogy 8-kor már le kell feküdni, amikor az enyémnek még 11-kor is szabad tévéznie? Persze ez így nagyon nehéz, nyilván én is, még így is engedékenyebb vagyok a saját gyerekemmel szemben, hiszen ritkán van nálam, nem lehetek vele annyira kőkemény, mintha velem élne. De a közös jövőtök érdekében valahogy össze kell gyúrni a két felet. Nagyon nehéz ez. Korábban nem gondoltam, hogy ennyire nehéz a mozaikcsaládok élete!

És nagyon vigyázz arra is, hogy ha egy-egy rosszabb megjegyzést teszel a gyerekére, azzal a sajátodétol taszítod el a párodat!!! Ezen én már túlvagyok. Eleinte teljesen gondmentesen ment minden, teljesen elfogadtam az ő gyerekét, mindent együtt csináltunk. Aztán az egyik 2 napos láthatás után elkezdte tenni a megjegyzéseket a fiamra. Ezt annyira igazszágtalannak éreztem, hogy ettől teljesen eltávolodtam a párom gyerekétől. Azt éreztem utána, hogy nekem miért kell elfogadnom az ő gyerekét a rigolyáival, hisztirohamaival együtt 0-24-ben, amikor ő nem hajlandó az enyémet tolerálni 2 hetente????? Nyilván az én gyerekem viselkedése számomra természetes, az ő gyereke viselkedése pedig számára nem tartalmaz semmi kivetnivalót. De ezt meg kell tudni látni, hogy nem így van. Sok sikert Nektek!

2010. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na igen, a zsebpénz... Azt hiszem annak is kb ugyanannyinak kellene lennie...

A fia havi 5 ezer ft-t kap (azaz 5 ezer ft értékben választhat magának valamit a játékboltban), a lányom meg 3 ezret (párom szerint nagyon sok neki az 5 ezer ft).

Bár titokban mindig kap tőlem plusz 2 ezret.... Próbálok megoldást találni, de nem tudom mi lenne a legjobb.

2010. szept. 22. 15:49
 15/22 anonim ***** válasza:
45%
Ha már most hazugság van köztetek hogy te adsz külön 2 ezret a lánynak mikzben ö hármat tud mi lezs még?....No comment.
2010. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ha a 6 éves fia 5 ezret kaphat, akkor a 8 éves lányom is 5 ezret fog kapni!!!!
2010. szept. 22. 16:01
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy a párod így látja természetesnek a dolgokat. Én is voltam ugyanilyen helyzetben. Aztán a párom leültetett, tapintatosan elmondta, hogy ez így nem mehet tovább, így nem leszünk soha egy család, ha nem ugyanazok az elvárások a 2 gyerekkel szemben. És csak ekkor döbbentem rá, mennyire igaza van. És annak érdekében, hogy együtt maradhassunk, én is változtattam a nevelésen. Persze ez nem megy egy csapásra! A gyerek csak pislogna, hogy tegnap még mindent szabad volt, ma már semmit??? Apránként kell ezeket bevezetni. És nagyon fontos, amit az egyik előttem szóló már írt: Ne tegyetek semmiféle rossz, bántó megjegyzést egymás gyerekére. Az csak eltávolítja őket egymástól! Persze lehet finom utalásokkal rávilágítani dolgokra....
2010. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Meg nagyon messze allok ettol a tematol, de eszembe jutott Karinthy Frigyes " a te gyereked, meg az en gyerekem veri a mi gyerekunket." Olykor nagyon talalo tud lenni. :) Egyebkent csak hogy valaszoljak is, beszeld meg a paroddal, higgadtan sorold fel a gondjaid, mond hogy ez teged bant es nagyon boldog lennel, ha egyutt talalnatok ra megoldast es megbeszelnetek. Ennel jobbat nem tudok. :)
2010. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az én páromnak nincs gyereke de nekem amikor összeköltöztünk 8 éves fiam volt..

Az első naptól kezdve úgy tekintette,hogy ő most már a nevelőapja,és nagyon szereti..HA kellett dicsérte,ha kellett leszidta,ha kellett tanult vele,játszott..Felneveltük,hiszen ma már a fiam 18 éves,és még mindig nagyon jó barátságban vannak..

A te helyzeted más..Sajnos ha ilyen a kezdés,akkor a folytatás sem lesz jobb.Ennek nem szabadna így történnie.Régen rossz,hogy már most különbséget tesz a 2 gyerek között..Ha nem változik meg minél hamarabb a párod,és nem ad neked a nevelésben szabad kezet,akkor ti nem sokáig fogtok békében együtt élni..Biztos vagyok benne,hogy állandóan veszekedni fogtok,mert neked mint anyának ezek a viselkedések fájni fognak,és nem fogod tűrni..

2010. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
igen te a lányodnak is ötezret érzel de ő csak hármat,ebből lesznek még gondok.
2010. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!