Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szereted a párod...

Mennyire szereted a párod gyermekét? És a párod a tiédet?

Figyelt kérdés

Nekem egy lányom, a páromnak egy fia van az előző kapcsolatából.

Most hogy összeköltöztünk, sok vita van abból, hogy melyik gyereknek mit szabad.

A 8 éves lányomnak már 8kor ágyban a helye, míg az ő 6 éves fia 10kor még mesét akar nézni.

Különbséget tesz a 2 gyerek között, és engem ez nagyon zavar. Én megpróbálom fiamként szeretni a fiát, de úgy veszem észre, hogy ő nem szereti a lányomat, hanem inkább csak megtűri.

Az ő fiának mindent szabad, az én lányomnak semmit.

Beszéljek vele? Vagy csak rosszabb lesz a helyzet?

Nagynéném ugyanilyen szituációba volt az egyik kedvesével, egy év együttélés után szakítottak, mert nem bírta ezt a sok veszekedést a gyerekek miatt.

28N


2010. szept. 22. 15:16
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Például vesz a fiának süteményt, a lányomnak nem.

Én ha boltba megyek, és veszek valamit, mindig úgy gondolkozom, hogy 2 gyerekem van, mindenből kettő kell. Legyen az túrórudi, csokoládé vagy valami játék.

Soha nem teszek különbséget a két gyerek között, vagyis nem azt nézem, hogy a kislány az enyém, ő mindenből a legjobbat kapja, a párom gyermeke pedig semmit, mert ő csak a mostoha gyerekem.

2010. szept. 22. 15:20
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni vele, az a legtisztább. Ha nem megy, családterapeuta...
2010. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Még összeköltözés előtt (1 hónapja élünk együtt négyesben) beszéltünk erről, azt mondta nem lesznek ilyenek, hogy az én gyermekemet kevésbé szereti, mint a sajátját.
2010. szept. 22. 15:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell vele.Ez így nem mehet,mindenképpen a kislány kárára fog menni az ilyesmi.Ismerőseim között is van hasonló eset.Náluk mindkét gyerek egyformán részesül mindenből,ha az egyik kap valamit akkor a másik is.
2010. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Ha igy marad a lányod egy idő után megutál majd titeket és amint teheti lelép.És egy lelekisérült lány egyedül a nagy világban....
2010. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szerintem is az a normális, hogyha 2 gyerek van, vagy mindkettő kap valamit, vagy egyik sem.

Függetlenül attól, hogy testvérek vagy sem.

2010. szept. 22. 15:32
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele,mert előbb utobb a kislányod érezni kezdi h nem szereti és elkezdi utálni a kedvenc tesókát mert őt igen.Vagy rosszabb esetben téged is mert te hoztad haza a pasit és ugy érezheti számodra a pasi fontosabb mint ő.
2010. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tudja, hogy más gyerekét nem tűrné meg, akkor ne menjen olyan kapcsolatba. Nyilván azért választott téged, mert egyszerűbb olyasvalakit találni egy gyerekkel, akinek ugyancsak van saját gyereke. Egy gyermektelen nem sok eséllyel jönne össze azzal, akinek van gyereke.

Csak éppen úgy gondolta, hogy majd mindenki a saját gyerekével törődik, és talán majd a közös gyereketekkel fogtok közösen is törődni.

2010. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lesz közös gyerekünk.
2010. szept. 22. 15:40
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

egyedülálló vagyok, de ha lenne párom a fiamat ugyanúgy kéne szeretnie mint engem, nehéz, de mi egy csomag vagyunk, ő nem utánfutó, hanem az életem része....

Nagyon fontos h két gyerektől ugyanaz legyen az elvárás, fekvés, kelés, tanulás, tévé-nézés....hogy lehetnétek így egy család? lehet nem bántásból teszi, de ha egyik gyerek kap valamit akkor a másik is, ezt beszéld meg vele, főleg h szinte egy idősek (öcsémmel hét év a korkülönbség és minket így neveltek)!

Ahogy mondod nem garantált h működik a kapcsolat, de próbáld ezt megbeszélni vele, h a kisfiúnak is most Te vagy az anyukája és a lányodnak meg ő az apja.....tisztelniük kell mindkettőtöket, ez a harmónia alapja! ezekből szokott jönni, h nem vagy az anyám, ne dumálj bele a dolgomba, ebből meg jön a veszekedés!

2010. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!